سرویس برتر

آموزش پاک کردن لکه روغن از روی لباس

ما در این مقاله آموزش پاک کردن لکه روغن از روی لباس را برای شما توضیح داده ایم تا بتوانید به راحتی از شر لکه روغن و چربی ، حتی لکه های قدیمی خلاص شوید .

لکه روغن علاوه بر اینکه جذب الیاف لباس می شود در صورتیکه پاک نشود تیره تر هم می شود . برخی از محصولات خانگی می تواند به پاک کردن لکه روغن و چربی از روی لباس کمک کند . برای آموزش پاک کردن لکه روغن و چربی از روی لباس با سرویس برتر همراه باشید .

پاک کردن لکه روغنی از روی لباس
فهرست صفحه

نکاتی درباره پاک کردن لکه روغن از روی لباس

هیچ چیز به اندازه لکه شدن لباس جدیدتان با روغن نمی باشد . برای پاک کردن لکه روغن و چربی از روی لباس باید اقداماتی به سرعت انجام دهید از جمله :

  • هر چه سریع تر نسبت به پاک کردن لکه روغن اقدام کنید . هر چه لکه بیشتر بماند پاک کردن آن سخت تر می شود .
  • لکه های روغن را نسابید زیرا در الیاف پارچه نفوذ پیدا می کند .
  • قبل از اینکه لکه را از بین ببرید از آب داغ و خشک کن استفاده نکنید . زیرا گرمای خشک کن باعث تثبیت لکه می شود .
  • قبل از اقدام به هر کاری ، حتماً دفترچه لباس خود را مطالعه کنید .

نحوه پاک کردن لکه روغن از روی لباس

برای پاک کردن لکه روغن از روی لباس ابتدا باید آن را درمان کنید سپس در ماشین لباسشویی قرار دهید . جنس ، رنگ ، نوع لکه و روشی که برای پاک کردن لکه انتخاب می کنید در موفقیت شما برای حذف لکه تاثیرگذار است .

اولین مرحله باید مواد جامد روی لباس را با کاردک یا چاقو بردارید . سپس مقداری مواد خشک مثل پودر بچه ، جوش شیرین ، نشاسته ذرت ، نان یا … روی لکه قرار دهید . 15 دقیقه صبر کنید تا این مواد لکه را به خود جذب کنند .

مرحله دوم می توانید اقدام به شست و شوی لباس کنید . برای این کار مایع لباسشویی یا تاید را با آب مخلوط می کنید و لباس را نیم ساعت در این محلول بخیسانید سپس به آرامی آن را بشویید . اگر لکه پاک شد میتوانید لباس را با لباسشویی و آب داغ بشویید .

در صورتیکه ماشین لباسشویی شما دچار مشکلی شد و نیاز به تعمیرات ماشین لباسشویی خود داشتید با ما تماس بگیرید .

نحوه تمیز کردن لکه روغنی از روی لباس

آموزش پاک کردن لکه روغن از روی لباس با سرکه

سرکه یکی از پاک کننده های قوی است اگر می خواهید از این روش برای پاک کردن لکه روغن از روی لباس استفاده کنید کافیست سرکه و آب را به نسبت یک به دو مخلوط کنید و این محلول را روی لکه بریزید یا یک پارچه تمیز را به محلول آغشته کنید و روی لکه بکشید و زمانیکه لکه پاک شد لباستان را با شوینده بشویید و بهتر است برای خشک کردن  آن از خشک کن استفاده نکنید . اجازه دهید در مجاورت نور مستقیم خورشید خشک شود .

آموزش پاک کردن لکه روغن از روی لباس با ژل آلوئه ورا

برای پاک کردن لکه روغن و چربی از روی لباس می توانید یک تکه از برگ آلوئه ورا را برش دهید و ژل وسط آنرا جدا کنید . ژل را روی لکه روغن بمالید و به آرامی لباس را بمالید تا لکه پاک شود . در نهایت می توانید لباس را با مواد شوینده به درستی بشویید .

آموزش پاک کردن لکه روغن از روی لباس با جوش شیرین

برای پاک کردن لکه روغن و چربی از روی لباس با این روش کافی است مقداری جوش شیرین و مایع ظرفشویی را با هم مخلوط کنید . مخلوط را به مدت  10 تا 20 دقیقه روی لکه قرار دهید . سپس با مسواک به آرامی مواد را جمع کنید یا لباس را به آرامی روی هم بسابید و در نهایت لباس را با آب داغ بشویید .

این مخلوط ترکیب قوی ای است که برای لکه های قدیمی تر هم کاربردی است .

آموزش پاک کردن لکه روغن از روی لباس با مواد شوینده و لکه بر

برای پاک کردن لکه روغن با مواد شوینده می توانید از شامپو ، صابون یا مایع ظرفشویی استفاده کنید . کافیست مقداری مواد شوینده را با آب مخلوط کنید تا کف کند سپس با یک مسواک آغشته به محلول به آرامی بر روی لکه بکشید زمانیکه لکه پاک شد می توانید لباس را بشویید و بهتر است با نور مستقیم خورشید خشک شود .

می توانید برای لکه های قوی تر از صابون لباسشویی استفاده کنید . استفاده از لکه بر ، نیز برای پاک کردن لکه روغن از روی لباس بسیار موثر است که می توانید از فروشگاه های معتبر تهیه کنید . 

در نهایت بعد از پاک کردن لکه می توانید لباستان را با ماشین لباسشویی بشویید و از خشک کن استفاده کنید ولی بهتر است لباستان با هوای آزاد خشک شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *