جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

آموزش نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی یکی از مهمترین مراحل استفاده از ماشین ظرفشویی می باشد . صحیح چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی ، در شست و شوی بهتر ظروف ، تاثیر بسزایی دارد .

برخی افراد بر این باورند که اگر ظروف را قبل از قرار دادن در ماشین ظرفشویی با دست آبکشی کنند ، ظروف بهتر شسته می شوند ولی این کار باعث هدر رفتن آب و انرژی و زمان می شود .

قبل از اینکه ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار دهید کافی است باقی مانده غذا را از روی ظروف پاک کنید . علاوه بر این مدل های جدید ماشین های ظرفشویی مجهز به سنسور تشخیص شدت کثیفی می باشند و زمانیکه ظروف را از قبل آبکشی می کنید سنسور ماشین ظرفشویی ، ظروف را تمیز تشخیص می دهد و کیفیت شست و شو پایین می آید . چیدمان اشتباه یا بیش از حد قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی ، در کیفیت شست و شو تاثیرگذار است .

تیم سرویس برتر این مقاله را جهت آشنایی شما با طرز استفاده از ماشین ظرفشویی و نکات لازم در این مورد آماده کرده است با ما همراه باشید .

 

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن ظروف در قفسه بالایی ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی بسیار مهم است . بهتر است بدانید که هر سبد مخصوص چیدن کدام ظروف می باشد . در اینجا برای شما نحوه چیدن ظروف در قفسه بالایی ماشین ظرفشویی را توضیح خواهیم داد .

 لیوان ، فنجان ، گیلاس و جام ، پیش دستی و کاسه های کوچک و ظروف پلاستیکی را می توان در قفسه بالا قرار داد .

لیوان ، فنجان و کاسه ها را باید در مرکز ماشین ظرفشویی ، به صورت بر عکس و با کمی زاویه قرار دهید تا به درستی داخل لیوان ها آبکشی شود . همچنین توجه کنید ظروف را به هم نچسبانید زیرا امکان دارد بر اثر برخورد با هم بشکنند .

اگر در این قفسه ، سبدهای قرار گیری ظروف وجود دارد بهتر است که ظروف را در این سبدها قرار دهید . مخصوصا گیلاس خوری ها خیلی حساس هستند و امکان دارد بر اثر برخورد با هم آسیب ببینند . برای جلوگیری از شکستن ، می توان پایه های گیلاس شراب خوری را در نگهدارنده قرار داد .

ظروف پلاستیکی را حتما در این قفسه قرار دهید تا المنت گرمایی که در پایین ماشین ظرفشویی قرار دارد به پلاستیک آسیب نرساند و ظروف پلاستیکی کوچک یا دربها را به درستی در قفسه بالایی قرار دهید و مطمئن شوید که از بین قفسه های ماشین ظرفشویی به طبقه پایین نیافتد . زیرا المنت گرمایی در طبقه پایین باعث دفرمه شدن ظروف پلاستیکی می شود .


نحوه چیدن ظروف در قفسه پایینی ماشین ظرفشویی

چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی یکی از اصول اولیه استفاده از ماشین ظرفشویی می باشد /

ظروف های بزرگتر ، بشقاب ها ، کاسه ، قابلمه و درب ها را باید در قفسه پایینی قرار داد . روی بشقاب ها را به سمت وسط قرار دهید تا آب به تمام قسمت های ظروف برسد .

ظرف های بزرگتر مثل دیس ها و تخته آشپزی را در کناره ها و پشت ماشین ظرفشویی قرار دهید تا مانع جریان آب و فرایند شست و شو نشوند .

قابلمه ها و ظروف پخت و پز باید به سمت پایین و بازوی اسپری قرار بگیرد .

ظروفی که انتهای گودی دارند باید با زاویه و مورب قرار بگیرد تا به آسانی قابل شست و شو قرار گیرد و آب تخلیه شود و خشک شود .

نحوه چیدن ظروف در قفسه سوم ماشین ظرفشویی

قفسه سوم در برخی از مدل های ظرفشویی تعبیه شده است بهتر است با نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی و قفسه سوم آشنا شوید تا بتوانید به درستی ظروف را در ماشین ظرفشویی بچینید . قفسه سوم برای ظروف کوچکی که در قفسه های بالایی نمی توان جای گذاری کرد طراحی شده است.

قاشق ، چنگال ، فنجان و ظروف کوچک را می توان بدون نیاز به استفاده از سبد مخصوص ، در این قفسه قرار داد . قاشق و چنگال را می توان بین میله های تعبیه شده قرار داد تا هم فضای کمتری را اشغال کند هم درون قاشق ها آب جمع نشود .

چیدن ظروف چدن در ماشین ظرفشویی

همانطور که چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی مهم است آشنایی و شناخت ظروف قابل شست و شو در ماشین ظرفشویی نیز مهم است . قابلمه و ماهیتابه های چدن را به هیچ عنوان در ماشین ظرفشویی قرار ندهید . زیرا شرایط شست و شوی ماشین ظرفشویی گرم و مرطوب می باشد که این شرایط برای جنس چدن ایده آل نمی باشد و باعث زنگ زدگی این ظروف می شود همچنین امکان دارد قابلیت نچسب بودن ظروف از بین برود .

چیدن ظروف نچسب در ماشین ظرفشویی

استفاده از ماشین ظرفشویی برای شست و شوی قابلمه و ماهیتابه های نچسب پیشنهاد نمی شود زیرا کیفیت نچسب بودن را کاهش می دهد . در صورتیکه تصمیم به شست و شوی ظروف نچسب در ماشین ظرفشویی را دارید حتما دستورالعمل های مربوط به محصول را بررسی کنید .

چیدن ظروف آلومینیومی در ماشین ظرفشویی

قبل از قرار دادن قابلمه و ماهیتابه های آلومینیومی حتما دستورالعمل های محصول را مطالعه کنید در صورتیکه قابل شست شو در ماشین ظرفشویی است باز هم توجه کنید که ظروف دیگر با قابلمه برخورد نکند زیرا ظروف آلومینیومی مستعد خراشیدن هستند و به مرور زمان کدر خواهد شد پیشنهاد می شود برای حفظ درخشندگی ظروف آلومینیومی ، آنها با دست شسته شود .

چیدن ظروف فولادی ضد زنگ در ماشین ظرفشویی

اکثر کارشناسان معتقدند که شست و شوی ظروف فولادی ضد زنگ در ماشین ظرفشویی ایرادی ندارد اما به یک سری نکات باید توجه کرد .

اطمینان حاصل کنید که ظروف فولادی با فاصله از ظروف دیگر قرار گیرد تا ایجاد خراش نکند .

چیدن ظروف مسی در ماشین ظرفشویی

استفاده از ماشین ظرفشویی برای ظروف مسی به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود . زیرا استفاده از ملشین ظرفشویی باعث از بین رفتن درخشندگی و رنگ قابلمه می شود .

همیشه قبل از اینکه ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار دهید توجه کنید تا ظروف کوچک یا قاشق و چنگال از شست و شوی قبل در ماشین ظرفشویی باقی نمانده باشد .

در صورتیکه ماشین ظرفشویی شما دچار مشکل شد برای تعمیر ماشین ظرفشویی خود ، کافی است با ما تماس بگیرید تا در سریعترین زمان متخصصین ما ، خدمت شما حضور پیدا کنند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *