سرویس برتر

علت بوی بد یخچال چیست ؟ | راه حل رفع بوی بد یخچال

بوی بد یخچال

علت بوی بد یخچال چیست ؟ این سوالیست که ما در این مقاله میخواهیم به آن پاسخ دهیم و بهترین راهکارهایی را جهت رفع و از بین بردن بوی بد یخچال را به شما معرفی کنیم ، اگر یخچال شما بو گرفته و نمیتوانید آنرا از بین ببرید مطمئن باشید با خواند این مطلب مشکل شما رفع خواهد شد .

ازاتفاقات غیرقابل باوروناخوشایند که می تواند برای یخچال پیش بیاید ، بو گرفتن یخچال است. از بین بردن بوی بد یخچال شاید کار آسانی به نظر برسد ، اما ترفندهای خاص خود را دارد تا دوباره با این مشکل برخورد نکنیم. با هم علت بوی بد یخچال و همچنین با نحوه رفع بوی بد یخچال آشنا می شویم.

فهرست مقاله

رفع و از بین بردن بوی بد یخچال فریزر

مهم نیست مارک یخچال فریزر شما سامسونگ ، ال جی ، بوش ، جنرال الکتریک ، کنوود ، اسنوا ، دوو ، کندی ، الکترواستیل ، امرسان یا هر برند دیگری باشد ، این مشکل در تمامی یخچال به یک روش رفع و از بین خواهد رفت .

زمانی که میخواهیم برای از رفع و از بین بردن بوی بد یخچال اقدام کنیم بهتر است ابتدا علت بوی بد یخچال را پیدا کنیم ، تا بتوانیم این مشکل را یکبار برای همیشه ریشه کن کنیم .

با سرویس برتر همراه شوید تا گام به گام به نحوه رفع بوی بد یخچال برسید .

مهم ترین دلایل بوی بد یخچال فریزر

زمانی که یخچال شما بوی ناخوشایند و نامطلوبی میدهد احتمالا یکی از موارد زیر در یخچال شما اتفاق افتاده است ، بو گرفتن یخچال بسیار نادر است زیرا یخچال همیشه دمای پایین دارد و امکان فاسد شدن و ازبین رفتن مواد غذایی در آن بسیار پایین میباشد اما زمانی که بو میگیرد رفع و از بین برد بوی بد یخچال میتواند کمی دشوار باشد .

  1. ریختن مایعات و نوشیدنی ها در یخچال
  2. ریختن چربی و مواد غذایی در یخچال
  3. فاسد شدن و از بین رفتن مواد غذایی داخل یخچال
  4. فاسد شدن سبزیجات و میوه های درون یخچال
  5. بی توجهی به تمیز کردن و نظافت یخچال 
  6. قرار دادن مواد غذایی بو دار ( مانند مرغ و ماهی )
  7. استفاده نکردن از یخچال فریزر برای چندین روز متوالی

اگر در ذهنتان مرور کنید حتما یکی از موارد بالا در چند روز اخیر برای ما بوجود آمده است ، حالا میتوانید جواب سوال علت بوی بد یخچال چیست ؟ را پیدا کنید .

پاک نشدن چربی غذا در یخچال دلیل بوی بد یخچال میشود

مواد غذایی را بصورتی در یخچال قرار دهیم که امکان ریختن آن وجود نداشته باشد. اگر این اتفاق افتاد بلافاصله با دستمال نم دار آن را تمیز کنیم .تمیز کردن زود هنگام یخچال پس از هر ریخت و پاشی از بوی بد آن جلوگیری می کند .

مواد غذایی در صورت ریختن و ماندن طولانی مدت در یخچال بوی بدی را در یخچال ما ایجاد میکند ، با دقت اینکار را انجام دهید و مطمئن شوید همه مواد غذایی بخوبی پاک شده اند .

مسدود شدن مسیر گردش هوا و فاسد شدن مواد غذایی

مواد غذایی خود را به نحوی در یخچال قراردهید که جلوی جریان هوا را نگرفته و هوای سرد در سرتاسر یخچال در جریان باشد تا مواد غذایی فاسد نشود. اگر مواد غذایی در حال فاسد شدن بود آن را از یخچال خارج کنید در غیر اینصورت برای رفع و از بین بردن بوی بد یخچال دچار دردسر میشود .

نحوه رفع بوی بد یخچال فریزر

تمیز کردن یخچال با دقت زیاد

تمام مواد غذایی موجود در یخچال را خالی کنید و قفسه های آن را بیرون آورده و خوب بشویید ،برای شستن داخل یخچال پیشنهاد می شود از جوش شیرین یا محلول سرکه و آب استفاده کنید . بهتر است از مواد شوینده شیمیایی استفاده نکنید. قفسه ها را بخوبی خشک کنید و بعد داخل یخچال قرار دهید. مواد غذایی که فکر می کنید خراب شده است را دور ریخته و موادی که دیگر از آن استفاده نمی کنید را داخل سطل زباله قرار دهید.
شاید انجام اینکار سخت باشد اما نتیجه ی آن ،که وقتی درب یخچال را باز می کنید دیگرازبوی بد خبری نیست ،به هرسختی می ارزد.

استفاده از ظروف مناسب

ظروفی که باقی مانده مواد غذایی و مواد مصرفی خود را در آن می ریزید و داخل یخچال می گذارید بسیار مهم است. استفاده از ظروفی که درب آنها بخوبی بسته می شود و جریان هوا به داخل آن نفوذ نمی کند استفاده از این ظروف نیزاز فاسدشان جلوگیری می کند. از ظروف سرباز برای نگهداری مواد غذایی استفاده نکنید، تا هم ازریختن احتمالی آن جلوگیری کنید وهم دلیلی برای بو گرفتن یخچال وجود نداشته باشد.

مواد غذایی و تاریخ انقضا

همه می دانیم که هر نوع مواد غذایی زمان مصرف و تاریخ انقضایی دارد، پس زمانی که مواد غذایی را داخل یخچال قرار می دهیم به یاد داشته باشیم که در چه تاریخی از آن استفاده شده است. اگر شما هم فراموش می کنید که چه زمانی کدام مواد غذایی را داخل یخچال گذاشته اید ، می توانید از برچسب استفاده کنید و تاریخ را روی آن بنویسید. یادتان نرود مواد وغذای تازه را جلوی دید بگذارید تا دراولین فرصت آنها استفاده کنید.
با رعایت و انجام موارد ذکر شده همیشه بوی خوشی را به قلب آشپزخانه هدیه کنید، تا از اتفاقات ناخوشاید و بوی بد یخچال خبری نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *