علت کار نکردن دکمه های مایکروفر ، سولاردام و مایکروویو چیست ؟ 

علت کار نکردن صفحه لمسی و تاچ مایکروفر چیست ؟

 

دلیل سفت شدن دکمه های مایکروفر چیست ؟ 

هزینه تعمیر صفحه تاچ و دکمه های ماکروفر چقدر است ؟ 

یکی از مشکلاتی که ممکن است بعد از گذشت چند سال برای مایکروفر و مایکرووو شما بوجود آید کار نکردن دکمه و عمل نکردن مایکروفر میباشد ، این مشکل برای ما کاملا شناخته شده است ، نگران نباشید ما در این مقاله تمامی راه حل های رفع این مشکل و هزینه های تعمیرات آنرا بطور کامل توضیح میدهیم . 

علت کار نکردن دکمه های مایکروفر

دکمه ها و صفحه لمسی مایکروفر چگونه کار میکند ؟

بطور کلی در مایکروفر ، مایکروویو و سولاردام ها برای انتخاب برنامه 3 مدل کلید ، صفحه لمسی ( تاچ ) و سلکتور ( درجه متغییر ) تعبیه شده است ، عملکرد هرکدام از این 3 مدل متفاوت و منحصر به فرد میباشد .

  1. دکمه ای : در این حالت از یک کلید تک سویچ استفاده شده است و زمانی که شما یکی از دکمه های صفحه را میفشارید کلید تک سویچ با یک اتصال به برد اصلی انتخاب برنامه یا حالت را گزارش میکند .
  2. صفحه لمسی یا : در این مدل کمی ظرافت بیشتری وجود دارد اما عملکرد همان عملکرد کلید تک سویچ است ، در این نوع مدار ها به جای کلید از دو صفحه گرانیتی استفاده شده است و زمانی که شما قسمت مورد نظر را لمس میکنید این اتصال برقرار و همانند مورد قبلی انتخاب حالت به برد اصلی منتقل میشود .
  3. سلکتور یا درجه متغییر : اگر مایکروفر شما از مدل های اولیه و قدیمی میباشد احتمالا شما با چرخاندن یک سلکتور برنامه را انتخاب میکنید ، این سلکتور با متصل کردن پلاتین ها از انتخاب برنامه شما مطلع میشوند . 

با شناخت اولیه که پیدا کردین راحت تر میتوانید درک کنید که چرا دکمه های مایکروفر یا مایکروویو شما بدرستی کار نمیکند یا سفت شده است .   

علت کار نکردن دکمه های مایکروفر و مایکروویو

اگر در طراحی برد الکترونیکی دستگاه شما از کلید های تک سویچ استفاده شده باشد دلیل کار نکردن دکمه های میتواند خرابی کلید های تک سویچ باشد . 

 

در این مدل ها معمولا یک یا دو دکمه دستگاه شما کار نمیکند ، اگر هیچ کدام از دکمه های مایکروفر کار نمیکنند احتمال خرابی برد و نیاز به تعمیرات برد مایکروفر زیاد است . 

تجربه به ما نشان داده که خرابی معمولا در دکمه های پر استفاده مانند دکمه start و دکمه stop بوجود می آید ، این دو دکمه بیشتر از سایر دکمه ها استفاده میشوند و خراب شدن زودتر آن ها کاملا طبیعی است . 

برای تعمیر کار نکردن دکمه های ماکروفر باید کلید های تک سویچ تعویض و کلید های نو بجای آن ها نصب گردد . 

برای ثبت درخواست تعمیر ماکروفر میتوانید با شماره 67549-021 تماس بگیرید تا کارشناسان سرویس برتر شما را راهنمایی کنند . 

دلیل کار نکردن صفحه لمسی ماکروفر و سولاردام

صفحه تاچ بسیار حساس است ، ممکن است در هنگام تمیز کردن مایکروفر در اثر مجاورت با رطوبت کلا صفحه لمسی مایکروفر شما از کار بیافتد . 

صفحه تاچ نیز مانند صفحه دکمه ای بیشتر در دکمه های start و stop از کار می افتد در این حالت صفحه گرانیت اولیه یا ثانویه دچار قطعی میشوند . 

زمانی که این مشکل برای صفحه تاچ بوجود می آید برای رفع این مشکل یک راه حل وجود دارد و آن تبدیل صفحه گرانیت به کلید های تک سویچ میباشد .

در این مدل بجای هرکدام از دکمه های لمسی یک کلید تک سویچ جایگزین و در انتها مدار طراحی میشود .

بطور کلی تغییری در ظاهر صفحه ایجاد نمیشود اما از حالت لمسی به حالت دکمه تغییر پیدا میکند و زمانی که شما یک برنامه را انتخاب میکنید احساس فشردن کلید را حس میکنید .

برای تعمیر صفحه لمسی مایکروفر میتوانید با یکی از شعب سرویس برتر تماس بگیرید ، مدت زمان تقریبی برای تعمیر ماکروفر شما بین 2 الی 4 روز کاری پس از ثبت درخواست میباشد . 

 

گارانتی تعمیرات صفحه لمسی و دکمه های مایکروفر

یکی از ویژگی های سرویس برتر که آنرا با سایر تعمیرگاه های مشابه متمایز میکند ، گارانتی تعمیرات انجام شده میباشد .

تعمیرات دکمه و صفحه لمسی ماکروفر نیز مانند سایر تعمیرات شامل ضمانت و گارانتی میباشد .

مدت زمان این گارانتی بین 6 تا 12 ماه پس از تعمیر میباشد .

این گارانتی بصورت کتبی در فاکتور خدماتی شما قید میشود و تا پایان مدت گارانتی بدونه هیچگونه قید و شرطی هرگونه مشکلی برای دکمه یا صفحه تاچ دستگاه بوجود آید شرکت بدونه دریافت هیچگونه وجهی دستگاه شما را تعمیر میکند . 

هزینه تعمیر صفحه لمسی و دکمه های ماکروفر

بطور کلی تا زمانی که دستگاه شما بازدید نشود هزینه قطعی تعمیرات مشخص نمیشود ، زیرا برای تخمین هزینه باید تعداد دکمه های آسیب دیده و نوع برد الکترونیکی مشخص شود ، اما ما در اینجا حدود هزینه را برای تعمیر صفحه تاچ لمسی و دکمه های مایکروفر های سامسونگ ، ال جی ، دوو ، بوش ، کنوود ، فلر ، آآگ ، فوما و … را منتشر کرده ایم .

  1. هزینه تعمیردکمه های مایکروفر بین 300 تا 550 هزار تومان 
  2. هزینه تعمیر صفحه تاچ لمسی ماکروفر و طراحی صفحه تاچ بین 650 تا 1/200 هزار تومان 
  3. هزینه تعمیر و سرویس سلکتور مایکروفر بین 250 تا 480 هزار تومان میباشد .
البته هزینه های اعلامی تقریبی بود و امکان تغییر قیمت بسته به نوع آسیب میتواند کمی متغییر باشد . 
بدون دیدگاه on علت کار نکردن دکمه های مایکروفر ! | تعمیر صفحه لمسی و دکمه های ماکروفر

دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود
لوگو