logo

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید

انواع فیلتر آب ساید بای ساید

چگونه فیلتر یخچال ساید بای ساید را عوض کنیم ؟ چه زمانی باید فیلتر ساید بای ساید عوض شود ؟ تفاوت فیلتر های ساید در چیست ؟ پاسخ تمامی این سوالات را ما در قالب آموزش تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید برای شما آماده کرده ایم با ما همراه باشید .

فیلتر های ساید بای ساید دارا ی عمر مفید میباشند و در زمان مقرر خود باید تعویض شوند ، عدم توجه به تعویض فیلتر یخچال ساید میتواند به دستگاه شما در طولانی مدت اسیب بزند و باعث خرابی آن شود .

سرویس برتر در این مقاله به زمان ، عمر مفید ، جنس فیلتر آب ساید بای ساید های سامسونگ ، ال جی ، دوو ، اسنوا ، جنرال الکتریک ، ویرپول ، کنوود ، بکو ، کنمور و سایر ساید بای ساید ها میپردازد ، با ما همراه شوید .

تعویض فیلتر آب یخچال ساید بای ساید

در تمامی یخچال ساید بای ساید حداقل از یک فیلتر برای تصویه آب استفاده میشود ، در برخی از ساید بای ساید ها مانند سامسونگ ، ال جی ، جنرال الکتریک ، ویرپول از دوفیلتر برای تصفیه بهتر استفاده میشود .

  1. فیلتر خارجی برای تصفیه اجسام سخت مانند شن و ماسه در آب استفاده میشود .
  2. فیلتر داخلی برای تصفیه آب ورودی از فیلتر خارجی تعبیه شده است و درصورت اشتباه در عملکرد فیلتر خارجی این فیلتر بطور 100% املاح مضر آب را تصفیه میکند .

با تعویض بموقع فیلتر های آب ساید بای ساید علاوه بر جلوگیری از تعمیر یخچال ، باعث سلامتی خود و اعضای خانواده خود خواهید شد .

اگر فیلتر آب ساید بای ساید را عوض نکنیم چه اتفاقی می افتد ؟

انتقال آب از لوله کشی شهری به ساید بای ساید توسط لوله های بسیار نازک درون درب و بدنه یخچال انجام میشود ، قطر این لوله ها 6 میلیمتر است .

اگر فیلتر در سر راه ورودی آب نصب نشود ، در گذشت زمان و به علت ورود املاح آب به این لوله های باریک امکان مسدود شدن این لوله میباشد .

از آنجایی که دسترسی برای تعویض این لوله ها وجود ندارد برای رفع و درست شدن این مورد باید درب بطور کامل تعویض یا شکافته شود .

هزینه تعویض درب کامل سایدبای ساید بسیار بالا میباشد ، پس اگر نمیخواهید این هزینه را پرداخت کند ، در موقع مقرر نسبت به تعویض فیلتر آب یخچال ساید بای ساید اقدام کنید .

در صورت شکافتن درب و دسترسی به لوله ظاهر دستگاه شما آسیب میبند و این نوع تعمیرات معمولا به دل مشتری نمیچسبد ، عاقلانه تر است با یک هزینه پایین فیلتر را هر 6 ماه یکبار عوض کنید تا این مشکل برایتان بوجود نیاید .

اگر فیلتر آب ساید بای ساید را عوض نکنیم چه اتفاقی می افتد ؟

بله جایگزینی فیلتر نو با فیلتر قدیمی بسیار ساده است و به راحتی میتوانید در منزل خودتان این کار را انجام دهید ، اما به نکات زیر توجه کنید .

  1. قیبل از جایگزینی فیلتر جدید کربن آنرا بگیرید ، مسیر ورود و خرج آب برروی فیلتر مشخص شده است و برای گرفتن کربن فیلتر تنها شیلنگ ورودی را وصل کنید و بعد شیر آب را باز کنید ، در ابتدا با خروج آب سیاه رنگ مواجه میشود ، کمی صبر کنید تا آب شفاف و زلال شود .
  2. اگر خودتان میخواهید فیلتر را عوض کنید از فیلترهای فیتینگ دار استفاده کنید ، این فیلتر ها با ورود شیلنگ به فیلتر خود به خود شیلنگ را آب بندی میکنند و نیازی به آبندی دستی ندارند .
  3. فیلتر داخلی بصورت پادساعت گرد باز و بصورت ساعت گرد بسته میشوند ، ابتدا فیلتر قدیمی را درجهت عکس عقربه های ساعت بچرخانید و سپس فیلتر نو را جایگزین کنید .

زمان تعویض فیلتر یخچال و ساید بای ساید

اگر از فیلتر های تصفیه آب خانگی استفاده میکنید نیازی به نصب فیلتر ساید بای ساید نمیباشد و میتوان با یک شیلنگ از دستگاه تصفیه آب را به یخچال خود وصل کنید .

اما اگر از فیلتر برای یخچال استفاده میکنید با توجه به مشخصات فیلتر خریداری شده بین 6 تا 12 ماه یکبار این کار را انجام دهید .

تمامی یخچال فریزر ها هر 6 ماه یکبار به شما اعلام میکنند که زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است ، این سیستم هوشمند نیست و با گذشت هر 24 ساعت 1 روز از عمر فیلتر شما را مصرف شده محاسبه میکند ، پس اگر از فیلتر های 12 ماهه استفاده میکنید میتوانید به اولین اخطار توجهی نکنید و آنرا ریست کنید .

فهرست
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فرم درخواست خرابی آنلاین

لطفا فرم زیر را کامل کنید و برای ما ارسال کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

فرم درخواست خرابی

لوگو