جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن

علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد .

یکی از مشکلات رایج ماشین لباسشویی ها این است که گاهی اوقات هنگام لمس کردن قسمتی از دستگاه دچار برق گرفتگی می شوید که اگر این مشکل را برطرف نکنید منجر به آسیب شدیدتری می شود .

اگر با لمس کردن بدنه ماشین لباسشویی ، احساس گز گز کردن می کنید دستگاه خود را از پریز برق جدا کنید و علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی را بررسی کنید .

هنگام جدا کردن ماشین لباسشویی از پریز برق ، دمپایی پلاستیکی بپوشید تا از خطر احتمالی برق گرفتگی جلوگیری کنید .

برای رفع این مشکل ابتدا باید دلیل این مشکل را بشناسید سپس اقدام به رفع آن کنید . با ما همراه باشید تا با علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن آشنا شوید . 

فهرست صفحه

مشکل کابل علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

برای پیدا کردن علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی اولین مرحله باید کابل را بررسی کنید . امکان دارد کابل پوسیده باشد یا مشکلات اتصال به زمین باشد . اگر این مشکل را برطرف نکنید ممکن است شدیدتر شود .

  1. کابل پوسیده : با مرور زمان امکان دارد کابل دچار پوسیدگی شود که علت برق در بدنه ماشین لباسشویی است برای رفع این مشکل می توانید عایق الکتریکی بر روی قسمتی از کابل که پوسیده است نصب کنید . اگر پوسیدگی شدید است باید کابل را تعویض کنید .
  2. کابل اتصال به زمین : اگر سیم آرت یا همان کابل اتصال به زمین به درستی به زمین متصل نشده باشد باعث برق دار شدن بدنه ماشین لباسشویی می شود . سیم آرت جریان برق بدنه ماشین لباسشویی را به زمین انتقال می دهد تا از برق گرفتگی و آتش سوزی جلوگیری کند .

توجه کنید که سیم کشی ماشین لباسشویی حتما باید به لوله فاضلاب اتصال پیدا کند . اگر به لوله های آب آشپزخانه اتصال پیدا کند برق به بدنه منتقل می شود و موجب برق گرفتگی می شود .

خرابی پریز برق و دو شاخه

خرابی پریز برق و دو شاخه نیز می تواند علت برق در بدنه ماشین لباسشویی باشد . برای رفع این مشکل ابتدا پریز برق را چک کنید اگر دچار آسیب شده است به هیچ عنوان از آن پریز استفاده نکنید و باید پریز را تعویض کنید .

اگر پریز برق سالم بود دو شاخه را چک کنید گاهی اوقات دو شاخه دچار زنگ زدگی یا اتصالی می شود که باعث برق گرفتگی می شود که برای رفع این مشکل نیز باید دو شاخه را تعویض کنید .

اگر در کارهای الکترونیکی مهارت ندارید به هیچ عنوان خودتان دست به کار نشوید زیرا امکان برق گرفتگی شدید وجود دارد و بهتر است کار را به متخصصین ماهر ما بسپارید .

محل قرار گیری ماشین لباسشویی

محل قرار گیری ماشین لباسشویی در برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی تاثیر گذار است . به هیچ عنوان ماشین لباسشویی را در محیط های مرطوب نصب نکنید .

ماشین لباسشویی اگر در محیطی مرطوب مانند حمام قرار بگیرد به دلیل پاشیدن آب بر روی بدنه دستگاه و خیس شدن بدنه و زیر ماشین لباسشویی ، برق گرفتگی ایجاد می شود .

خرابی موتور علت برق داشتن ماشین لباسشویی

موتور یکی از مهم ترین قطعات ماشین لباسشویی است که سوختن یا نیم سوز شدن آن باعث می شود برق وارد بدنه ماشین لباسشویی شود . این قطعه با مرور زمان و داغ شدن بیش از حد احتمال سوختگی دارد .  بوی زغالی که در ماشین لباسشویی به استشمام می رسد نشان دهنده سوختگی یا نیم سوز شدن موتور است . 

بررسی موتور ماشین لباسشویی کاری تخصصی است . حتما از یک تکنسین حرفه ای کمک بگیرید تا اقدام به بررسی و تعمیر یا تعویض موتور دستگاه شما کنند .

برای تعمیر ماشین لباسشویی خود کافی است با ما تماس بگیرید . تیم سرویس برتر تمام تلاش خود را می کند تا در کوتاه ترین زمان متخصصین خود را به محل اعزام کرده تا مشکل دستگاه شما را همراه با گارانتی 6 تا 12 ماهه برطرف کنند .

نشتی آب علت برق داشتن ماشین لباسشویی

یکی از خطرناک ترین علت برق در بدنه ماشین لباسشویی ، نشتی آب است .

نشتی آب از ماشین لباسشویی مشکلی بسیار جدی است که باید هر چه زودتر آن را برطرف کنید تا هم قطعات دیگر ، آسیب نبینند هم از خطر برق گرفتگی جلوگیری کنید .

برای بررسی و رفع مشکل نشتی آب از ماشین لباسشویی بهتر است کار را به متخصصین ماهر بسپارید تا تمامی قطعات را بررسی کنند و اقدام به رفع مشکل کنند .

خرابی هیتر یا المنت علت برق داشتن ماشین لباسشویی

خرابی هیتر یا المنت می تواند علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی باشد . معمولا با مرور زمان المنت دچار فرسودگی می شود .

المنت وظیفه تولید گرما در ماشین لباسشویی را دارد در صورتیکه این قطعه خراب شود . بین این قطعه و آب اتصالی به وجود می آید و جریان برق وارد بدنه ماشین لباسشویی می شود . بررسی و رفع این مشکل کاری تخصصی است و بهتر است آن را به متخصصین بسپارید .

برای ثبت درخواست کافی است با شماره 67549-021 تماس بگیرید .

Electric Shocks from your Washing Machine

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *