سرویس برتر

معنی grill در ماکروفر چیست ؟

معنی گریل در مایکروفر

در مدل های جدید ماکروفرها قابلیت گریل کردن اضافه شده است . اما معنی grill در ماکروفر چیست ؟ گریل به معنای برشته کردن غذا است .

در اکثر مایکروفرهای جدید مخصوصا سولاردام ها این قابلیت وجود دارد تا با استفاده از این قابلیت بتوانید با سرعت بالا غذایی طبخ کنید تا بطور یکنواخت پخته و حالت برشته داشته باشد . در حالت گریل درجه حرارت بالا با مدت زمان کوتاه انتخاب میشود .

برای آشنایی بیشتر شما با عملکرد گریل مایکروفر ، تیم سرویس برتر این مقاله را تهیه کرده است تا با اطلاعات کافی بتوانید از قابلیت گریل استفاده کنید .

فهرست صفحه

کاربرد و معنی grill در ماکروفر

المنت گریل در بالای سقف ماکروفر قرار دارد . ماکروفرهایی که قابلیت گریل دارند علاوه بر گرم کردن و پخت و پز ، وظیفه کباب ، برشته و سرخ کردن را نیز بر عهده دارد .

برای استفاده از گریل در مایکروفر باید از تنظیمات درست و قفسه یا سه پایه فلزی گریل استفاده کنید تا نتیجه مطلوبی به دست بیاید . سه پایه فلزی باعث میشود غذا به المنت نزدیک تر و برشته تر شود . این قابلیت با سوزاندن چربی غذا علاوه بر اینکه غذایی سالم به شما تحویل میدهد باعث برشته شدن غذا هم میشود .

انتخاب گزینه گریل برای پخت انواع گوشت ، مرغ سوخاری ، پیتزا ، کباب برشته و نان تست که ترجیح میدهید برشته باشند بسیار مناسب است . 

دکمه گریل در مایکروفر

برای استفاده از گریل در مایکروفر 3 حالت تعریف شده است که در ادامه با آن شنا خواهید شد .

 1. دکمه full grill : این حالت برای مواقعی که عجله دارید بسیار کاربردی است میتوانید با انتخاب این کلید با حرارت بالا و زمان کوتاه غذای خود را آماده کنید البته برای پخت گوشت و تکه های بزرگ پیشنهاد نمیشود زیرا امکان دارد غذا مغز پخت نشود . بیشتر برای مواردی استفاده میشود که قصد دارید سطح غذا را برشته کنید . full grill به شکل خط زیگزاگ داخل مربع قسمت بالا نشان داده میشود .
 2. دکمه part grill : این حالت قدرت کمتری نسبت به فول گریل دارد به همین خاطر زمان بیشتری برای پخت نیاز دارد که به شکل علامت زیگزاگ در بالای مربع و خطی مستقیم پایین مربع نشان داده میشود که نشان دهنه روشن بودن المنت پایین و گریل بطور همزمان است . از این برنامه ترکیبی برای پخت کیک و پیتزای برشته استفاده میشود .
 3. دکمه fan grill : این حالت بهترین گزینه برای غذاهای کبابی است در این حالت فن و گریل همزمان فعال میشوند و هوای گرم داخل محفظه توسط فن جا به جا میشود و باعث پخت لایه های داخلی مواد غذایی میشود . این حالت با نماد خط زیگزاگ بالای مربع و نماد فن در وسط مربع نشان داده میشود .

طرز استفاده از گریل مایکروفر ال جی

برای استفاده از قابلیت گریل در مایکروفر ال جی میتوانید به ترتیب زیر عمل کنید .

 1. درب ماکروفر را باز کنید و 3 پایه فلزی را داخل دستگاه قرار دهید .
 2. غذا را بدون درپوش روی پایه قرار دهید و درب دستگاه را ببندید .
 3. دکمه گریل را فشار دهید .
 4. نوع غذا را انتخاب کنید 3 حالت دارد از حرارت زیاد و زمان کوتاه تا حرارت کم با زمان بیشتر 
 5. زمان و دمای پخت را انتخاب کنید و استارت را فشار دهید .

گریل در مایکروویو سامسونگ

برای اینکه همزمان با کباب کردن غذا بتوانید آن را برشته کنید میتوانید از قابلیت گریل مایکروفر سامسونگ استفاده کنید برای استفاده از گریل در مایکروویو سامسونگ به ترتیب زیر عمل کنید .

 1. درب مایکروفر را باز کنید سه پایه فلزی را داخل دستگاه قرار دهید .
 2. غذا را داخل ظرف مخصوص مایکروویو قرار دهید و داخل ماکروفر قرار دهید سپس درب را ببندید .
 3. دکمه گریل را فشار دهید و نوع غذا را با فشار دادن فلش های چپ و راست انتخاب کنید و ok را فشار دهید .
 4. حجم غذا را انتخاب کنید و ok را فشار دهید .
 5. دکمه start را فشار دهید . در صورت نیاز در میانه های پخت میتوانید غذا را برگردانید تا هر دو سمت برشته شود .

دکمه گریل در مایکروویو پاناسونیک

برای گریل کردن با ماکروفر پاناسونیک کافیست :

 1. سه پایه فلزی را داخل ماکروفر قرار دهید .
 2. مواد غذایی را داخل ماکروفر قرار دهید و درب دستگاه را ببندید .
 3. دکمه گریل در مایکروویو پاناسونیک را فشار دهید و با ولوم ، وزن و زمان مورد نظر را انتخاب کنید .
 4. دکمه استارت را فشار دهید .
 5. ماکروفر پاناسونیک دو حالت گریل 1 و 2 دارد که گریلا 1 قدرت بالا و گریل 2 قدرت کم برای پخت بهتر غذا است .

علت کار نکردن گریل مایکروفر

گاهی اوقات هنگام استفاده از قابلیت گریل در مایکروفر متوجه میشوید گریل دستگاه کار نمیکند . دلایل کار نکردن گریل مایکروفر میتواند موارد زیر باشد که بهتر است بررسی و رفع این مشکل توسط متخصصین انجام شود . برای تعمیرات مایکروفر خود کافیست با شماره 67549-021 تماس بگیرید تا متخصصین ما در کوتاهترین زمان به محل اعزام شوند .

 • خراب شدن میکروسوئیچ درب
 • خرابی برد الکترونیکی دستگاه
 • خرابی ترموستات

 

 • خرابی مگنترون
 • خرابی فیوز حرارتی
 • خرابی فن دستگاه
 • خرابی المنت مخصوص گریل مایکروفر

تفاوت گریل و کانوکشن در مایکروفر

در کانوکشن هوای گرم در فضای مایکروفر بطور یکنواخت حرکت میکند و غذا از همه طرف پخته میشود . در این روش میتوانید غذایی آبدار بدون برشتگی تهیه کنید .

در گریل از یک یا چند المنت استفاده میشود که بطور مستقیم غذا را گرم میکند و از حرارت گرم ، خشک و مستقیم استفاده میشود با استفاده از روش گریل در مایکروفر میتوانید غذایی برشته و ترد تهیه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *