جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

آموزش نحوه شستن کتانی در ماشین لباسشویی

آموزش نحوه شستن کتانی در ماشین لباسشویی

نحوه شستن کتانی در ماشین لباسشویی قبل از شست و شوی کتانی در ماشین لباسشویی بسیار مهم است امروزه برای داشتن یک کتانی خوب هزینه زیادی پرداخت می کنیم به همین خاطر ، در نگهداری کتانی مخصوصا شست و شوی آن باید دقت کنید .

 تمیز کردن کتانی مخصوصا کتانی سفید یکی از دغدغه های مردم می باشد . 

برای شستن کتانی به همان اندازه که ساده به نظر میرسد باید اصولی هم رعایت کنیم تا هم کتونی و هم ماشین لباسشویی آسیب نبیند .

دیگر نگران این مساله نباشید با سرویس برتر همراه باشید تا با آموزش نحوه شستن کتانی در ماشین لباسشویی آشنا شوید .

 

فهرست صفحه

نحوه شستن کتانی در ماشین لباسشویی

برای نحوه شستن کتانی در ماشین لباسشویی با ما همراه باشید . در مرحله اول اگر کتانی شما کثیفه با مسواک آن را تمیز کنید تا گل و لای نداشته باشد سپس بند و کفی کتونی را جدا کرده .

بند کتونی را در توری زیپدار یا یک کیسه قرار دهید تا حین شست و شو ، بند از بین لاستیک به سمت پمپ تخلیه نرود و باعث آسیب به پمپ و قطعات دیگر نشود . سپس کتونی را به همراه چند تکه لباس کهنه یا حوله در لباسشویی قرار دهید . زیرا کتونی به تنهایی حین چرخش به دیگ برخورد میکند و می تواند باعث آسیب رساندن به دیگ شود .

برای شستن کتانی در ماشین لباسشویی اگر می خواهید کاملا خیالتان راحت باشد کتونی را داخل توری زیپدار قرار دهید و به همراه چند تکه پارچه داخل لباسشویی قرار دهید . 

کفی کفش را بهتر است داخل ماشین لباسشویی قرار ندهید زیرا کفی آسیب می بیند . به آسانی می توانید با مخلوط آب و جوش شیرین کفی کتونی را تمیز کنید .

کفی را به مدت چند ساعت داخل مخلوط آب و جوش شیرین قرار دهید . سپس با مسواک آنرا تمیز کنید تا از شر بوی بد و لکه خلاص شوید.

شستن کفش کتانی در ماشین لباسشویی

برنامه شستن کتونی در ماشین لباسشویی

برای شستن کتونی در ماشین لباسشویی از پودر لباسشویی استفاده نکنید . زیرا ذرات پودر داخل کتونی نفوذ پیدا میکند و به درستی شسته نمی شوند . بهتره از مایع لباسشویی استفاده کنید . این نکته ام فراموش نکنید که استفاده بیش از حد از مایع لباسشویی باعث تمیز شدن نمی شود بلکه کف زیادی ، هم به کتونی ، هم به ماشین لباسشویی آسیب وارد میکند .

بهترین برنامه برای شستن کتونی در ماشین لباسشویی ، گزینه hand wash می باشد . چون هم دما ، هم سرعت چرخش دیگ ماشین لباسشویی پایینه و به کتونی آسیب نمیزنه .

شست و شو با برنامه quick ( شست و شو سریع ) باعث آسیب رساندن به کتونی میشود . حواستان باشد به هیچ وجه از خشک کن لباسشویی استفاده نکنید . باعث دفرمه شدن کتانی می شود .

در صورتی که ماشین لباسشویی شما با مشکلی مواجه شد برای تعمیرات لباسشویی با ما تماس بگیرید .

آموزش شستن و رفع زردی کتانی در ماشین لباسشویی

چگونه زردی کتونی سفید را از بین ببریم ؟

کفش های سفید به دلایل متفاوت مثل مواد به کار رفته در کتونی ، باقی ماندن مواد شوینده در کتونی ، خشک شدن در معرض نور خورشید یا هوا به مدت طولانی تمایل به زردی پیدا می کنند . در صورتی که این مشکل پیش آمد میتوانید با استفاده از خمیر دندان و مسواک ، زردی را از بین ببرید و به درستی شست وشو دهید تا موادی روی کتونی نماند .

سپس برای خشک کردن با دستمال کاغذی تمام منافذ کتونی را بپوشانید تا کتونی در معرض مستقیم نور قرار نگیرد . بعد از خشک شدن کتونی متوجه میشوید دستمال به رنگ زرد در آمده است و کتونی کاملا سفید است .

نکات نحوه شستن کتانی در ماشین لباسشویی

قبل از شستن کتونی در ماشین لباسشویی نکاتی را باید رعایت کنید تا به کتانی و ماشین لباسشویی آسیب وارد نشود .

  • برای خشک کردن کتانی حواستان باشد کتانی را در مجاورت نور مستقیم خورشید، گرمای بخاری و شوفاژ قرار ندهید این کار باعث دفرمه شدن و تغییر سایز کتانی می شود . بهتر است از باد خنک پنکه و کولر استفاده کنید یا با باد طبیعی خشک شود .
  • قبل از شست و شو کتونی با ماشین لباسشویی حتما لیبل چسبیده روی زبونه کتونی را مطالعه کنید که آیا کتونی قابل شست و شو در ماشین لباسشویی است یا خیر .
  • کتونی سفید را با پارچه سفید در لباسشویی بذارید پارچه های رنگی امکان دارد رنگ کتونی را عوض کند .
  • به هیچ عنوان کفش چرم را با ماشین لباشویی نشویید .
  • از استفاده از مایع سفید کننده خودداری کنید اگر حتما میخواهید از مایع سفید کننده استفاده کنید به هیچ عنوان در جا پودری نریزید . مقداری سفید کننده را با دو لیتر آب مخلوط کنید و داخل دیگ بریزید .
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *