جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

علت سر و صدای زیاد جارو شارژی و نحوه رفع آن

علت صدای زیاد جارو شارژی

علت سر و صدای زیاد جارو شارژی چیست ؟ جارو شارژی یکی از پرمصرف ترین لوازم منزل است که با مرور زمان مانند لوازم برقی دیگر دچار مشکلاتی میشود که یکی از آنها سر و صدای زیاد در حین کار است .

سر و صدای زیاد از جارو شارژی یکی از مشکلاتی است که عدم توجه به آن میتواند باعث آسیب رساندن به قطعات دیگر شود . با ما همراه باشید تا با دلایل سر و صدای زیاد از جارو شارژی در حین کار آشنا شوید .

این مقاله را مطالعه کنید و چنانچه سوالی دارید در قسمت نظرات کاربران با ما در میان بگذارید ، کارشناسان ما در کمترین زمان پاسخ شما را میدهند .

فهرست صفحه

علت سر و صدای زیاد جارو شارژی در حین کار

شنیدن صدای زیاد از جارو شارژی در حین کار به دلایل مختلفی اتفاق میافتد که گاهی اوقات به آسانی قابل رفع شدن است و گاهی دیگر ناشی از خرابی قطعه ای از جارو شارژی است .

علت سر و صدای زیاد جارو شارژی

  • استفاده از پاکت نامرغوب و تقلبی
  • کثیفی فیلتر جارو شارژی
  • گرفتگی لوله های جارو شارژی
  • لرزش و آسیب دیدن قسمت های بدنه جارو شارژی (برس)

 

  • معیوب شدن موتور دستگاه
  • معیوب شدن فن جارو شارژی
  • خرابی بلبرینگ جارو شارژی

استفاده از پاکت نامرغوب علت سر و صدای زیاد جارو شارژی

استفاده از کیسه یا پاکت نامرغوب میتواند علت سر و صدای زیاد جارو شارژی باشد . استفاده از پاکت های ضخیم با مرور زمان به دستگاه آسیب هایی وارد میکند و باعث میشود حین کار صدایی مانند سوت به گوشتان برسد .

همچنین استفاده از پاکت های بی کیفیت به دلیل احتمال سوراخ شدن و پس دادن خاک به درون دستگاه به جارو شارژی آسیب وارد میکند و در نهایت باعث سر و صدای زیاد از جارو شارژی میشود .

برای جلوگیری از آسیب دیدن قطعات جارو شارژی حتما از کیسه های مناسب دستگاه خود استفده کنید و قبل از پر شدن کامل کیسه اقدام به تعویض آن کنید .

کثیفی فیلتر علت سر و صدای زیاد جارو شارژی

یکی از اصلی ترین دلایل سر و صدای زیاد از جارو شارژی ، کثیفی فیلتر است . فیلتر یکی از اصلی ترین قطعات جارو شارژی است کثیفی فیلتر باعث میشود ذرات گرد و غبار به داخل دستگاه نفوذ پیدا کند . کثیفی فیلتر همچنین میتواند یکی از دلایل کم شدن مکش جارو شارژی باشد و به موتور فشار وارد کند و این مشکل علت صدای زیاد جارو شارژی باشد .

برای رفع این مشکل فیلتر را بطور مداوم تمیز کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید . توجه کنید برخی از فیلترها قابل شست و شو نیستند و درصورت کثیف بودن باید آن را تعویض کنید .

گرفتگی لوله جارو شارژی علت سر و صدای زیاد جارو شارژی

یکی از اصلی ترین دلایل سر و صدای زیاد جارو شارژی ، وجود انسداد در لوله جارو است . گاهی اوقات هنگام جارو کشیدن ، آشغال های بزرگ در لوله گیر میکنند و مسیر لوله را مسدود میکند و مانع عبور جریان هوا میشود که این مشکل میتواند علت سر و صدای جارو شارژی باشد .

برای رفع این مشکل لوله را بررسی کنید و در صورت مسدود بودن با سیخ یا شئ ای بلند گرفتگی را باز کنید .

لرزش و آسیب دیدن قسمت های بدنه جارو شارژی

جنس بدنه جارو شارژی معمولا پلاستیک فشرده است . اگر افتادن یا ضربه خوردن جارو شارژی باعث شود بدنه دستگاه آسیب بیند . هنگام کار با جارو شارژی امکان دارد صدای زیادی به گوشتان برسد که برای رفع این مشکل حتما باید از متخصصین کمک بخواهید تا اقدام به رفع مشکل کنند .

اگر میزان شکستگی زیاد باشد احتمالا باید قسمتی از بدنه تعویض شود بطور مثال شکستگی برس به آسانی با تعویض برس قابل رفع شدن است .

معیوب شدن موتور علت سر و صدای زیاد جارو شارژی

موتور یکی از مهم ترین قطعات جارو شارژی و اصلی ترین علت صدای زیاد جارو شارژی است .

وجود مشکل در موتور جارو شارژی با صدای زیادی همراه است تا به شما نشان دهد تا دستگاه را سریعا خاموش کنید و اقدام به رفع این مشکل کنید زیرا عدم توجه به این مشکل باعث سوختن موتور میشود .

برای رفع این مشکل حتما از متخصصین کمک بخواهید زیرا دستکاری خودسرانه دستگاه باعث وارد شدن آسیب های بیشتر به موتور میشود و مجبور به تعویض موتور جارو شارژی میشوید .

معیوب شدن فن علت سر و صدای زیاد جارو شارژی

فن یکی از قطعاتی است که کنار موتور قرار دارد و وظیفه دارد از گرم شدن موتور بیشتر از حد مجاز جلوگیری کند .

خرابی فن یکی از دلایل سر و صدای زیاد جارو شارژی است برای رفع این مشکل باید فن را بررسی کنید و در صورت کثیف بودن آن را تمیز کنید و اگر فن معیوب شده است حتما آن را تعویض کنید .

خرابی بلبرینگ علت سر و صدای زیاد جارو شارژی

یکی از مهم ترین قطعات جارو شارژی که معیوب شدن آنها میتواند علت صدای زیاد جارو شارژی باشد ، بلبرینگ است .

بلبرینگ ها معمولا با مرور زمان و استفاده مداوم با مشکلاتی مواجه میشود که صدای زیادی تولید میکند . صدای شکستن بلبرینگ کاملا مشخص است و در صورت شکستن قطعه مورد نظر باید تعویض شود .

برای تعمیر جارو شارژی حتما از خدمات تعمیرگاه های مجاز استفاده کنید تا از بروز آسیب های جدی تر جلوگیری کنید . برای استفاده از خدمات تعمیرات جارو شارژی در سرویس برتر کافیست با شماره 67549-021 تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *