جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

ارور E3 ماشین لباسشویی سامسونک SAMSUNG

ارور E 3 ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور e3 ماشین لباسشویی سامسونگ به چه معناست؟

چرا ارور E3 بر روی صفحه نمایش ماشین لباسسشویی سامسونگ ظاهر شده است؟

نحوه رفع و تعمیر خطا یا ارور E3 ماشین لباسشویی سامسونگ چگونه است؟

سرویس برتر در این مقاله سعی دارد تمامی دلایل خطای E3 لباسشویی سامسونگ را بطور کامل از 0 تا 100 مورد نقد و بررسی قرار دهد با ما همراه باشید و چنانچه پاسخ سوال خود را نیافتید در قسمت دیدگاه، سوالات، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید؛ کارشناسان ما در کمترین زمان پاسخ سوالات شما را خواهند داد.

معنی ارور E3 ماشین لباسشویی سامسونگ

زمانی که موتور دایرکت درایو ماشین لباسشویی سامسونگ جریان بیش از حدی را برای چرخش استفاده می کند این کد خطا  E3 یا 3E برروی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ ظاهر و کار کرد دستگاه متوقف می شود. 

سیستم هوشمند عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ، زمانی که در عملکرد یکی از قطعات ماشین لباسشویی اختلالی مشاهده کند این اختلال را بصورت کد ارور ماشین لباسشویی سامسونگ به ما اطلاع می دهد.

حالا می دانیم ارور 3E ماشین لباسشویی سامسونگ به چه معناست؛ در ادامه توضیحات بیشتر و روش های رفع این خطا بطور کامل از 0 تا 100 مطرح می شود.

قطعات مربوط به ارور E3 یا 3E لباسشویی سامسونگ SAMSUNG

 • برد اینورتر
 • ترک یا شکست سه نظام
 • موتور دایرکت درایو
 • تاکومتر
 • سیم کشی

در صورت مواجهه با ارور E3 یا 3E در ماشین لباسشویی سامسونگ باید قطعات بالا مورد نقد و بررسی قرار بگیرید؛ برای رفع این مشکل و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ کافی است با شماره 67549-021 تماس بگیرید.

برد اینورتر چرا باعث خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ می شود؟

برد اینورتر موتور، وظیفه تغذیه و تامین شدت جریان الکتریکی را برای چرخش موتور دایرکت درایو، برعهده دارد.

بردهای الکترونیکی بخصوص بردهای اینورتر دارای حساسیت بسیار بالایی می باشند؛ ممکن است در اثر نوسانات برق، اتصال کوتاه قطعات و یا ورود قطره آب به برد اینورتر، دایرکت درایو این برد معیوب شود.

برای تعمیر برد ماشین لباسشویی و رفع این مشکل حتما با نمایندگی تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید.

ترک یا شکست سه نظام یکی از دلایل ارور 3e لباسشویی سامسونگ

چنانچه سه نظام ماشین لباسشویی بشکند یا دچار ترک شود؛ موتور دایرکت درایو لباسشویی سامسونگ نمی تواند دیگ را بالانس کند.

اگر دقت کرده باشید قبل از اجرای برنامه ماشین لباسشویی سامسونگ ، موتور چند دور به چپ و چند دور به راست می چرخد تا بار لباس ها را در سبد شستشو پخش و آن را بالانس کند؛ زمانی که سه نظام دچار مشکل شده باشد بالانس اتفاق نمی افتد و در نتیجه لباسشویی متوقف و خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ ظاهر می شود.

برای تعمیر ماشین لباسشویی و رفع این مشکل باید سه نظام تعویض شود؛ از آنجائیکه رفع این مشکل نیازمند مهارت و ابزار تخصصی است حتما از متخصصین کمک بخواهید.

معیوب شدن موتور دایرکت درایو لباسشویی SAMSUNG

یکی از نشانه های خرابی موتور دایرکت درایو، ظاهر شدن ارور 3E در لباسشویی سامسونگ است؛ در این حالت برای رفع این مشکل باید موتور تعمیر یا تعویض شود.

 • ممکن است یک جسم خارجی در بین موتور و درام مانع چرخش موتور شود.
 • ممکن است بلبرینگ های دیگ معیوب شده باشند و مانع چرخش موتور در دور بالا شوند.
 • برای رفع این مشکل و تعمیر ماشین لباسشویی همین الان با ما تماس بگیرید.

خرابی تاکومتر یا سنسور هال لباسشویی سامسونگ

تاکومتر یا سنسور هال وظیفه اندازه گیری و انتقال اطلاعات از سرعت چرخش موتور دایرکت درایو به برد اصلی را برعهده دارد؛ ممکن است این قطعه سرعت بالا را به اشتباه تشخیص دهد یا بطور کلی چرخش را نتواند گزارش دهد و این مشکل باعث شود ارور 3e لباسشویی سامسونگ مشاهده شود.

موارد زیر می تواند علت خراب شدن تاخو یا سنسور هال و نمایش ارور e3 لباسشویی سامسونگ باشد:

 • نوسان شدید برق
 • نفوذ رطوبت
 • بار نامتعادل
 • استفاده مداوم از ماشین لباسشویی

قطعی سیم کشی آخرین دلیل ارور E3 ماشین لباسشویی سامسونگ

ممکن است اتصالات و سیم کشی دستگاه در اثر ضربه یا اتصال کوتاه دچار قطعی شده باشد؛ در این حالت ولتاژ مورد نیاز جهت کار کرد موتور دایرکت درایو ارسال نمی شود و این خطا برروی صفحه نمایش ظاهر می شود.

پیشنهاد می شود برای تعمیر و رفع ارور 3E لباسشویی سامسونگ، سیم کشی و سوکت های موتور، با اسپری شستشوی برد شسته شوند.

منبع : samsung.com

عیب یابی خطای 3E ماشین لباسشویی سامسونگ

کد خطای 3e ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از مهم ترین ارورهای این دستگاه است که رفع آن نیازمند تخصص و مهارت کافی دارد؛ اگر در کارهای فنی مهرات ندارید از اقدامات خودسرانه بپرهیزید زیرا ممکن است نه تنها مشکل را برطرف نکنید بلکه آسیب های جدی تر به دستگاه وارد شود.

تکنسین های سرویس برتر کلیه قطعات ماشین لباسشویی شما را مورد بررسی قرار می دهند و اقدام به رفع مشکل دستگاه شما می کنند. برای ثبت درخواست تعمیرات ماشین لباسشویی همین حالا با شماره 67549-021 تماس بگیرید تا متخصصین ما در کوتاه ترین زمان ممکن به محل اعزام شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *