سرویس برتر

تعویض فیلتر ساید بای ساید

انواع فیلتر آب ساید بای ساید

چگونه فیلتر یخچال ساید بای ساید را عوض کنیم ؟ چه زمانی باید فیلتر ساید بای ساید عوض شود ؟ تفاوت فیلتر های ساید در چیست ؟ پاسخ تمامی این سوالات را ما در قالب آموزش تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید برای شما آماده کرده ایم با ما همراه باشید .

فیلتر های ساید بای ساید دارا ی عمر مفید میباشند و در زمان مقرر خود باید تعویض شوند ، عدم توجه به تعویض فیلتر یخچال ساید میتواند به دستگاه شما در طولانی مدت اسیب بزند و باعث خرابی آن شود .

سرویس برتر در این مقاله به زمان ، عمر مفید ، جنس فیلتر آب ساید بای ساید های سامسونگ ، ال جی ، دوو ، اسنوا ، جنرال الکتریک ، ویرپول ، کنوود ، بکو ، کنمور و سایر ساید بای ساید ها میپردازد ، با ما همراه شوید .

فهرست صفحه

تعویض فیلتر آب یخچال ساید بای ساید

در تمامی یخچال ساید بای ساید حداقل از یک فیلتر برای تصویه آب استفاده میشود ، در برخی از ساید بای ساید ها مانند سامسونگ ، ال جی ، جنرال الکتریک ، ویرپول از دوفیلتر برای تصفیه بهتر استفاده میشود .

  1. فیلتر خارجی برای تصفیه اجسام سخت مانند شن و ماسه در آب استفاده میشود .
  2. فیلتر داخلی برای تصفیه آب ورودی از فیلتر خارجی تعبیه شده است و درصورت اشتباه در عملکرد فیلتر خارجی این فیلتر بطور 100% املاح مضر آب را تصفیه میکند .

با تعویض بموقع فیلتر های آب ساید بای ساید علاوه بر جلوگیری از تعمیر یخچال ، باعث سلامتی خود و اعضای خانواده خود خواهید شد .

اگر فیلتر آب ساید بای ساید را عوض نکنیم چه اتفاقی می افتد ؟

انتقال آب از لوله کشی شهری به ساید بای ساید توسط لوله های بسیار نازک درون درب و بدنه یخچال انجام میشود ، قطر این لوله ها 6 میلیمتر است .

اگر فیلتر در سر راه ورودی آب نصب نشود ، در گذشت زمان و به علت ورود املاح آب به این لوله های باریک امکان مسدود شدن این لوله میباشد .

از آنجایی که دسترسی برای تعویض این لوله ها وجود ندارد برای رفع و درست شدن این مورد باید درب بطور کامل تعویض یا شکافته شود .

هزینه تعویض درب کامل سایدبای ساید بسیار بالا میباشد ، پس اگر نمیخواهید این هزینه را پرداخت کند ، در موقع مقرر نسبت به تعویض فیلتر آب یخچال ساید بای ساید اقدام کنید .

در صورت شکافتن درب و دسترسی به لوله ظاهر دستگاه شما آسیب میبند و این نوع تعمیرات معمولا به دل مشتری نمیچسبد ، عاقلانه تر است با یک هزینه پایین فیلتر را هر 6 ماه یکبار عوض کنید تا این مشکل برایتان بوجود نیاید .

اگر فیلتر آب ساید بای ساید را عوض نکنیم چه اتفاقی می افتد ؟

بله جایگزینی فیلتر نو با فیلتر قدیمی بسیار ساده است و به راحتی میتوانید در منزل خودتان این کار را انجام دهید ، اما به نکات زیر توجه کنید .

  1. قیبل از جایگزینی فیلتر جدید کربن آنرا بگیرید ، مسیر ورود و خرج آب برروی فیلتر مشخص شده است و برای گرفتن کربن فیلتر تنها شیلنگ ورودی را وصل کنید و بعد شیر آب را باز کنید ، در ابتدا با خروج آب سیاه رنگ مواجه میشود ، کمی صبر کنید تا آب شفاف و زلال شود .
  2. اگر خودتان میخواهید فیلتر را عوض کنید از فیلترهای فیتینگ دار استفاده کنید ، این فیلتر ها با ورود شیلنگ به فیلتر خود به خود شیلنگ را آب بندی میکنند و نیازی به آبندی دستی ندارند .
  3. فیلتر داخلی بصورت پادساعت گرد باز و بصورت ساعت گرد بسته میشوند ، ابتدا فیلتر قدیمی را درجهت عکس عقربه های ساعت بچرخانید و سپس فیلتر نو را جایگزین کنید .

زمان تعویض فیلتر یخچال و ساید بای ساید

اگر از فیلتر های تصفیه آب خانگی استفاده میکنید نیازی به نصب فیلتر ساید بای ساید نمیباشد و میتوان با یک شیلنگ از دستگاه تصفیه آب را به یخچال خود وصل کنید .

اما اگر از فیلتر برای یخچال استفاده میکنید با توجه به مشخصات فیلتر خریداری شده بین 6 تا 12 ماه یکبار این کار را انجام دهید .

تمامی یخچال فریزر ها هر 6 ماه یکبار به شما اعلام میکنند که زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است ، این سیستم هوشمند نیست و با گذشت هر 24 ساعت 1 روز از عمر فیلتر شما را مصرف شده محاسبه میکند ، پس اگر از فیلتر های 12 ماهه استفاده میکنید میتوانید به اولین اخطار توجهی نکنید و آنرا ریست کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو