جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

تمیز کردن یخچال فریزر

اگر قصد نظافت و تمیز کردن یخچال فریزر خود را دارید حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید ، ما در این مقاله نحوه تمیز کردن یخچال فریزر را بطور جز به جز از تمیز کردن درب یخچال تا شستن و تمیز کردن بدنه یخچال فریزر های سفید ، چرمی و استیل را بطور کامل توضیح داده ایم .

دیده شده که بسیاری از کاربران هنگام شستشو و نظافت یخچال فریزر خود دچار اشتباهاتی میشوند ، این اشتباهات صدمه و خسارت هایی را با خود می آورد ، پس چند دقیقه وقت بزارید و این صفحه رو تا انتها مطالعه کنید ، مطمئن باشید بعد از خواندن این مقاله به بهترین روش میتوانید یخچال خود را تمیز کنید .

فهرست مقاله

نحوه شستن و تمیز کردن یخچال فریزر

ممکن است ناگهان غذا یا مواد غذایی درون یخچال شما از دستتان رها شود ، یا ممکن است به علت خرابی یخچال مواد غذایی درون یخچال شما فاسد شود ، یا اینکه مدت طولانی باشد که اقدامی نسبت به تمیز کردن یخچال فریزر نکرده باشید .

بطور متوسط هر یخچال فریزر یا ساید بای سایدی بین 2 تا 5 بار در سال نیاز به نظافت دارد که معمولا سطحی و هر 6 ماه یکبار نیاز به نظافت کلی دارد .

یکسری نکات کلیدی و مهم در نحوه تمیز کردن یخچال فریزر و از بین بردن کثیفی ، لکه های روی بدنه ، تغییرات رنگ ظاهری وجود دارد که در صورت رعایت نکردن آن ها ممکن است شما را به تعمیر یخچال وادار کند .

مواد شوینده مناسب برای تمیز کردن یخچال فریزر

برای بهتر تمیز شدن یخچال معمولا از مواد شوینده استفاده میشود ، مواد شوینده مختلفی را میتوانید برای نظافت انتخاب کنید اما بهترین های این مواد به پیشنهاد سرویس برتر عبارت اند از :

 • اسپری شیشه شور
 • آب و ریکا
 • مایع سفید کننده ملایم ( برای یخچال های سفید و غیر چرمی )
 • مایع دستشویی
 • آب و صابون

مرحله اول برای نظافت و شستن یخچال فریزر

زمانی که قصد شستن و نظافت یخچال فریزر و ساید بای ساید خود را دارید ابتدا کارهای زیر را انجام دهید .

 1. یخچال فریزر یا ساید بای ساید را از برق بکشید : این کار باعث میشود از خطرات برق گرفتگی و همچنین ایجاد اتصالی و آسیب های احتمالی به یخچال شما جلوگیری شود .
 2. مواد غذایی درون یخچال و فریزر را خالی کنید : پیشنهاد میشود زمانی اقدام به نظافت کنید که مواد غذایی زیادی درون یخچال نباشد .
 3. یخچال را جلو بکشید : برای نظافت یخچال ، دستگاه را از داخل کابینت یا کنارهای دیوار جلو بکشید تا دسترسی به تمامی نقاط داشته باشید .

مرحله دوم تمیز کردن یخچال

برای گام و مرحله دوم قطعات و طبقات را جداکنید ، این قطعات را در سینک ظرفشویی ، حمام یا هر جای دیگری میتوانید این قطعات را بطور کامل بشویید .

بعد از شستشو حتما صبر کنید تا این قطعات بطور کامل خشک شوند .

برای تمیز کردن دیواره های یخچال فریزر میتوانید از مواد شوینده مجازی که در بالا به شما معرفی کردیم استفاده کنید ، مواد شوینده را به دیواره یخچال بزنید و با یک دستمال حوله ای ، یا دستمال دیواره را تمیز کنید .

نکته از سیم ظرفشویی برای از بین بردن لکه ها استفاده نکنید .

تمیز کردن بدنه یخچال سفید و از بین بردن لکه ها

چگونه دیواره بیرونی یخچال را تمیز کنیم ؟ آیا لکه های روی درب از بین میروند ؟ آیا تغییر رنگ دیواره یخچال درست میشود .

برای تمیز شدن بدنه بیرونی یخچال و ساید بای ساید میتوانید همانند دیواره داخلی از مواد شوینده و پارچه حوله ای استفاده کنید .

اما اگر لکه های رنگه برروی بدنه مشاهده میشود و با مواد شوینده پاک نمیشود میتوانید از مقدار کمی پولیش استفاده کنید ، پولیش قدرت خورندگی بالایی دارد و احتمالا مشکل شما را برطرف میکند .

اگر رنگ بدنه بیرونی یخچال شما دو رنگ شده است یا در اثر مجاورت با حرارت یا آفتاب دچار سوختگی رنگ شده است برای برطرف شدن این مورد باید از دستگاه پولیش و سرامیک خودرو استفاده کنید ، تا 80% دورنگی دستگاه شما از بین میرود .

از بین بردن لکه و تمیز کردن بدنه یخچال استیل

به هیچ عنوان برای از بین بردن لکه های بدنه استیل یخچال از جرمگیر و پاک کننده های قوی استفاده نکنید ، رنگ استیل سیاه میشود .

اگر میخواهید بدنه استیل ساید بای ساید را تمیز کنید به مواد زیر دقت کنید ، استیل بسیار حساس است و درصورت آسیب دیدن کاری برایش نمیشه کرد .

 1. از پارچه حوله ای نرم استفاده کنید .
 2. دستمال را در جهت خطوط بکشید .
 3. از پولیش با سختی کم استفاده کنید .
 4. از مایع و تمیز کننده ضعیف استفاده کنید .

استیل بسیار راحت تمیز میشود و با رعایت این نکات به سادگی مشکل شما برطرف خواهد شد .