عیب یابی لپ تاپ

چرا لپ تاپ روشن نمیشود ؟ | 7 دلیل و علت روشن نشدن لپ تاپ

علت روشن نشدن لپ تاپ

چرا لپ تاب روشن نمیشود ؟ علت روشن نشدن لپ تاپ چیست ؟ شاید این سوال الان ذهن شما را درگیر کرده باشد ، دلیل روشن نشدن لپ تاپ میتواند بسیار ساده مانند خرابی شارژر ، یا یک مشکل اصلی و اساسی مانند خرابی و سوختن برد الکترونیکی باشد .

سرویس برتر در این مقاله سعی دارد تمامی دلایل روشن نشدن لپ تاپ های لنوو ( lenovo ) ، ایسوس (asus ) ، دل (Dell ) ، اپل ( Appel ) ، ایسر( ACER ) ، اچ پی ( hp ) کرده است ، جالب است بدانید به علت طراحی مشابه این مشکل در تمامی مدل ها از قسمت های خاصی میباشند .

فهرست مقاله

علت روشن نشدن لپ تاپ

اگر با مشکل روشن نشدن لپ تاپ روبرو هستید احتمالا یکی از موارد زیر معیوب است .

 1. خرابی آداپتور یا شارژر لپ تاپ
 2. قطعی در کابل برق و نرسیدن ولتاژ به لپ تاپ
 3. خرابی سوکت شارژر یا آداپتور
 4. ماندن بار الکتریکی اضافی در لپ تاپ
 5. اتصال کوتاه برروی مادر برد و سوختن برد اصلی
 6. خرابی کلید یا سویچ پاور
 7. خرابی بایوس

در ادامه مطلب برای پاسخ به سوال ( چرا لپ تاب روشن نمیشود ؟ ) در مورد هر کدام از موارد بالا توضیحات مفصل تری داده شده است ، میتوانید برای مشاوره و تعمیر لپ تاب با شماره 67549-021 تماس بگیرید .

خرابی آداپتور و شارژر میتواند دلیل روشن نشدن لپ تاپ باشد

شاید خیلی ساده بنظر بیاید که خرابی آداپتور شما باعث روشن نشدن لپ تاپ شود ، اما اولین مرحله برای عیب یابی این مشکل چک کردن آداپتور میباشد .

در بسیاری از مدل های لپ تاپ برروی آداپتور یک چراغ آبی یا قرمز وجود دارد ، در اینصورت شما میتوانید با چک کردن این چراغ بفهمید مشکل از کجاست .

حتی در بعضی مواقع تبدیل 3 به 2 آداپتور ممکن است سوخته باشد ، در این حالت تبدیل را با یک تبدیل ساده عوض کنیددر بسیاری از مواقع همین کار مشکل شما را برطرف خواهد کرد .

قطعی کابل آداپتور و خرابی پین یا سوکت شارژ دلیل روشن نشدن لپ تاپ

در این حالت ممکن است با تکان دادن و جابجا کردن کابل دستگاه شما شارژ شود ، در اینصورت شما باید یک کابل جدید خریداری و بجای کابل معیوب استفاده کنید .

مراحل شارژ شدن لپ تاپ را میتوانید از چراغ پاور کنار لپ تاپ مشاهده کنید ، اگر چراغ آداپتور روشن است اما لپ تاپ شارژ نمیشود احتمال قطعی در کابل وجود دارد .

آداپتور توسط یک پین به لپ تاپ متصل میشود ، خمیدگی و یا شکستن این پین هم در برخی موارد مشاهده شده است در اینصورت علت روشن نشدن لپ تاپ شما میتواند خرابی همین پین باشد .

تخلیه بار الکتریکی اضافی در لپ تاپ و رفع روشن نشدن

در بعضی مواقع ماندن بار الکتریکی در لپ تاپ میتواند دلیل روشن نشدن لپ تاپ شود ، برای تخلیه بار الکتریکی اینکار را انجام دهید .

جدا کردن آداپتور و در صورت امکان باتری ( در بعضی مدل ها باتری جدا نمیشود ) : بعد از جدا کردن دکمه پاور ( power ) را بمدت 30 ثانیه نگهدارید تا باقی مانده برق لپ تاپ تخلیه شود ، سپس لپ تاپ را بدونه باطری به برق متصل کنید ( احتمال روشن شدن لپ تاپ وجود دارد .

اتصال کوتاه روی مادر برد لپ تاپ

اگر با انجام موارد بالا به نتیجه نرسیدید و لپ تاپ شما همچنان خاموش است به احتمال زیاد مادر برد آسیب دیده است .

این مشکل یک مشکل سخت افزاری است و برای رفع آن نیاز به تعمیر توسط یک متخصص میباشد ، میتوانید برای تعمیر لپ تاپ با یکی از مراکز سرویس برتر تماس بگیرید .

بازگشت به لیست

یک نظر در “چرا لپ تاپ روشن نمیشود ؟ | 7 دلیل و علت روشن نشدن لپ تاپ

 1. سهيلا گفت:

  منو نجات داديد مرسي از اطلاعات خيلي خيلي خوبتون
  من با نگه داشتن دكمه پاور لپتاپم دوباره روشن شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.