جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

آموزش نحوه عملکرد دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی

آموزش نحوه عملکرد دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی بسیار مهم است . تیم سرویس برتر مقاله ای برای شما تهیه کرده است تا با معنی دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی آشنا شوید .
 بر روی ماشین ظرفشویی ال جی دکمه هایی وجود دارد که در صورت آشنایی با این دکمه ها می توانید به آسانی و متناسب با نیاز خود از برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی استفاده کنید .
پنل ها و دکمه های ماشین های ظرفشویی ال جی اکثرا شبیه به هم هستن که با مطالعه این مقاله می توانید به آسانی از برنامه های ماشین ظرفشویی خود به درستی استفاده کنید .
 
برنامه های ظرفشویی ال جی
فهرست صفحه

برنامه Quick & Dry در ماشین ظرفشویی ال جی

نحوه عملکرد دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی برای استفاده دست از ماشین ظرفشویی بسیار ضروری است . با ما همراه باشید تا با طرز کار دکمه Quick & Dry آشنا شوید .

یکی از دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی Quick & Dry می باشد این برنامه به معنی شست و شو و خشک کردن سریع می باشد . این برنامه برای ظروف خیلی کثیف استفاده نمی شود . در صورتیکه ظروف شما خیلی چرب و کثیف هستند بهتر است از برنامه های سنگین تر استفاده کنید . ظروف چربی که همان لحظه اقدام به شست و شوی آن گرفته اید به آسانی با این برنامه تمیز می شود .

زمان شست و شوی این برنامه 59 دقیقه است و دمای آب 55 تا 59 درجه می باشد . امکان دارد در این برنامه ظروف کاملا خشک نشوند .

برنامه Quick در ماشین ظرفشویی ال جی

برنامه Quick به معنی شست و شوی سریع برای زمانی که ظروف خیلی کثیف نیستند استفاده می شود . مثلا پیش دستی میوه خوری یا لیوان چای و …

 زمان شست و شوی این برنامه 29 دقیقه می باشد که شامل یک دور شست و شو اصلی با دمای 35 درجه ، دو دور آبکشی و فاقد خشک کن می باشد .

برنامه Eco در ماشین ظرفشویی ال جی

برنامه Eco به معنی شست و شوی بهینه و اقتصادی می باشد . گاهی اوقات برای صرفه جویی در انرژی و مصرف آب و برق از این برنامه می توان استفاده کرد . البته زمان شست و شو افزایش پیدا می کند .

این برنامه شامل یک دور پیش شست و شو ، یک دور شست شوی اصلی ، دو دور آبکشی و استفاده از خشک کن می باشد و زمان شست شو با انتخاب برنامه های تکمیلی تغییر می کند . همچنین گزینه Spray و خنک کردن بعد از خشک کردن Cool Dry در این برنامه کار نمی کند .

 

دکمه Intensive در ماشین ظرفشویی ال جی

Intensive یکی از برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی می باشد که برای ظروف با حجم زیاد ، کثیفی زیاد همراه با باقی مانده غذا استفاده می شود .

این برنامه شامل یک دور پیش شست و شو با دمای 50 درجه و یک دور شست و شوی اصلی با دمای 70 درجه و سه دور آبکشی و خشک کردن می باشد .

دکمه Auto در ماشین ظرفشویی ال جی

برنامه Auto در اکثر مدل های ماشین های ظرفشویی جدید الجی اضافه شده است که میزان کثیفی ظروف را بررسی می کند و متناسب با شدت کثیفی ظروف ، زمان شست و شو و دمای آب را بطور اتوماتیک تنظیم کرده و شروع به شست و شو خواهد کرد .

معمولا فرایند تشخیص شدت کثیفی ظروف چند دقیقه زمان می برد و ماشین ظرفشویی بعد از تشخیص میزان کثیفی ، زمان شست شو را مشخص می کند.

زمان شست شوی این برنامه به نسبت طولانی می باشد و گزینه Spray کار نمی کند و بعد از اتمام شست وشو خنک سازی بعد از خشک کردن ظروف صورت می گیرد .

 

دکمه Care در ماشین ظرفشویی ال جی

برنامه Care به معنی شست و شوی ملایم با بخار ، برای شست و شوی ظروف کریستال و شیشه ای استفاده می شود .

این برنامه شامل یک دور پیش شست و شو ، یک دور شست شوی اصلی به همراه بخار ، دو دور آبکشی که حین شست و شوی اصلی بخار اسپری می شود و استفاده از خشک کن می باشد و در آخر گزینه Cool Dry خنک کردن ظروف بعد از خشک کردن فعال می شود .

زمان شست شو نیز با انتخاب برنامه های تکمیلی تغییر می کند .

دکمه Spray Dual در ماشین ظرفشویی ال جی

برنامه Spray Dual به معنی شست و شوی دوگانه با استفاده از بخار می باشد . در این برنامه فشار آب ، آب فشان ها متوسط می باشد و فشار آب در سبد بالایی و پایینی متفاوت می باشد . در سبد بالایی با فشار شدیدتری ظروف کثیف تر را پاک می کند .

این برنامه شامل یک دور پیش شست و شو ، یک دور شست شوی اصلی به همراه بخار ، سه دور آبکشی و خشک کن می باشد که در نهایت خنک سازی فعال خواهد شد . برنامه های تکمیلی را در این برنامه می توان انتخاب کرد که زمان شست و شو نیز تغییر خواهد کرد .

زمانی که هنگام شست و شو نیاز به اسپری آب بیشتری دارید با فشردن دکمه Spray می توانید میزان آن را از میان گزینه های کم ، متوسط ، قوی انتخاب کنید .

 

Power یکی از برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی

برنامه Power یکی از دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی است که برنامه ای برای شست و شوی قوی برای ظروف بسیار کثیف می باشد .

این برنامه شامل یک دور پیش شست و شو ، یک دور شست و شوی اصلی با بخار ، سه دور آبکشی و خشک کن و در نهایت استفاده از گزینه خنک سازی می باشد .

Child Lock یکی از برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی

برای جلوگیری از به هم خوردن تنظیمات ماشین ظرفشویی در حین کار می توانید گزینه Child Lock را فعال کنید . برای فعال کردن این گزینه کافی است دکمه Child Lock را به مدت 3 ثانیه فشار دهید تا فعال شود . فقط توجه کنید این دکمه در صورتی فعال می شود که دستگاه در حال کار باشد و زمانیکه فعال شود فقط دکمه های خاموش و روشن و دکمه Child Lock کار می کند .

با خاموش کردن دستگاه یا جدا کردن از پریز برق ، نمی توان این گزینه را غیر فعال کرد . برای غیر فعال کردن این دکمه باید 3 ثانیه دکمه را فشار دهید .

Rinse یکی از برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی

گزینه Rinse یکی از برنامه های تکمیلی ماشین ظرفشویی ال جی به معنای آبکشی اضافی با آب داغ می باشد . دمای آب در این برنامه امکان دارد به 80 درجه برسد .

برنامه های Extra Hot دمای خیلی داغ و Rinse+ آبکشی اضافه نیز در این دکمه می باشد . که با انتخاب این گزینه ها زمان شست و شو تغییر می کند .

Prewash یکی از برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی

Prewash یکی از برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی است به معنای پیش شست و شو که ظروف خیلی چرب را قبل از شست و شو اصلی پاک سازی می کند که در اکثر برنامه ها فعال می باشد . با فعال کردن این گزینه ظروف قبل از شست و شوی اصلی تمیزتر می شوند .

این برنامه مصرف آب زیادی نیز دارد و مناسب استفاده روزانه نمی باشد .

 

Delay Start یکی از برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی

Delay Start یکی از برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی است که می توانید با استفاده از آن زمان شروع به کار کردن چرخه بین 1 تا 19 ساعت آینده را تنظیم کنید .

می توانید زمان و چرخه مورد نظر برای شست و شو را انتخاب کنید تا در زمان مورد نظرتان دستگاه شروع به کار کند . زمانیکه این گزینه را فعال کردید زمان شروع به کم شدن می کند و پس از اتمام ساعتی که انتخاب کرده اید دستگاه شروع به شست و شو می کند .

Uv یکی از برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی

باقی ماندن بقایای غذا و آب در ماشین ظرفشویی باعث رشد کردن باکتری و قارچ و ایجاد کپک می شود . برنامه Uv با اشعه ، ظروف و ماشین ظرفشویی را ضدعفونی میکند تا سلامت شما به خطر نیافتد .

زمانیکه این برنامه را روشن می کنید حروف St به مدت چند ساعت روی صفحه نمایش نمایان می شود و این مرحله بعد از مرحله خشک کن شروع به کار می کند . فعال کردن این گزینه باید قبل از بستن درب و شروع کار ماشین ظرفشویی انجام شود .

 

Half Load یکی از برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی

Half Load یکی از برنامه های ماشین ظرفشویی می باشد . این برنامه برای زمانی قابل استفاده است که ظروف کمی برای شست و شو دارید مثلا یکی از سبدها پر شده است و می توانید انتخاب کنید که کدام سبد شسته شود . در صورتی که گزینه ای را انتخاب نکنید هر دو سبد شسته می شوند.

در صورتیکه هر کدام از دکمه های ماشین ظرفشویی ال جی شما بطور صحیح کار نکردند جهت تعمیرات ماشین ظرفشویی خود با تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.