سرویس برتر

ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ و نحوه رفع آن

ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ

در صورت مشاهده ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ بهتر است سریعا اقدام به برطرف کردن آن کنید تا از آسیب رسیدن قطعات دیگر ماشین لباسشویی جلوگیری کنید .

ماشین لباسشویی یکی از پر کاربردترین لوازم منزل است که ماشین لباسشویی های امروزی سامسونگ دارای صفحه نمایشی هستند که در صورت وجود مشکلی در ماشین لباسشویی ، آن را به صورت خطایی بر روی صفحه نمایش نشان می دهند .

یکی از رایج ترین خطاها در ماشین لباسشویی سامسونگ خطای Door Error است . ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ معولا مربوط به مشکلات درب ماشین لباسشویی است . در این حالت انتخاب چرخه شست و شو امکان پذیر نمی باشد .

تیم سرویس برتر این مقاله را تهیه کرده است تا با دلایل ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ و نحوه رفع این خطا آشنا شوید .

دلایل ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ

در گذشته ارورها در ماشین لباسشویی ها نمایش داده نمیشد به همین دلیل تعمیر کاران زمان زیادی را صرف بررسی علت مشکل ایجاد شده می کردند اما امروزه خطاها بصورت کد بر روی صفحه نمایش نشان داده میشود که هر کدی نشان دهنده خطایی است .

ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ معمولا به دلیل بسته نبودن درب ماشین لباسشویی است اما اگر مشکل از درب نبود باید موارد دیگر توسط تکنسین بررسی شود .

از مهم ترین دلایلی که سبب نمایش دادن ارور de در ماشین لباسشویی سامسونگ می شود میتوان موارد زیر را نام برد .

 • باز بودن درب ماشین لباسشویی
 • خرابی میکروسوئیچ
 • معیوب شدن اتصالات داخلی
 • معیوب شدن شلنگ تخلیه 
 • خرابی برد
فهرست صفحه

باز بودن درب یکی از دلایل ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ

در صورت مشاهده ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ ابتدا از بسته بودن درب ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید . در صورت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی ارور de بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود .

برای رفع این مشکل ، بین درب و دستگاه را چک کنید تا مانعی وجود نداشته باشد سپس لاستیک درب را چک کنید . گاهی اوقات با مرور زمان لاستیک درب حالت ارتجاعی خودش را از دست می دهد یا امکان دارد دچار فرسودگی یا پارگی شده باشد که با تعویض لاستیک این مشکل برطرف می شود .

خرابی میکروسوئیچ علت ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از مهم ترین دلایل ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ ، خرابی میکروسوئیچ است .

میکروسوئیچ قطعه ای است که وظیفه بسته نگه داشتن درب ماشین لباسشویی در حین کار و همچنین وظیفه تشخیص باز یا بسته بودن درب را دارد .

این قطعه با مرور زمان و استفاده نادرست از ماشین لباسشویی امکان دارد معیوب شود . در صورت خراب شدن میکروسوئیچ پس از روشن کردن و انتخاب چرخه شست و شو ، ماشین لباسشویی فرمان قفل شدن درب را دریافت نمی کند و نمیتواند شروع به کار کند که این مشکل بصورت ارور de بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود .

برای برطرف کردن این مشکل باید میکروسوئیچ تعویض شود . برای رفع این مشکل یا مشکلات دیگر ماشین لباسشویی سامسونگ خود کافی است با شماره 67549-021 تماس بگیرید .

زمانیکه درب ماشین لباسشویی قفل است از تلاش برای باز کردن درب خودداری کنید زیرا باعث شکستن میکروسوئیچ می شود .

معیوب بودن اتصالات داخلی دلیل ارور de لباسشویی

معیوب شدن اتصالات داخلی ماشین لباسشویی می تواند یکی از دلایل ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ باشد . گاهی اوقات هنگام جا به جایی و تمیز کردن ماشین لباسشویی اتصالات قطع می شوند که باعث می شود تا ماشین لباسشویی ارور می دهد .

به طور مثال اگر اتصالات شلنگ تخلیه قطع شود ارور باز بودن درب نشان داده می شود و اگر اتصالات سیم های میکروسوئیچ و برد قطع شود فرمان بسته بودن درب صادر نمی شودو ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ را مشاهده می کند .

معیوب بودن شلنگ تخلیه دلیل ارور de لباسشویی

شلنگ تخلیه وظیفه خارج کردن آب کثیف از ماشین لباسشویی را دارد . اگر عملکرد شلنگ تخلیه معیوب شود یکی از دلایل ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ است که بصورت خطای de روی صفحه نمایش نشان داده میشود . از آنجایی که پیشگیری بهتر از درمان است پس نصب ماشین لباسشویی بسیار مهم است و بهتر است نصب ماشین لباسشویی خود را به متخصصین بسپارید .

زمانیکه ارور de ماشین لباسشویی را مشاهده کردید شلنگ تخلیه را چک کنید تا با مشکلی رو به رو نشده باشد .

 هنگام نصب و بررسی شلنگ تخلیه حتما نکات زیر را رعایت کنید .

 • انتهای شلنگ تخلیه در آب غوطه ور باشد .
 • از نگهدارنده شلنگ استفاده شود و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید .
 • قسمت انتهایی شلنگ تخلیه طول کمی داشته باشد . 

خرابی برد علت ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ

برد مغز ماشین لباسشویی است که فرمان ها را به قطعات دیگر صادر می کند . اگر این قطعه خراب شود فرمان باز و بسته بودن درب را دریافت نمی کند و اجازه ادامه کار را صادر نمی کند .

خرابی برد یکی از دلایل ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ است . اگر این قطعه خراب شود نیاز به تعمیر یا تعمویض دارد . تعمیر برد کاری بسیار تخصصی است که باید به متخصصین بسپارید .

برای تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ کافی است با ما تماس بگیرید تا متخصصین مجرب ما در کوتاهترین زمان جهت بررسی و رفع مشکل ماشین لباسشویی شما حضور پیدا کنند .

خرابی برد میتواند بنا به یکی از دلایل زیر باشد .

 •  استفاده پی در پی و مکرر از ماشین لباسشویی در یک روز
 • نوسانات برق
 • محل نصب ماشین لباسشویی مرطوب یا گرم است .
 • وجود آب و کف بیش از حد در ماشین لباسشویی
 • با مرور زمان فرسوده شده است .

سوالات رایج شما درباره ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ

سوال
پاسخ
ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ به چه دلیلی است ؟
ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ به دلیل خرابی میکروسوئیچ ، برد ، معیوب شدن شلنگ تخلیه و باز ماندن درب ماشین لباسشویی می تواند باشد .
ارور de ماشین لباسشویی سامسونگ را خودمان می توانیم برطرف کنیم ؟
مشکلات باز ماندن درب ماشین لباسشویی و مشکل در شلنگ تخلیه را می توانید خودتان انجام دهید اما مشکلات میکروسوئیچ و مخصوصا برد باید توسط تکنسین های ماهر حل شود .
آیا استفاده از لباس زیاد میتواند سبب ارور dcماشین لباسشویی سامسونگ شود؟
بله استفاده از لباس زیاد در ماشین لباسشویی ممکن است به در فشار وارد کند و مانع بسته شدن صحیح درب شود .
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *