بررسی علت روشن نشدن مایکروفر با سرویس برتر ، چرا مایکروفر روشن نمیشود ؟ علت خاموش شدن مایکروفر چیست ؟ دلایل روشن نشدن مایکروفر چیست ؟ با سرویس برتر همراه شوید تا جواب سوالتان را بیابید .

دلایل مختلفی باعث روشن نشدن مایکروفر میشود که اصلی ترین آنها عبارت اند از :

  • دو شاخه برق
  • تبدیل 3 به 2 برق
  • فیوز های ورودی برد و برق اصلی
  • ترموستات
  • برد الکترونیکی
دلایل جرقه زدن در مایکروفر

علت روشن نشد مایکروفر ، سولاردام ، مایکروویو

زمانی که مایکروفر یا سولاردام شما روشن نمیشود باید به ترتیب زیر عمل کنیم

دوشاخ برق را چک کنید : برای چک کردن میتوانید از یک وسیله برقی مانند سشوار استفاده کنید و مطمئن شوید پریز دارای برق است .

تبدیل 3 به 2 : در برخی از مایکروفر نیاز به استفاده از تبدیل 3 به 2 برق میباشد ، بارها مشاهده شده خرابی این تبدیل دلیل روشن نشدن مایکروفر است .

اگر مشکل شما با مایکروفر برطرف شد نیازی نیست کار دیگری انجام دهید ، در 50% مواقع این مشکل برطرف میشود و نیازی به تعمیر ماکروفر نمیباشد .

در ادامه به بررسی سایر موارد میپردازیم .

قطع شدن فیوز برق ورودی مایکروفر دلیل روشن نشدن است

در همان ابتدای برق ورودی یک فیوز شیشه ای 12 آمپر برای محافظت از ورود ولتاژ و آمپر بالا به دستگاه تعبیه شده است .

در اثر نوسان برق این فیوز میسوزد و از رسیدن نوسان به سایر قطعات جلوگیری میکند .

سوختن این فیوز میتواند علت خاموش شدن مایکروفر شما باشد ، برای تست این فیوز باید از دستگاه مولتی متر استفاده کرد و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کرد .

نکته : مایکروفر بسیار دستگاه خطرناکی است و برای تعمیر و سرویس آن نیاز به آموزش و رعایت کامل نکات ایمنی میباشد ، احتمال برق گرفتگی شدید و از دست دادن جان وجود دارد بسیار مراقب باشید .

خرابی ترموستات علت روشن نشدن مایکروفر و سولاردام

ترموستات یک نوع سنسور حرارتی از جنس بی متال هاست ، بیمتال از دو ورقه فلز ناهمنجس میباشد که در صورت تغیرات دما با عوض شدن شکل باعث قطع شدن جریان برق و جلوگیری از آسیب به دستگاه تعبیه شده است .

زمانی که بارها و بارها دمای مایکروفر شما بالا میرود احتمال خرابی ترموستات وجود دارد ، اما به این نکته توجه کنید که خرابی یا قطع شدن ترموستات دارد به ما اخطار میدهد .

احتمال وجود مشکل در مگنترون یا ترانس های ولتاژ زیاد است و نیاز به برسی توسط کارشناس دارد .

خرابی برد الکترونیکی از دلایل روشن نشدن مایکروفر و سولاردام

با چک کردن موارد بالا و عدم رفع مشکل میتوان به خرابی برد الکترونیکی پی برد ، برد الکترونیکی نیز مانند سایر قطعات در معرض آسیب دیدگی و معیوب شدن قرار دارد .

تعمیر برد الکترونیکی مایکروفر باید توسط مهندسین الکترونیک سرویس برتر و در کارگاه مجهز به قطعات و دستگاه الکترونیکی انجام شود .

نظر خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد

نه + 19 =