سرویس برتر

علت ضعیف شدن ماکروفر چیست ؟

علت ضعیف شدن ماکروفر چیست ؟

آیا ماکروفر و سولاردام بعد از گذشت چند سال قدرت خود را از دست میدهند ؟ چرا قدرت گرم کردن ماکروفر کم شده است ؟ چرا غذا در ماکروفر دیر گرم میشود ؟ چرا مایکروفر ضعیف شده است ؟ 

در جواب سوالات بالا میتوان گفت بله ماکروفر و سولاردام بعد از گذشت مدت زمانی قدرت گرمایش و پخت و پز خود را از دست میدهند ، اما علت کم شدن قدرت ماکروفر چیست ؟ با سرویس برتر همراه باشید تا تمامی دلایل و نحوه رفع آنرا به شما بگوییم . چرا 

معرفی تمامی دلایل کم شدن قدرت ماکروفر

اصلاک قطعات و اختلال در عملکرد آن ها در مایکروفر ، مایکروویو و سولاردام اجتناب ناپذیر است ، اما ما به شما میگوییم زمانی که با کم شدن قدرت ماکروفر روبرو شدید نیازی به خریداری و جایگزینی یه ماکروفر جدید را ندارید تنها کافیست با مطالعه این مطلب اقدامات لازم جهت تعمیر ماکروفر را انجام دهید . 

قطعاتی که باعث کم شدن قدرت گرمایش مایکروفر میشوند عبارت اند از : 

  • مگنترون 
  • ترانس های ولتاژ 
  • المنت ها 
  • برد الکترونیکی 

زمانی که با این مشکل روبرو هستید احتمالا یکی از قطعات زیر باعث ضعیف شدن ماکروفر شما شده اند ، پس با توجه به راهنمای زیر عمل کنید . 

مگنترون مایکروفر ال جی

خرابی مگنترون اولین دلیل ضعیف شدن ماکروفر

ضعیف شدن لوله های مگنترون باعث کاهش قدرت گرمایش مایکروفر میشوند ، لوله های مگنترون از سیم های ولتاژ بالا برای ایجاد میدان مغناطیسی و الکتریکی برای ایجاد موج با طول موج امواج استفاده میکند ، زمانی که سیم های ولتاژ بالا ضعیف میشوند قدرت ایجاد طول موج در مایکروفر کاهش پیدا میکند و به اصطلاح ماکروفر ضعیف میشود

راه حل رفع این مشکل چیست ؟ 

برای تعمیر و رفع این مشکل باید مگنترون دستگاه تعویض شود ، مگنترون ( لامپ اشعه ) بعه هیچ وجه قابل تعمیر نمیباشد و زمانی که در عملکرد آن اختلالی ایجاد میشود برای رفع مشکل باید مگنترون نو جایگزین شود . 

ترانس های ولتاژ ماکروفر ال جی

اختلال در عملکرد ترانس های ولتاژ دلیل دوم

ولتاژ بالای مورد نیاز برای کار کرد مگنترون توسط ترانس های ولتاژ تامین میشود ، چنانچه ولتاژ تولیدی توسط ترانس کمتر از ولتاژ مورد نیاز برای مگنترون باشد قدرت ماکروفر کم میشود ، ترانس های ولتاژ با استفاده از سیم پیچ اولیه و ثانویه ولتاژ 220 ولت شهری را تا 2400 ولت افزایش و برق مورد نیاز مگنترون را تامین میکند . 

راه حل رفع خرابی ترانس مایکروفر 

تعمیر ترانس مایکروفر امکان پذیر میباشد اما هزینه اصلاح سیم پیچ ها بسیار بالا میباشد و تفاوت چندانی با قیمت ترانس های ولتاژ نو دستگاه ندارد ، به همین دلیل ما پیشنهاد میکنیم در صورت خرابی این قطعه اقدام به تعویض آن کنید . 

معیوب بودن المنت ها دلیل سوم کم شدن قدرت ماکروفر

چنانچه در حالت پخت پیتزا ، کیک ، گریل متوجه ضعیف شدن ماکروفر خود شده اید دیگر این مشکل ربطی به مگنترون ندارد و باید به سراغ المنت ها بروید ، المنت ها با مقاومت در مقابل شدت جریان الکتریکی باعث ایجاد گرما میشوند ، المنت ها ممکن است ضعیف یا بطور کامل قطع شوند چنانچه در برنامه های کانوکشن ، گریل و کمبی احساس ضعیف شدن ماکروفر را دارید المنت های شما معیوب میباشند . 

راه حل خرابی المنت ها 

برای فع این مشکل باید المنت های معیوب با المنت های جدید تعویض شوند ، امکان تعمیر المنت وجود ندارد زیرا المنت در محفظه شیشه ای یا قولادی تعبیه میشود و شکافتن این قسمت ها و ترمیم آن غیر قابل امکان میباشد . 

خرابی برد الکترونیکی آخرین دلیل ضعیف شدن مایکروفر

برد الکترونیکی تمامی دستور ها را برای راه اندازی قطعات صادر میکند ، این دستور ها توسط رله های مختلفی برای برنامه های gril ، wave ، convaction ، combi انجام میگردد ، ممکن است پلاتین های این رله ها در اثر یک جرقه کوچک دچار اتصالی یا قطعی شوند . 

راه حل رفع مشکل برد 

برد الکترونیکی قابلیت تعمیر را دارد ، برای تعمیر برد ماکروفر میتوانید با یکی از شعب ما در سراسر تهران تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *