logo
علت روشن نشدن لپ تاپ

چرا لپ تاب روشن نمیشود ؟ علت روشن نشدن لپ تاپ چیست ؟ شاید این سوال الان ذهن شما را درگیر کرده باشد ، دلیل روشن نشدن لپ تاپ میتواند بسیار ساده مانند خرابی شارژر ، یا یک مشکل اصلی و اساسی مانند خرابی و سوختن برد الکترونیکی باشد .

سرویس برتر در این مقاله سعی دارد تمامی دلایل روشن نشدن لپ تاپ های لنوو ( lenovo ) ، ایسوس (asus ) ، دل (Dell ) ، اپل ( Appel ) ، ایسر( ACER ) ، اچ پی ( hp ) کرده است ، جالب است بدانید به علت طراحی مشابه این مشکل در تمامی مدل ها از قسمت های خاصی میباشند .

فهرست مقاله

علت روشن نشدن لپ تاپ

اگر با مشکل روشن نشدن لپ تاپ روبرو هستید احتمالا یکی از موارد زیر معیوب است .

  1. خرابی آداپتور یا شارژر لپ تاپ
  2. قطعی در کابل برق و نرسیدن ولتاژ به لپ تاپ
  3. خرابی سوکت شارژر یا آداپتور
  4. ماندن بار الکتریکی اضافی در لپ تاپ
  5. اتصال کوتاه برروی مادر برد و سوختن برد اصلی
  6. خرابی کلید یا سویچ پاور
  7. خرابی بایوس

در ادامه مطلب برای پاسخ به سوال ( چرا لپ تاب روشن نمیشود ؟ ) در مورد هر کدام از موارد بالا توضیحات مفصل تری داده شده است ، میتوانید برای مشاوره و تعمیر لپ تاب با شماره 67549-021 تماس بگیرید .

خرابی آداپتور و شارژر میتواند دلیل روشن نشدن لپ تاپ باشد

شاید خیلی ساده بنظر بیاید که خرابی آداپتور شما باعث روشن نشدن لپ تاپ شود ، اما اولین مرحله برای عیب یابی این مشکل چک کردن آداپتور میباشد .

در بسیاری از مدل های لپ تاپ برروی آداپتور یک چراغ آبی یا قرمز وجود دارد ، در اینصورت شما میتوانید با چک کردن این چراغ بفهمید مشکل از کجاست .

حتی در بعضی مواقع تبدیل 3 به 2 آداپتور ممکن است سوخته باشد ، در این حالت تبدیل را با یک تبدیل ساده عوض کنیددر بسیاری از مواقع همین کار مشکل شما را برطرف خواهد کرد .

قطعی کابل آداپتور و خرابی پین یا سوکت شارژ دلیل روشن نشدن لپ تاپ

در این حالت ممکن است با تکان دادن و جابجا کردن کابل دستگاه شما شارژ شود ، در اینصورت شما باید یک کابل جدید خریداری و بجای کابل معیوب استفاده کنید .

مراحل شارژ شدن لپ تاپ را میتوانید از چراغ پاور کنار لپ تاپ مشاهده کنید ، اگر چراغ آداپتور روشن است اما لپ تاپ شارژ نمیشود احتمال قطعی در کابل وجود دارد .

آداپتور توسط یک پین به لپ تاپ متصل میشود ، خمیدگی و یا شکستن این پین هم در برخی موارد مشاهده شده است در اینصورت علت روشن نشدن لپ تاپ شما میتواند خرابی همین پین باشد .

تخلیه بار الکتریکی اضافی در لپ تاپ و رفع روشن نشدن

در بعضی مواقع ماندن بار الکتریکی در لپ تاپ میتواند دلیل روشن نشدن لپ تاپ شود ، برای تخلیه بار الکتریکی اینکار را انجام دهید .

جدا کردن آداپتور و در صورت امکان باتری ( در بعضی مدل ها باتری جدا نمیشود ) : بعد از جدا کردن دکمه پاور ( power ) را بمدت 30 ثانیه نگهدارید تا باقی مانده برق لپ تاپ تخلیه شود ، سپس لپ تاپ را بدونه باطری به برق متصل کنید ( احتمال روشن شدن لپ تاپ وجود دارد .

اتصال کوتاه روی مادر برد لپ تاپ

اگر با انجام موارد بالا به نتیجه نرسیدید و لپ تاپ شما همچنان خاموش است به احتمال زیاد مادر برد آسیب دیده است .

این مشکل یک مشکل سخت افزاری است و برای رفع آن نیاز به تعمیر توسط یک متخصص میباشد ، میتوانید برای تعمیر لپ تاپ با یکی از مراکز سرویس برتر تماس بگیرید .

2 پاسخ

  1. منو نجات داديد مرسي از اطلاعات خيلي خيلي خوبتون
    من با نگه داشتن دكمه پاور لپتاپم دوباره روشن شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فرم درخواست خرابی آنلاین

لطفا فرم زیر را کامل کنید و برای ما ارسال کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

فرم درخواست خرابی

لوگو