جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

علت خاموش روشن شدن ماشین لباسشویی چیست ؟

علت خاموش روشن شدن ماشین لباسشویی

در بسیاری از مواقع کاربران جویای علت خاموش روشن شدن ماشین لباسشویی خود از ما بوده اند ، ما در این مقاله سعی داریم تمامی دلایل خاموش روشن شدن ماشین لباسشویی بهمراه نحوه رفع آن را از 0 تا 100 مورد نقد و بررسی قرار دهیم ، با ما همراه باشید و چنانچه سوالی در ذهنتان باقی است در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید کارشناسان ما در کمترین زمان پاسخ سوالات شما را خواهند داد .

علت خاموش و روشن شدن ماشین لباسشویی تقریبا در تمامی برنده ها مانند سامسونگ ، ال جی ، اسنوا ، دوو ، کنوود ، بوش ، آاگ ، کندی ، بهی ، ایندزیت ، زیرووات ، زانوسی و سایر برنده ها یکسان میباشد و طریقه عیب یابی این مشکل به یک شیوه میباشد .

فهرست صفحه

علت خاموش روشن شدن ماشین لباسشویی

زمانی که با خاموش روشن شدن ماشین لباسشویی مواجه میشویم احتمالا یکی از قسمت های زیر در عملکرد خود دچار نقص شده است ، به ترتیب اولویت مشکلات بیان شده است .

 • دوشاخه برق
 • کابل ارتباطی
 • سیم کشی داخلی
 • فیلتر برق ورودی
 • سوکت های برد اصلی
 • خرابی منبع تغذیه برد اصلی
 • خرابی رله های برد اصلی
 • خرابی صفحه نمایشگر ( دیسپلی )

بررسی دوشاخه و کابل ارتباطی لباسشویی

دوشاخه برق ماشین لباسشویی

اتصالی و نارسایی برق در قسمت دوشاخه و کابل ارتباطی اولین دلیل خاموش روشن شدن ماشین لباسشویی میباشد ، برای عیب یابی لباسشویی در ابتدا با استفاده از مولتی متر و انتخاب تست بیزر ( بوق ) از وصل بودن اتصالات و کابل ارتباطی مطمئن شوید .

در 30 درصد مواقع با چک کردن دوشاخه و کابل ارتباطی مشکل خاموش روشن شدن ماشین لباسشویی برطرف میشود .

معیوب بودن سیم کشی داخلی علت خاموش روشن شدن ماشین لباسشویی است

سیم کشی ماشین لباسشویی

سیم کشی داخلی ممکن است به یکی از دلایل زید دچار قطعی و باعث خاموش روشن شدن ماشین لباسشویی شود .

 • قطعی سیم کشی در اثر پوسیدگی : چنانچه مدت زیادی است از دستگاه خود استفاده میکنید یا در مناطق مرطوب مانند شمال کشور زندگی میکنید ممکن است سیم کشی داخلی دچار پوسیدگی شده باشد .
 • قطعی در اثر وارد شدن ضربه : ممکن است در اثر بی توجهی به صدای ماشین لباسشویی و برخورد وزنه های تعادل به بدنه ، سیم کشی دچار له شدگی یا قطعی شود .
 • قطعی در اثر اتصال کوتاه : ممکن است در اثر نشت آب از لباسشویی سیم کشی دچار اتصالی و قطعی شده باشد .

هر کدام از این موارد میتواند دلیل خاموش روشن شدن ماشین لباسشویی شما باشد .

معیوب بودن فیلتر برق ورودی ( خازن ) دلیل روشن خاموش شدن لباسشویی میباشد

خازن برق ورودی ماشین لباسشویی
خازن برق ورودی یک فیلتر برای شدت جریان الکتریکی میباشد ، این قطعه ممکن است در اثر از بین رفتن عایق های بین 2 دی الکتریک دچار اتصالی و خرابی شود ، همین خرابی باعث بروز روشن خاموش شدن لباسشویی میشود .
برای رفع این مشکل و تعمیر ماشین لباسشویی باید خازن معیوب تعویض و قطعه نو جایگزین شود ، برای تست خازن باید از مولتی متر استفاده کرد .
 

سوکت های برد اصلی

در مرحله بعدی برای عیب یابی لباسشویی و تعمیر خاموش روشن شدن ماشین لباسشویی باید به سراغ سوکت ها بروید ، سوکت ها ممکن است دچار اتصالی یا سولفاته شده باشند .

تمامی سوکت ها را از جای خود خارج کنید و با اسپری شستشوی برد آن ها را بشویید .

چنانچه مشکل روشن خاموش شدن ماشین لباسشویی برطرف نشد به سراغ مراحل بعدی بروید .

خرابی منبع تغذیه برد یکی از اصلی ترین دلایل روشن خاموش شدن لباسشویی است

ولتاژ برق ورودی به منبع تغذیه وارد میشود ، سپس منبع تغذیه ولتاژ 220 ولت شهری را به ولتاژهای مختلفی چون 12 و 24 ولت DC تبدیل میکند ، این ولتاژ DC برای ارسال دستور به سایر نقاط برد مورد استفاده قرار  میگیرد .

یکی از ولتاژ ها مربوط به صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی میباشد ، چنانچه خرابی یا اختلالی در عملکرد این قسمت بوجود بیایید ماشین لباسشویی بطور مداوم و پی در پی روشن و خاموش میشود .

برای رفع این مشکل باید از خدمات تعمیر برد ماشین لباسشویی استفاده کنید ، برای ثبت درخواست سرویس و تعمیر میتوانید با یکی از شعب سرویس برتر تماس بگیرید .

خرابی رله های برد اصلی

پس از تامین ولتاژ صفحه نمایشگر یک رله وظیفه قطع و وصل شدت جریان DC را برعهده دارد ، یکی از نشانه های خرابی این رله روشن و خاموش شدن ماشین لباسشویی میباشد .

پس از منبع تغذیه باید به سراغ رله های صفحه نمایش برویم ، در صورت خرابی رله باید آنرا تعویض و رله جدید جایگزین کرد .

معیوب بودن صفحه نمایش آخرین علت روشن خاموش شدن ماشین لباسشویی

ممکن است دیسپلی یا صفحه نمایش ماشین لباسشویی معیوب باشد ، برای بررسی بیشتر و عیب یابی ماشین لباسشویی با تعمیرکار ماشین لباسشویی از دستگاه بازدید کند .

شما میتوانید برای ثبت درخواست سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی با شماره 67549-021 تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی سرویس برتر