سرویس برتر

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چیست؟

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی در اثر اختلال در ترتیب و نحوه عملکرد قطعات ماشین لباسشویی است، ما در این مقاله 0 تا 100 دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی را بهمراه راهکار های مناسب جهت رفع و تعمیر این مشکل رامورد نقد و بررسی قرار داده ایم، با ماه همراه باشید.

چرا ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمی کند؟ این سوال بارها و بارها از ما پرسیده شده از همین روی این مقاله را تهیه و منتشر کرده ایم، با ما همراه باشید و چنانچه پاسخ سوالات خود را نگرفتید در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

همچنین میتوانید برای تعمیر و رفع تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی با ما تماس بگیرید، شماره تماس 67549-021 دفتر مرکزی سرویس برتر در تهران.

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چیست؟
فهرست صفحه

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی در یک نگاه

 1. گرفتگی لوله ها (شیلنگ های) تخلیه آب ماشین لباسشویی
 2. گیر کردن جسم خارجی سخت در فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی
 3. گرفتگی فاضلاب خروجی
 4. خرابی پمپ تخلیه یا عملکرد ناقص پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
 5. عملکرد نادرست یا عدم عملکرد هیدروسنسور
 6. خرابی برد الکترونیکی و عدم صدور فرمان تخلیه
 7. خرابی تایمر مکانیکی در لباسشویی های قدیمی
 8. قطعی سیم کشی و نرسیدن ولتاژ به برد الکترونیکی
این 8 مورد از اصلی ترین دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی است، در ادامه در باره ی چگونگی بروز این مشکلات و نحوه رفع و تعمیر تخلیه نکردن ماشین لباسشویی توضیحات تکمیلی ارائه می شود با ما همراه باشید.

گرفتگی لوله های تخلیه ماشین لباسشویی

در بسیاری از مواقع جرم و مواد شوینده نامناسب در قسمت لوله تخلیه آب ماشین لباسشویی جمع می شوند، جمع شدن این جرم و رسوبات بعد از گذشت مدتی می تواند مانع خروج آب ماشین لباسشویی ما شود .

برای رفع مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی در مرحله اول مطمئن شوید که مسیر شیلنگ تخلیه باز است، اگر مسیر بسته است شیلنگ را ازجای خود خارج کنید و مسیر آنرا باز کنید.

راهکار مناسب برای جلوگیری از گرفتگی شیلنگ تخلیه آب لباسشویی استفاده از جرم گیر برای رسوب زدایی ماشین لباسشویی است.

با استفاده از جرم علاوه بر جلوگیری از جمع شدن رسوبات در لباسشویی باعث بهبود کیفیت شستشوی لباسشویی می شوید.

شیلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی

ورود جسم خارجی و لباس های کوچک به داخل فیلتر پمپ تخلیه

لباس های کوچک مانند: جوراب، دستمال، لباس های زیر یا اجسام خارجی سخت مانند گیره های لباس، فندک و سکه ممکن است از سبد شستشو رد شده و وارد پمپ تخلیه شوند.

در قسمت محفظه پمپ تخلیه یک فیلتر برای جلوگیری از ورود این اجسام به داخل پمپ در نظر گرفته شده است.

فیلتر پمپ را باز کنید و باقی مانده لباس ها یا اجسام سخت را از درون آن خارج کنید، با این کار مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی شما برطرف می شود.

مسدود بودن مسیر فاضلاب دلیل تخلیه نشدن آب لباسشویی است

شاید خیلی ساده بنظر برسد اما در بیش از 50% موارد مسدود بودن مسیر فاضلاب تخلیه ماشین لباسشویی دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی است.

معمولا خروجی فاضلاب لباسشویی مشترک با سینک ظرفشویی است، در صورتی که آب به درستی از لباسشویی خارج نمی شود حتما مسیر فاضلاب را چک کنید.

مسیر فاضلاب خروجی آب ماشین لباسشویی

خرابی و عدم کار کرد صحیح پمپ تخلیه

یکی از مهم ترین دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی خرابی پمپ تخلیه است، پمپ تخلیه وظیفه خارج کردن آب کثیف و مواد شوینده را از ماشین لباسشویی دارد.

از نشانه های خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشوی میتوان موارد زیر را نام برد:

 • ماندن آب در ماشین لباسشویی
 • جمع شدن آب در لباسشویی خاموش
 • صدای زیاد در هنگام تخلیه آب
 • طولانی شدن زمان شستشوی لباسشویی
 • شکستن پروانه پمپ تخلیه

برای تعمیر ماشین لباسشویی در هنگام خرابی پمپ تخلیه، باید پمپ تخلیه را تعویض کرد، پمپ تخلیه لباسشویی قابلیت تعمیر را ندارد.

 

تشخیص نادرست سنسور آب

هیدرو سنسور یا سنسور آب ماشین لباسشویی وظیفه تشخیص مقدار آب موجود در لباسشویی را برعهده دارد، در صورت خرابی این قطعه اطلاعات صحیح از میزان آب موجود در لباسشویی به برد الکترونیکی یا تایمر مکانیکی صادر نمی شود.

یکی از نشانه های خرابی هیدروسنسور عدم تشخیص وجود آب در لباسشویی است، در این حالت فرمان برای پمپ تخلیه صادر نمی شود در نتیجه آب داخل ماشین لباسشویی باقی می ماند.

 

سنسور های ماشین لباسشویی

معیوب بودن برد الکترونیکی

برد الکترونیکی مغز ماشین لباسشویی است، یکی از اعلائم خرابی برد الکترونیکی عدم صدور فرمان برای پمپ تخلیه و ماندن آب در لباسشویی است.

رله هایی برروی برد اصلی وظیفه انتقال ولتاژ از برد به پمپ تخلیه را برعهده دارد.

امکان خرابی این رله در اثر اتصال کوتاه یا قطعی پلاتین ها وجود دارد.

برای تعمیر برد لباسشویی و رفع مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی کافیست با یکی از شعب ما در تهران تماس بگیرید تا کارشناسان سرویس برتر شما را راهنمایی کنند.

خرابی تایمر ماشین لباسشویی

هیدرو سنسور یا سنسور آب ماشین لباسشویی وظیفه تشخیص مقدار آب موجود در لباسشویی را برعهده دارد، در صورت خرابی این قطعه اطلاعات صحیح از میزان آب موجود در لباسشویی به برد الکترونیکی یا تایمر مکانیکی صادر نمی شود.

یکی از نشانه های خرابی هیدروسنسور عدم تشخیص وجود آب در لباسشویی است، در این حالت فرمان برای پمپ تخلیه صادر نمی شود در نتیجه آب داخل ماشین لباسشویی باقی می ماند.

تایمر ماشین لباسشویی

خرابی سیم کشی لباسشویی

آخرین قسمتی که می تواند باعث تخلیه نشدن آب از ماشین لباسشویی شود سیم کشی است، ممکن است در اثر لرزش ماشین لباسشویی و برخورد وزنه های تعادل به بدنه لباسشویی سیم کشی داخلی دچار قطعی، له شدگی یا اتصال کوتاه شود .

هزینه تعمیرات تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

تماس با ما

برآورد هزینه تعمیر ماشین لباسشویی نیازمند بازدید کارشناس و مشخص شدن قطعات معیوب است، اما ما در این قسمت تعرفه برخی از خدمات رایج برای این مشکل را آورده ایم.

خدمات
هزینه تقریب
رفع گرفتگی شیلنگ تخلیه
150/000 الی 250/000
تعویض شیلنگ تخلیه
400/000 الی 600/000
رفع گرفتگی فیلتر پمپ تخلیه
150/000 الی 200/000
تعویض پمپ تخلیه
700/000 الی 1/200/00
تعویض سنسور آب
400/000 الی 650/00
تعمیر برد الکترونیکی
800/00 الی 2/500/000
تعمیر تایمر
تعمیر تایمر 800/000 الی 1/500/000
رفع مشکلات سیم کشی
400/000 الی 750/000

خدمات مرتبط با این صفحه

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بکو
نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بکو

سرویس برتر نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بکو تعمیر گاه مجاز نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بکو آماده ارائه خدمات نصب، سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی بکو در تمامی مناطق تهران است، تمامی خدمات تعمیر لباسشویی بکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *