جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

آموزش پاک کردن لکه عرق از روی لباس

آموزش پاکردن لکه عرق از روی لباس

تیم سرویس برتر مقاله ای تهیه کرده است تا با آموزش پاک کردن لکه عرق از روی لباس آشنا شوید . زیرا پاک کردن لکه عرق نیازمند دانستن نکاتی است که برایتان توضیح خواهیم داد .

عرق ترکیبی از آب ، چربی ها ، پروتئین ها و نمک می باشد که باعث ایجاد لکه عرق می شود . علاوه بر اینها ضد تعریق ها ، روغن های بدن و … نیز تاثیر بسزایی در به وجود آمدن این لکه ها دارد . این مولکول ها بعد از زمانی به بافت پارچه می چسبند و باعث ایجاد حلقه های سفید در لباس های مشکی یا لکه های زرد در لباس های سفید و تغییر رنگ لباسهای رنگی می شوند .

با ما همراه باشید تا با روشهای پاک کردن لکه عرق از روی لباس آشنا شوید .

 

فهرست صفحه

نکاتی درباره پاک کردن لکه عرق از روی لباس

برای پاک کردن لکه عرق از روی لباس بهتر است نکاتی را رعایت کنید تا راحتتر بتوانید لکه را محو کنید .

  • اولین مرحله دفترچه لباس را مطالعه کنید اگر گزینه خشکشویی نوشته شده بود در اسرع وقت آن را به خشکشویی بسپارید .
  • قبل از اینکه لباسی که لک شده است را در ماشین لباسشویی قرار دهید ، بهتر است اول نسبت به پاک کردن لکه اقدام کنید . زیرا استفاده از آب داغ و خشک کن باعث تثبیت لکه می شود و پاک کردن آن بسیار دشوار می شود .
  • برای پاک کردن لکه عرق باید قبل از اینکه کاملا خشک شود آن با آب سرد بشویید . هر چه زودتر نسبت به حذف لکه اقدام کنید شانس بیشتری برای پاک کردن آن دارید .
  • از سفید کننده استفاده نکنید زیرا واکنش سفید کننده با مواد معدنی ناشی از عرق باعث تثبیت لکه می شود .

 

آموزش پاک کردن لکه عرق با جوش شیرین از روی لباس

جوش شیرین علاوه بر خاصیت پاک کنندگی برای رفع بوی بد هم بسیار کاربردی است .

برای استفاده از این روش کافی است 4 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک لیوان آب مخلوط کنید . مخلوط را روی قسمتی که لک شده است منتقل کنید و با یک مسواک نرم روی آن بکشید و 10 دقیقه تا 1 ساعت به آن زمان دهید تا لکه پاک شود .

می توانید جوش شیرین را با سرکه مخلوط کنید و روش بالا را انجام دهید فقط اجازه ندهید مخلوط بیشتر از 1 ساعت روی لباس بماند .

بعد از پاک شدن لکه می توانید لباس را با آب سرد بشویید .

آموزش پاک کردن لکه عرق با نمک از روی لباس

نمک یکی از روش هایی است که برای پاک کردن اکثر لکه ها استفاده می شود . برای استفاده از این روش 4 قاشق غذاخوری نمک را با 1 لیتر آب مخلوط کنید و قسمتی که لکه شده است را با محلول شست و شو دهید تا لکه پاک شود .

یا می توانید لباس را مرطوب کنید و نمک را بطور مستقیم روی لباس بریزید بعد از گذشت چند ساعت نمک را روی لکه ها بسابید تا لکه ها پاک شوند . بعد از پاک شدن لکه لباس را بطور کامل بشویید .

آموزش پاک کردن لکه عرق با قرص آسپرین از روی لباس

2 قرص آسپرین را در یک فنجان آب خالی کنید و قسمتی که لک شده است را به مدت 2 تا 3 ساعت در محلول بخیسانید و بعد از این مدت در صورتیکه لکه پاک شد لباس را با آب سرد بشویید .

آسپرین نیز برای از بین بردن بوی بد بکار می رود .

آموزش پاک کردن لکه عرق با سرکه از روی لباس

سرکه هم مانند جوش شیرین هم قدرت پاک کنندگی و هم رفع بوی بد را دارد . استفاده از سرکه برای پاک کردن لکه عرق بیشتر برای لباس های رنگی و برطرف کردن سفیدک زیر بغل لباسهای مشکی کاربرد دارد .
برای استفاده از این روش مخلوط سرکه و آب را بطور مساوی تهیه کنید و قسمتی از لباس که لک شده است را در محلول به مدت نیم ساعت بخیسانید و بعد با یک مسواک به آرامی روی لکه بکشید تا لکه پاک شود . بعد از پاک شدن لکه لباس را به درستی بشویید .

آموزش پاک کردن لکه عرق با آبلیمو از روی لباس

برای پاک کردن لکه عرق از روی لباس می توانید به جای استفاده از شوینده های آنزیم دار می توان از محلول آب سرد و لیمو به طور مساوی استفاده کرد .

قسمتی که لک شده است را درون این محلول قرار دهید بعد از نیم ساعت لکه را چک کنید اگر پاک نشد زمان بیشتری به آن دهید .

زمانی که لکه بطور کامل پاک شد می توانید از آب سرد و صابون برای شست و شو استفاده کنید .

 

آموزش پاک کردن لکه عرق با بیکینگ پودر از روی لباس

4 قاشق غذاخوری بیکینگ پودر را با یک لیوان آب مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند . خمیر را روی لکه زرد قرار دهید . 2 ساعت به آن زمان دهید تا خمیر خشک شود . بعد از گذشت 2 ساعت در صورتیکه لکه پاک شد لباس را بطور کامل بشویید .

بعد از استفاده از هر یک از روشها برای پاک کردن لکه عرق از روی لباس ، زمانیکه لکه بطور کامل پاک شد می توانید برای شست و شوی کامل ، لباس را در ماشین لباسشویی قرار دهید و با برنامه Hand Wash لباس خود را بشویید .

در صورتیکه ماشیل لباسشویی شما بنا به هر دلایلی دچار مشکل شد برای تعمیر ماشین لباسشویی خود با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *