جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

علت شارژ نشدن لپ تاپ

علت شارژ نشدن لپ تاپ چیست ؟ علت روشن نشدن چراغ شارژر لپ تاپ چیست ؟ برای تعمیر شارژ نشدن لپ تاپ چکار کنیم ؟ ما در این مقاله تمامی دلایل و نحوه رفع مشکل شارژ نشدن لپ تاپ را بصورت کامل توضیح خواهیم داد .

با سرویس برتر همراه شوید تا پاسخ سوال خود را بیابید و اگر سوالی ذهنتان را در گیر کرد در قسمت نظرات و دیدگاه ها از ما بپرسید ، همچنین شما میتوانید برای تعمیر شارژ نشدن لپ تاپ با ما در ارتباط باشید .

آیا میدانستید برای تعمیر لپ تاپ در سراسر ایران میتوانید دستگاه خود را با پست یا تیپاکس برای ما به نشانی : تهران خیابان امام خمینی بیین قصرالدشت و کارون پلاک 715 ارسال کنید طی 3 الی 7 روز کاری دستگاه شما تعمیر به شما تحویل داده میشود .

فهرست

علت شارژ نشدن لپ تاپ چیست ؟

 1. وصل نبودن اتصالات آداپتور
 2. نبودن شدت جریان الکترونیکی در پریز برق
 3. خرابی باتری لپ تاپ
 4. خرابی درایور باتری
 5. مشکلات نرم افزاری
 6. معیوب بودن پورت USB یا سوکت شارژ
 7. شکستگی و قطع شدن مسیر کابل ارتباطی
 8. خرابی مادربرد

در ادامه مطلب هرکدام از 8 مورد را با جزئیات مورد نقد بررسی قرار میدهیم ، ما سعی کرده ایم تمامی علت های شارژ نشدن لپ تاپ را در این مقاله برای شما تشریح کنیم با ما همراه باشید .

نشدن لپ تاپ

اتصالات آداپتور اولین دلیل شارژ نشدن لپ تاپ

 1. شاید خیلی ساده و خنده دار باشد که وصل نبودن اتصالات آداپتور باعث شارژ نشدن لپ تاپ باشد ، اما بارها مشاهده شده که در مراجعه به سرویس برتر وصل نبودن کامل اتصالات آداپتور باعث بروز این مشکل شده است .

  پس همین الان چک کنید که اتصالات آداپتور به خوبی به هم متصل باشند .

  همچنین ممکن است در اثر نوسان برق ، قطع شدن فیوز برق کلید و پیرز ها یا قطع شدن کابل برق یک پریز شارژر لپ تاب بدرستی عمل نکند ، در این حالت شارژ را با یک پریز دیگر چک کنید احتمال دارد قطع بود یک پریز دلیل شارژ نشدن لپ تاب شما و در نهایت روشن نشدن لپ تاپ باشد .

معیوب بودن باتری دومین علت شارژ نشدن لپ تاپ

در بسیاری از موارد ( تقریبا 70% ) خرابی باتری میتواند علت شارژ نشدن لپ تاپ باشد ، اگر امکان جداسازی باتری در لپ تاپ شما وجود دارد مراحل زیر را انجام دهید .

 
 1. باتری را از لپ تاپ خارج کنید
 2. دکمه پاور را بمدت 15 تا 30 ثانیه نگه دارید
 3. آداپتور را به برق متصل کنید

اگر با انجام این 3 مرحله لپت تاپ شما روشن شد میتوان نتیجه گرفت خرابی باطری دلیل شارژ نشدن لپ تاپ است ، میتوانید برای خرید باتری لپ تا با ما تماس بگیرید .

معیوب بودن پورت USB دلیل سوم شارژ نشدن لپ تاپ

ممکن است پورت USB معیوب باشد و همین دلیل کافیست تا لپ تاپ شما شارژ نشود ، اگر میتوانید با کابل و شارژ یدکی لپ تاپ خود را امتحان کنید اگر همچنان دستگاه خاموش است و چراغ شارژر لپ تاپ روشن نمیشود برای تعمیر و تعویض پورت USB میتوانید با یکی از شعب سرویس برتر تماس بگیرید .

شکستگی و قطع شدن کابل علت چهارم شارژ نکردن لپ تاپ

اگر با تکان دادن کابل ارتباطی دستگاه شما برای مدت کوتاهی شروع به شارژ میکند و سپس قطع میشود ، مشکل شما با تعویض کابل ارتباطی حل خواهد شد .

در اینصورت برای خرید کابل جدید با توجه به مشخصات لپ تاپ خود میتوانید با یکی از شعب ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند .

خرابی مادر برد و سوکت شارژ و تعمیر آن توسط سرویس برتر

اگر تمامی موارد بالا را چک کردید و مشکل شما هنوز پابرجاست و لپ تاپ شما شارژ نمیشود مادربرد یا مدار سوکت شارژ دستگاه شما معیوب میباشد .

برای تعمیر لپ تاپ در این حالت حتما باید کارشناسان و متخصصین الکترونیک لپ تاپ به عیب یابی الکترونیکی لپ تاپ شما مشغول شوند ، به هیچ عنوان خودتان اقدام به باز کردن و دستکاری مادربرد و سوکت شارژ نکنید و حتما از یک کارشناس کمک بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *