logo
علت صدای زیاد مایکروفر

چرا مایکروفر صدای زیادی میدهد ؟ چگونه بفهمیم علت صدای زیاد مایکروفر و مایکروویو چیست ؟ راه حل های رفع این مشکل چیست ؟ با سرویس برتر همراه باشید تا تمامی دلایل صدای زیاد و غیر طبیعی مایکروفر و نحوه تعمیر آنرا بیاموزید .

ما در این مقاله سعی کردیم از 0 تا 100 این مشکل را مورد نقد بررسی قرار دهیم ، اگر تا انتهای مطلب جواب سوال خود و راه حل را نیافتید میتوانید در قسمت نظرات سوال خود را از ما بپرسید .

سرویس برتر مرکز تخصصی تعمیرات مایکروویو و ماکروفر در تهران 

فهرست دلایل

علت صدای زیاد مایکروفر چیست ؟

صدای زیاد و غیر طبیعی در مایکروفر مختص به یک برند خاص نمیباشد ، بلکه بوجود آمدن صدا در تمامی برنده ها مانند : دوو ، سامسونگ ، کنوود ، ال جی ، فلر ، گوسونیک ، جنرال الکتریک ، فوما ، پاناسونیک ، ناسیونال ، آاگ ، بوش ، زیمنس و تمامی برندهای دیگر مختص به قسمت و قطعات خاصی میباشد .

دلایل اصلی صدای زیاد مایکروویو به ترتیب زیر عبارت اند از :

  1. خرابی موتور فن یا پروانه فن
  2. موتور گردان کف
  3. شکستگی کوبل موتور کف
  4. خرابی ترانس های ولتاژ ( ولتاژ بالا )
  5. از بین رفتن محافظ اشعه
  6. سوختن دیود
  7. خرابی لامپ اشعه یا مگنترون
  8. خرابی رله های روی برد الکترونیکی

در ادامه توضیحات بیشتر و مفصل تری از نحوه عیب یابی مایکروفر و تشخیص قطعه معیوب به شما ارائه خواهیم کرد .

خرابی موتور فن اولین دلیل صدای زیاد مایکروفر و مایکروویو

در بیش از 90% موارد دلیل صدای زیاد و غیر طبیعی مایکروفر و مایکروویو ها مربوط به موتور فن خنک کننده مگنترون میباشد ، این فن میتواند در اثر خرابی بوش ها ، شکستگی شفت ، شکستگی پروانه ، خشک شدن کلکتور یا هسته صدای عجیب و بلندی را ایجاد کند .

اگر صدای زیاد از قسمت پشت مایکروفر و هنگام کار کردن فن شنیده میشود ، موتور فن معیوب میباشد ، برای رفع این صدا میتوانید با تعمیرگاه مجاز سرویس برتر تماس بگیرید .

معیوب بودن موتور گردان کف یا شکستگی کوبل را بررسی کنید

دومین دلیل صدای زیاد مایکروفر در حین کار میتواند معیوب بودن موتور کف باشد ، در این حالت چرخ دنده های موتور کف شکسته شده اند ، در این حالت صدای زیادی شنیده میشود که شما را آزار خواهد داد .

در صورت بروز این مشکل باید موتور گردان کف تعویض شود و امکان تعمیر یا ترمیم آن وجود ندارد .

البته در برخی موارد شکستن کوبل نیز مشاهده شده است ، کوبل در زیر سینی و محل اتصال موتور به سینی میباشد ، با برداشتن سینی میتوانید به کوبل دسترسی داشته باشید .

اگر موتور کف معیوب باشد یا کوبل آن شکسته شده باشد دلیل نچرخیدن مایکروفر نیز میباشد .

ترانس های ولتاژ در صورت خرابی صدای زیادی در ماکروفر ایجاد میکند !

اگر صدای برخورد دو یا چند تیکه فلز به گوش شما میرسد ، و گاها مایکروفر غذا را گرم نمیکند احتمال خرابی ترانس های ولتاژ بسیار بالاس

ترانس های ولتاژ برق مورد نیاز برای لامپ اشعه و تولید امواج صوتی را تولید میکند ، این صدا در اثر از بین رفتن عایق بین دو سیم پیچ اولیه و ثانویه شنیده میشود و برای رفع آن باید ترانس تعویض شود .

نکته : خیلی مراقب باشید ، ترانس میتواند جان شما را بگیرید ، برای تعویض یا تعمیر آن حتما با تعمیرگاه های مجاز تماس بگیرید .

فیلتر اشعه ماکروفر

فیلتر اشعه در داخل کابین مایکروفر و معمولا در گوشه سمت راست قرار دارد ، این فیلتر در مسیر لامپ اشعه قرار دارد .

اگر مایکروفر شما جرقه میزند و همچنین صدای زیادی تولید میکند به سرعت نسبت به تعویض فیلتر اشعه اقدام نمایید .

اینکار را به تعمیرگاه های مجاز و نمایندگی های خدمات پس از فروش مایکروفر بسپارید .

خرابی دیود و ایجاد صدای جرقه

شنیده شدن صدای اتصال برق در مایکروفر و گاها دیده شدن جرقه در قسمت پشت مایکروفر از علائم و نشانه های از دست رفتن خاصیت دیوید در مایکروویو میباشد .

دیود مانند یک جاده یکطرفه میباشد و برق را تنها از یک سمت عبور میدهد ، اگر این خاصیت در دیود از بین برود علاوه برم گرم نکردن میتواند باعث ایجاد صدا و جرقه در دستگاه شود ، برای تعویض این قطعه حتما به نمایندگی های مجاز مراجعه کنید .

معیوب بودن لامپ اشعه دلیل صدای بلند مایکروفر

اگر مدت زمان گرم شدن غذا در مایکروفر شما زیاد شده است و همچنین صدای نویز در مایکروفر شنیده میشود میتوان نتیجه گرفت که لامپ اشعه معیوب و از کار افتاده است .

یکی از علائم و نشانه های سوختن لامپ اشعه تولید صدای نویز بالا در مایکروفر میباشد ، قابلیت تعمیر در لامپ اشعه وجود ندارد و در صورت هرگونه خرابی باید تعویض و قطعه جدید جایگزین آن شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو