سرویس برتر

ارور ماشین لباسشویی بکو و نحوه رفع آن

ارور ماشین لباسشویی بکو به منظور ساده تر کردن فرایند تشخیص و رفع مشکلات نمایش داده می شود. این کدهای خطا اطلاعات دقیقی در مورد نوع مشکل ارئه می دهند و به کاربر کمک می کند تا سریع تر به مشکل پی برده و آن را رفع کند.

برای اینکه بتوانید مشکل ماشین لباسشویی را رفع کنید باید معنی ارورهای ماشین لباسشویی بکو را بدانید؛ در این مقاله تمامی ارورهای لباسشویی بکو و نحوه رفع آن ها توسط تیم سرویس برتر مورد بررسی قرار گرفته است.

تا انتهای صفحه با ما همراه باشید و اگر جواب سوالتان را پیدا نکردید در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید تا کارشناسان ما پاسخ شما را بدهند.

ارور ماشین لباسشویی بکو

ارور ماشین لباسشویی بکو چیست؟

بکو یک برند معتبر ترکیه ای است که در صنعت لوازم خانگی شناخته شده است؛ ماشین لباسشویی بکو نیز مانند سایر لوازم خانگی دیر یا زود دچار مشکلاتی می شود که نگران کننده به نظر می رسد. مشکلات به وجود آمده در لباسشویی بکو بصورت کد خطا بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود تا کاربر به آسانی بتواند مشکل را بشناسد و اقدام به رفع آن کند.

نمایش ارور ماشین لباسشویی بکو ( Beko washing machine error ) بر روی صفحه نمایش نشان دهنده بروز مشکلی در ماشین لباسشویی است که توصیه می شود سریعا اقدام به رفع آن کنید تا از آسیب دیدن قطعات دیگر جلوگیری کنید. چنانچه در کارهای فنی تخصصی ندارید از اقدامات خودسرانه بپرهیزید تا از بروز آسیب های جدی تر با هزینه های بالا جلوگیری شود.

فهرست صفحه

جدول ارورهای ماشین لباسشویی بکو

ارور ماشین لباسشویی بکو
معنی ارور
E1
مشکل گرمکن آب-خطای NTC
E2
مشکل گرمکن آب یا سیم کشی
E3
خطای گرمکن آب
E4
مشکل آبگیری ماشین لباسشویی
E5
مشکل سیستم تخلیه آب
E6-E60
مشکل در موتور یا سیستم گرمایش
E7
مشکل در سنسور تشخیص سطح آب
E8
مشکل آبگیری لباسشویی
E9
خطای قفل درب لباسشویی
E10
مشکل قفل درب
E11
مشکل موتور
E17
موجد کف بیش از حد در لباسشویی
E18
خطای بار نامتعادل
E40-E41
مشکلات درب
E80
انتخاب اشتباه چرخه شستشو
E90-E91-E92-E93-E94
مشکلات پیکربندی، مشکل ارتباط با قطعات الکترونیکی
EA0-EAO
مشکل سنسور موقعیت درام
EF0-EFO-EF3
استفاده بیش از حد از مواد شوینده
EH0-EHO
مشکل منبع تغذیه
EH1
فرکانس منبع تغذیه خارج از محدوده
EH2
ولتاژ زیاد منبع تغذیه
EH3-EB0
ولتاژ کم منبع تغذیه
C1
مشکل عدم تخلیه آب
C2-E20-E21
مشکلات پمپاژ
C3-E30
مشکل عدم تخلیه آب
C9-F9
عدم تعادل بار

علت ارور E1 ماشین لباسشویی بکو چیست؟

زمانیکه ارور E1 ماشین لباسشویی بکو بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود خطایی در NTC شناسایی شده است و نشان دهنده مشکلی در سیم کشی ترمیستور است (NTC مداری است که دمای دستگاه را کنترل میکند)

بررسی و رفع این مشکل نیازمند تخصص و مهارت دارد و بهتر است آن را به متخصصین بسپارید. برای ثبت درخواست تعمیرات ماشین لباسشویی بکو کافی است با ما تماس بگیرید تا در کوتاهترین زمان متخصصین ما به محل اعزام شوند و اقدام به تعمیر و رفع ارور E1 لباسشویی بکو کنند.

کد خطای E2 ماشین لباسشویی بکو

ارور E2 ماشین لباسشویی بکو نشان دهنده مشکلی در گرمکن دستگاه است که آب به درستی گرم نمی شود یا امکان دارد مانند کد خطای E1 مشکلی در سیم کشی را نشان دهد.

برای رفع کد خطای E2 اگر می خواهید خودتان مشکل را برطرف کنید با مطالعه دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی بکو مشکل گرمکن دستگاه یا سیم کشی را برطرف کنید اما ما به شما پیشنهاد می کنیم برای رفع ارور لباسشویی بکو کار را به متخصصین بسپارید.

دلیل ارور E3 ماشین لباسشویی BEKO

کد خطای E3 لباسشویی بکو نیز مانند ارور E1 و E2 نشان دهنده مشکلی در گرمکن آب است با این تفاوت که یک جریان ثابت گرما وجود دارد.

برای رفع ارور E3 لباسشویی بکو باید رله برد کنترل و سیم کشی بررسی شود که کاری تخصصی است و باید رفع ارور لباسشویی بکو را به متخصصین بسپارید.

نحوه رفع کد خطای E4 لباسشویی بکو

ارور E4 ماشین لباسشویی بکو نشان دهنده چند مشکل متفاوت در دستگاه است که در نهایت همه آنها مربوط به مشکل در آبگیری ماشین لباسشویی است. زمانیکه کد خطای E4 بر روی صفحه نمایش مشاهده میشود می تواند بنا به دلایل زیر باشد:

 1. معیوب شدن شیر ورودی آب
 2. بسته نشدن درب ماشین لباسشویی
 3. معیوب شدن برد

برای رفع ارور E4 لباسشویی بکو موارد زیر را بررسی کنید:

 • شلنگ ورودی آب را بررسی کنید دچار قطعی یا پیچ خوردگی نشده باشد
 • شیر ورودی آب را چک کنید و اطمینان حاصل کنید که باز است
 • اگر مشکل برطرف نشد با متخصصین تماس بگیرید تا جهت بررسی و رفع ارور لباسشویی بکو اقدامات لازم را انجام دهند

بررسی خطای E5 لباسشویی بکو

زمانیکه کد خطای E5 لباسشویی بکو مشاهده می شود نشان دهنده  این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست که به دلایل زیر اتفاق میافتد:

 1. انسداد در فیلتر یا شیلنگ تخلیه
 2. انسداد شیلنگ فاضلاب و لوله کشی زیر سینک
 3. خرابی پمپ تخلیه
 4. معیوب شدن برد

دلیل اخطار E6 یا E60 لباسشویی بکو

قبل از مشاهده ارور E6 یا E60 ماشین لباسشویی بکو امکان دارد متوجه لرزش دستگاه خود شوید. کد خطای E6 و هر خطایی که با 6 شروع می شود نشان دهنده مشکل در موتور دستگاه است که ماشین لباسشویی نمی تواند چرخه شستشوی خود را به اتمام برساند.

گاهی اوقات امکان دارد این خطا مربوط به سیستم گرمایش یا خرابی برد باشد که برای رفع ارور لباسشویی بکو می توانید از خدمات 24 ساعته نمایندگی تعمیرات بکو استفاده کنید.

علت اخطار E7 ماشین لباسشویی بکو

ارور E7 ماشین لباسشویی بکو نشان دهنده مشکل در سنسور تشخیص سطح آب است؛ این مشکل باعث می شود آب در ابتدای شروع چرخه شستشو خالی شود یا اصلا دستگاه چرخه شستشو را شروع نکند.

برای رفع ارور E7 لباسشویی بکو با متخصصین تماس بگیرید تا سنسور سطح آب را چک کنند در صورت نیاز اقدام به تعویض آن کنند.

کد ارور E8 ماشین لباسشویی بکو

نمایش کد ارور E8 لباسشویی بکو بر روی صفحه نمایش دستگاه می تواند به دلایل متفاوتی باشد اما معمولا نشان دهنده پر نشدن ماشین لباسشویی از آب است.

برای رفع ارور E8 لباسشویی بکو موارد زیر را بررسی کنید:

 • بررسی شلنگ پشت ماشین لباسشویی ( امکان دارد دچار خمیدگی یا گرفتگی شده باشد )
 • از باز بودن شیر ورودی آب اطمینان حاصل کنید
 • فیلتر را تمیز کنید
 • دریچه ورودی آب را چک کنید امکان دارد معیوب شده باشد
 • بررسی پمپ تخلیه (امکان دارد بقایای مواد غذایی پمپ تخلیه را مسدود کرده باشد و باعث سوختن پمپ تخلیه شود)
 • قطعی یا فرسودگی اتصالات داخلی
 • معیوب شدن برد

رفع مشکل ارور E9 لباسشویی بکو

ارور E9 ماشین لباسشویی بکو نشان دهنده مشکلی در قفل درب است؛ این مشکل گاهی اوقات به سادگی برطرف می شود و گاهی اوقات رفع این مشکل بسیار پیچیده است و مربوط به قطعات الکترونیکی درب می شود که حتما باید توسط تکنسین های ماهر انجام شود.

گاها خرابی برد نیز می تواند علت ارور E9 ماشین لباسشویی بکو باشد که برای رفع ارور لباسشویی بکو باید اقدام به تعمیر یا تعویض برد الکترونیکی شود.

عیب یابی ارور E10 لباسشویی بکو

نمایش کد خطای E10 لباسشویی بکو نیز مانند ارور E9 مربوط به مشکلات بسته نشدن درب است.

ارور E10 نشان دهنده گیر کردن درب ماشین لباسشویی است که برای رفع ارور E10 لباسشویی بکو باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • ابتدا دستگاه را ریست کنید امکان دارد مشکل برطرف شود
 • بررسی قفل درب ماشین لباسشویی
 • بررسی زبانه و میکروسویئچ درب
 • بررسی اتصالات الکتریکی کنترلر درب و تعویض آن ها در صورت قطعی
 • برد الکتریکی چک شود امکان دارد معیوب شده باشد

علت ارور E11 در ماشین لباسشویی بکو

ارور E11 ماشین لباسشویی بکو بسیار پیچیده است و حتما باید توسط متخصصین بررسی شود معمولا این کد خطا مربوط به مشکلاتی در موتور است و گاها میتواند مربوط به قطعی اتصالات یا خرابی برد باشد.

برای رفع ارور E11 لباسشویی بکو باید موتور بطور کامل بررسی شود و در صورت خرابی اقدام به تعمیر یا تعویض قطعه مورد نظر شود.

موتور یکی از اصلی ترین قطعات ماشین لباسشویی است که اگر با مشکلی روبه رو شود می تواند روی عملکرد قطعات دیگر نیز تاثیر بگذارد به همین خاطر خرابی موتور می توانید دلیل نمایش کدهای ارور ماشین لباسشویی بکو باشد.

ارور E17 ماشین لباسشویی بکو

نمایش ارور E17 ماشین لباسشویی بکو بر روی صفحه نمایش نشان دهنده وجود مقدار زیاد کف در ماشین لباسشویی است که خوشبختانه به آسانی قابل رفع است.

برای رفع ارور E17 لباسشویی بکو کافی است یک چرخه شستشو بدون مواد شوینده را فعال کنید تا کف اضافی از دستگاه خارج شود.

استفاده از مواد شوینده نامرغوب یا استفاده بیش از حد مواد شوینده باعث تولید کف بیش از حد می شود که میتواند به دستگاه آسیب های جدی وارد کند.

دلیل کد اخطار E18 لباسشویی بکو

کد خطای E18 لباسشویی بکو نشان دهنده مشکل در بار نامتعادل است که ممکن است این مشکل باعث شود ماشین لباسشویی حین شستشو متوقف شود یا دیگ نچرخد.

برای رفع ارور E18 لباسشویی بکو کافی است دستگاه را از پریز برق جدا کنید و بارها را تخلیه و مجددا دستگاه را بارگیری کنید و دستگاه را روشن کنید؛ همچنین از تراز بودن ماشین لباسشویی خود اطمینان حاصل کنید.

نحوه رفع کد خطای E40-E41 لباسشویی بکو

کد خطای E40 و E41 لباسشویی بکو نشان دهنده مشکلات درب است که در  ادامه مواردی که دلیل نمایش دادن ارور E40 میشود را توضیح داده ایم.

 • درب ماشین لباسشویی باز است یه به درستی بسته نشده است
 • پر کردن بیش از حد مجاز ماشین لباسشویی از بار
 • خرابی قفل درب 

نحوه عیب یابی ارور E80 لباسشویی بکو

زمانیکه ارور E80 ماشین لباسشویی بکو نمایش داده میشود یعنی چرخه شستشو اشتباه انتخاب شده است یا ولوم انتخاب چرخه، بین دو چرخه گیر کرده است. کد خطای E80 لباسشویی بکو در برخی از مدل ها به صورت عدد 8 چشمکزن نشان داده می شود.

برای رفع ارور E80 لباسشویی بکو کافی است دستگاه را خاموش کنید و مجددا چرخه شستشوی صحیح را انتخاب کنید.

بررسی خطای EF0-EFO-EF3 لباسشویی بکو

ارور EF0 یا EF3 به عنوان کد خطای لباسشویی بکو است که به معنای استفاده بیش از حد از مواد شوینده است که باعث تولید کف زیاد در دستگاه می شود.

برای رفع ارور لباسشویی بکو کافی است یک چرخه شستشو بدون استفاده از مواد شوینده فعال کنید تا کف از دستگاه خارج شود و حتما از مواد شوینده مرغوب استفاده کنید.

کد ارور C3-E30 لباسشویی بکو

نمایش ارور C3-E30 بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی بکو نشان دهنده جمع شدن آب در زیر یا داخل لباسشویی است که این ارور به دلایل متفاوتی اتفاق میافتد که حتما باید توسط تکنسین های ماهر بررسی شود تا بتوانند مشکل مورد نظر را بررسی کنند .

اگر برای رفع ارور ماشین لباسشویی بکو با مشکل روبه رو شده اید میتوانید با ما تماس بگیرید تا متخصصین ما جهت بررسی و تعمیر ماشین لباسشویی شما به محل اعزام شوند.

دلیل ارور C9-F9 لباسشویی بکو

ارور C9-F9 ماشین لباسشویی بکو به دلیل عدم تعادل لباس ها در طول چرخه شستشو است.

زمانیکه لباسها بطور نامناسب در ماشین لباسشویی توزیع شوند یعنی لباسهای سبک و سنگین را از هم جدا نمی کنید این مشکل پیش می آید و تعادل وزن در دیگ رعایت نمی شود و باعث لرزش ماشین لباسشویی و گاها مشکلات جدی تر می شود. برای رفع این مشکل بهتر است ازم متخصصین کمک بخواهید.

کد خطای EH0-EH1-EH2-EH3 و EB0 لباسشویی بکو

کدهای خطای EH و EB لباسشویی بکو به معنای مشکل در منبع تغذیه است که هر کدام از عددها مربوط به ولتاژ تغذیه است که در جدول پایین به معانی این کدها می پردازیم.

کد خطا
معنی ارور
EH0
مشکل در منبع تغذیه
EH1
فرکانس منبع تغذیه خارج از محدوده است
EH2
ولتاژ منبع تغذیه زیاد است
EH3
ولتاژ منبع تغذیه کم است
EB0
ولتاژ منبع تغذیه بسیار کم است
رفع کد خطای C1 لباسشویی بکو

ارور C1 ماشین لباسشویی بکو به معنای جمع شدن آب در ماشین لباسشویی یا عدم تخلیه است. این مشکلی کمی پیچیده است و وبرای رفع ارور لباسشویی بکو باید کار را به متخصصین بسپارید تا مشکل دستگاه شما بررسی و رفع شود.

علت ارور C1 ماشین لباسشویی بکو موارد زیر است:

 •  خرابی شیر برقی
 • خرابی برد
 • کثیفی فیلتر
 • خرابی پمپ تخلیه
 • مسدود شدن پمپ تخلیه
 • خرابی هیدروستات
 • مسدود شدن شلنگ تخلیه
 • مسدود شدن چاه فاضلاب

علت اخطار C2-E20-E21 لباسشویی بکو

ارور C2-E20-E21 لباسشویی بکو مشکلات پمپاژ را نشان می دهد.

برای رفع ارور لباسشویی بکو باید پمپ تخلیه بررسی شود در صورت تجمع زباله در پشت پمپ آن ها را جمع آوری کرده زیرا باقی ماندن زباله ها باعث سوختن پمپ تخلیه می شود اگر مشکل رفع نشد احتمالا پمپ تخلیه آسیب دیده است و باید تعویض شود.

علائم ارور C2-E20-E21

 • تخلیه آب انجام نمی شود
 • دیگ نمی چرخد
 • از ماشین لباسشویی صدای غیر عادی به گوش می رسد
نحوه رفع ارورهای ماشین لباسشویی بکو BEKO

با شناسایی و رفع به موقع مشکلات ماشین لباسشویی بکو با استفاده از کدهای خطا، می توانید عملکرد بهینه دستگاه خود را حفظ کنید و از هزینه های اضافی تعمیرات جلوگیری نمائید.

اگر در کارهای فنی تخصصی ندارید از اقدامات خودسرانه خودداری کنید و سریعا با یکی از شعب نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بکو تماس بگیرید تا تعمیرکاران حرفه ای ما اقدام به رفع مشکل دستگاه شما کنند. جهت ثبت درخواست همین حالا با شماره 67549-021 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *