سرویس برتر

آموزش استفاده از مایکروفر سامسونگ

آموزش استفاده از مایکروفر سامسونگ

در این مقاله به آموزش استفاده از مایکروفر سامسونگ می پردازیم . مایکروفر سامسونگ یکی از پر فروش ترین ماکروفرها می باشد که مدل های متنوعی با طراحی ، ویژگی ، ابعاد و قیمت های متفاوت ارائه داده است که شما می توانید متناسب با نیاز خود مدل مورد نظر خود را خریداری کنید . محفظه داخلی ماکروفر سامسونگ ، سرامیکی می باشد و به هیچ عنوان خط و خش نمیگیرد و به راحتی قابل تمیز کردن است .

مدل های جدید ماکروفر سامسونگ ویژگی هایی دارد که آن را از سایر برندها متمایز میکند . این مقاله توسط تیم سرویس برتر تهیه شده است با ما همراه باشید تا با این ویژگی ها و آموزش استفاده از مایکروفر سامسونگ آشنا شوید .

فهرست صفحه

نصب و آموزش استفاده از مایکروفر سامسونگ

قبل از راه اندازی ماکروفر سامسونگ خود ، حتما دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید . در صورت عدم دسترسی با ما همراه باشید تا با طرز استفاده از مایکروفر سامسونگ آشنا شوید .

اولین مرحله ، باید محل مناسب برای قرار دادن مایکروفر خود را انتخاب کنید . بعد از قرار دادن دستگاه در مکان مورد نظر اقدام به نصب و راه اندازی دستگاه کنید .

مایکروفر سامسونگ خود را در محلی کاملا خشک و صاف قرار دهید و توجه کنید که نزدیک به لوازم برقی منزلتان از جمله یخچال ، تلویزیون و … قرار ندهید . مایکروفر خود را نزدیک پرده و اجاق گاز قرار ندهید .

غلتک و سینی را بطور صحیح در جای خود و 3 پایه فلزی را داخل مایکروفر قرار دهید . سپس دریچه های هوای مایکروفر که در دو طرف مایکروفر قرار دارد را باز کنید و دستگاه را به پریز برق وصل کنید و اقدام به استفاده از آن کنید .

توجه کنید که هنگام گرم کردن مواد غذایی پایه فلزی را از ماکروفر خارج کنید . با ما همرا باشید تا با طرز استفاده از مایکروفر سامسونگ آشنا شوید .

 

آموزش نکات مهم قبل از استفاده از مایکروفر سامسونگ

قبل از اینکه با طرز استفاده از مایکروفر سامسونگ آشنا شوید بهتر است نکاتی که به آن اشاره می کنیم را رعایت کنید .
  • قبل از روشن کردن مایکروفر از بسته بودن درب آن اطمینان حاصل کنید .
  • به هیچ عنوان ماکروفر خالی را روشن نکنید .
  • ظروف در بسته را داخل ماکروفر قرار ندهید .
  • از ظروف سرامیکی و شیشه ای استفاده کنید . به هیچ عنوان از ظروف فلزی ، ظروف دور طلایی و نقره ای استفاده نکنید زیرا باعث جرقه زدن و نابودی دستگاه شما می شود .
  • کیسه های پلاستیکی و پارچه را داخل مایکروفر قرار ندهید .
  • مایعات را بیش از حد گرم نکنید .
  • زمان مورد نیاز برای گرم کردن غذا بهتر است بیشتر از 4 دقیقه نباشد . در صورتیکه غذا گرم نشد میتوانید مجدد به آن زمان دهید .
  • استفاده از درپوش باعث می شود تا غذا خشک نشود .
  • تمیز کردن مرتب مایکروفر به افزایش طول عمر دستگاه کمک میکند . 

آموزش طرز استفاده از دکمه ها ی مایکروفر سامسونگ

دکمه
کاربرد دکمه
On/Off
روشن و خاموش کردن
Convection
برنامه پخت حرارتی ( فر )
Cook
پخت و پز
Auto Cook
برنامه های پخت خودکار
Programs
برنامه های مایکروفر
Microwave
برنامه پخت با امواج
Grill
برشته کردن غذا
Start
شروع برنامه پخت
Power Level
قدرت دستگاه ماکروفر
Sensor Cook
تنظیم خودکار زمان پخت با توجه به نوع غذا و وزن
Stop/Cancel
توقف برنامه ها
Time
تنظیم زمان
Weight
تعیین وزن
Potato
برنامه درست کردن سیب زمینی
Popcorn
برنامه درست کردت پاپ کورن و ذرت
Defrost
یخ زدایی
Combi
برنامه ترکیبی گریل و ماکروفر
Deodorization
برنامه بو زدایی
Kitchen Time
تنظیم زمان آشپزی
Sound
تنظیمات هشدار
Snak
برنامه درست کردن اسنک
Healthy Cooking
برنامه درست کردن غذای سالم
Keep Warm
بعد از اتمام پخت غذا دستگاه پس از 30 دقیقه مجدد روشن میشود

آموزش استفاده از برنامه یخ زدایی Defrost در مایکروفر سامسونگ

Auto Defrost برنامه ماکروفر سامسونگ است که بهترین روش یخ زدایی غذاهای منجمد می باشد . برای استفاده از برنامه یخ زدایی در ماکروفر سامسونگ ابتدا غذای خود را داخل مایکروفر قرار دهید ، درب را ببندید با فشار دادن دکمه Defrost نوع غذایی که قصد یخ زدایی آن را دارید را انتخاب کنید سپس وزن مواد غذایی خود را انتخاب کنید و دکمه استارت را بزنید تا یخ زدایی شروع شود .

بعد از گذشت زمانی ماکروفر بوق میزند و به شما یاداوری میکند که غذا را برگردانید اما متوقف نمیشود . دکمه Stop را بزنید و غذا را برگردانید سپس مجددا Start را بزنید تا یخ زدایی به اتمام برسد .

آموزش استفاده از برنامه پخت خودکار Auto Cook در مایکروفر سامسونگ

Auto Cook دومین برنامه ماکروفر سامسونگ است که کاربرد زیادی دارد و مناسب زمانی است که نمی دانید چه زمانی غذا را از ماکروفر بیرون بیاورید ، که نه سرد باشد ، نه زیادی گرم

برای آموزش استفاده از مایکروفر سامسونگ و نحوه استفاده از دکمه های ماکروفر سامسونگ با ما همراه باشید .

برنامه Auto cook این قابلیت را دارد که به ماکروفرتان بگویید چه غذایی با چه حجمی میپزید تا به طور اتومات زمان را برای شما برنامه ریزی کند.

برای استفاده از این برنامه اول غذای خود را داخل ماکروفر قرار دهید و درب را ببندید گزینه Auto Cook را بزنید سپس گزینه مورد نظر خود ( گرم کردن ، پختن و … ) را انتخاب کنید . سپس غذای مورد نظر خود را انتخاب کنید . بعد از این مراحل در صورتیکه وزن غذا را از شما خواست وزن را انتخاب می کنید سپس دکمه Start را فشار دهید . ماکروفر به طور پیش فرض کار خود را انجام میدهد و زمانی که پخت به اتمام رسید با زدن چند بوق به شما اعلام میکند .

آموزش استفاده از پخت ترکیبی Combi در مایکروفر سامسونگ

با ما همراه باشید تا با آموزش استفاده از ماکروفر سامسونگ و دکمه پرکاربرد Combi آشنا شوید .

برنامه Combi برنامه ترکیبی برای پخت و گریل کردن همزمان می باشد (Convection + Grill) . برای استفاده از این برنامه سه پایه فلزی را داخل دستگاه قرار می دهید غذا را روی آن قرار دهید و از بسته شدن درب مایکروفر اطمینان حاصل کنید. سپس دکمه Combi را فشار دهید که این برنامه پنج حالت دارد . یکی از حالت ها را انتخاب کنید سپس start را فشار دهید . دستگاه بعد از اتمام پخت با زدن چند بوق به شما اطلاع میدهد .

Combi 1 گریل بالا به همراه ماکرو

Combi 2 مانند بالا می باشد با گریل کمتر

Combi 3 گریل پایین به همراه ماکرو

Combi 4 گریل بالا و پایین به همراه ماکرو

Combi 5 ماکرو به همراه کانوکشن

آموزش استفاده از پخت حرارتی Convection در مایکروفر سامسونگ

نحوه استفاده از دکمه های ماکروفر سامسونگ بسیار ضروری است . دکمه convection پر کاربرد ترین برنامه ماکروفر سامسونگ است که کارایی آن  شبیه به فر می باشد و برای پخت غذاهایی که نیاز به پف دارد مثل کیک یا درست کردن پیتزا و خشک کردن میوه استفاده میشود . این برنامه هوای گرم مورد نیاز را توسط فن موجود در پشت المنت در داخل دستگاه پخش می کند و به آسانی میتوانید با این برنامه غذای خود را بپزید ، کباب و آبپز کنید .

ابتدا پایه فلزی را داخل دستگاه قرار می دهید درب را ببندید . دکمه Convection را فشار دهید سپس دمای لازم را بین 40 تا 250 درجه قرار دهید و دکمه استارت را بزنید . ماکروفر شما بعد از رسیدن به این دما چند بوق میزند اکنون میتوانید غذای خود را در ماکروفر قرار دهید و حالا زمان پخت را انتخاب کنید و دکمه start را بزنید تا دستگاه شروع به کار کند .

 

طرز استفاده از برنامه ترکیبی Convection + microwave در مایکروفر سامسونگ

برنامه Microwave + Convection حالت پخت ترکیبی مثلا برای پخت غذاهای حاوی گوشت استفاده می باشد . برای استفاده از این برنامه ماکروفر سامسونگ ابتدا غذا را داخل ظرف مخصوص ، سپس مایکروویو خود قرار دهید ، درب دستگاه را ببندید دکمه Microwave + Convection را فشار دهید . توان ، دمای پخت و زمان بصورت پیش فرض انتخاب شده است که می توانید آن را تغییر دهید و در نهایت دکمه استارت را بزنید .

آموزش استفاده از بخار پز کردن ماکروفر سامسونگ

برای بخار پز کردن غذاها کافی است غذا را داخل ظرف مخصوص ( بشقاب ضخیم ، بخار پز با سینی بخار پز و درپوش استیل ) سپس داخل ماکروفر قرار دهید . درب مایکروویو را ببندید . دکمه Auto Steam / Crusty cook را فشار دهید . نوع غذا را انتخاب کنید . دیگر نیازی به انتخاب توان و زمان ندارید . همه ی اینها از قبل برنامه ریزی شده است فقط کافی است دکمه استارت را بزنید تا فرایند بخار پز کردن شروع شود و زمانی که فرایند به پایان رسید دستگاه چند بوق میزند و متوقف می شود . این برنامه ماکروفر سامسونگ برای تمیز کردن محفظه ماکروفر هم کاربرد دارد که این مبحث هم برای شما توضیح خواهیم داد .

آموزش استفاده از تمیز کردن خودکار Steam Clean مایکروفر سامسونگ

یکی از دغدغه های همیشگی مردم تمیز کردن لوازم آشپزخانه به خصوص ماکروفر می باشد که مایکروفر سامسونگ برنامه ای برای نظافت دستگاه طی 15 دقیقه ارائه داده است که به سادگی می توانید داخل ماکروفر را از چربی پاک کنید .

تمیز کردن خودکار جالب ترین برنامه ماکروفر سامسونگ است که اکثرا با آن آشنایی ندارند .

برای استفاده از این برنامه در ابتدا باید مخزن مخصوص را پر از آب کنید و در محل مخصوص نصب کنید . در صورتی که به مخزن مخصوص دسترسی ندارید می توانید ظرفی را از آب پر کنید داخل مایکروویو قرار دهید . درب دستگاه را ببندید و گزینه Steam Clean را فشار دهید که به طور اتوماتیک زمان 15 دقیقه ای فعال میشود دکمه استارت را بزنید . طی 15 دقیقه بخار آب تمام محفظه داخلی ماکروفر را مرطوب میکند بعد از اتمام این زمان دستگاه چند بوق میزند میتوانید در ماکروفر خود را باز کنید و با یک دستمال به راحتی داخل دستگاه را تمیز کنید .

آموزش طرز استفاده از قابلیت بو زدایی Deodorization مایکروفر سامسونگ

سامسونگ روز به روز مدل های پیشرفته تری وارد بازار می کند . برخی از مدل های ماکروفر سامسونگ مجهز به برنامه بو زدایی می باشند . با ما همراه باشید تا با طرز استفاده از مایکروفر سامسونگ و قابلیت جدید آن آشنا شوید .

این دکمه جدیدترین برنامه ماکروفر سامسونگ است . زمان هایی که فضای داخل ماکروفر پر از بوی غذا شده است بخصوص بعد از پخت ماهی ، این برنامه بسیار کاربردی می باشد . فقط کافی است فضای داخلی ماکروفر خود را تمیز کنید سپس دکمه Deodorization را فشار دهید . فرایند بو زدایی طی 5 دقیقه شروع می شود و پس از پایان کار ماکروفر چند بوق می زند و دیگر خبری از بوی بد نیست .

اتصال برنامه Wifi به مایکروفر سامسونگ

هر چه میگذرد سامسونگ ماکروفرهای پیشرفته تری ارائه میدهد که یکی از قابلیت های جدید ماکروفرهای سامسونگ اتصال به Wifi میباشد .

در صورتیکه دستگاه شما این قابلیت را دارد برای اتصال Wifi در ابتدا برنامه Smart thing را در تلفن همراه یا یارانه خود نصب کنید و حساب کاربری خود را بسازید و مراحل برنامه را به ترتیب انجام دهید تا مایکروفر خود را به Wifi وصل کنید و آن را با دستگاه خود جفت کنید .

زمانی که ماکروفر و دستگاه به هم متصل شدند میتوانید توسط دستگاه خود ، از را دور ، ماکروفر خود را کنترل کنید .

امیدواریم آموزش استفاده از مایکروفر سامسونگ به شما کمک کرده باشد تا بتوانید به آسانی از قابلیت های دستگاه خود استفاده کنید .

آموزش پخت پیتزا در مایکروفر سامسونگ

حالا که با آموزش استفاده از مایکروفر سامسونگ آشنا شدید میتوانید به آسانی در دستگاه خود پیتزا ، لازانیا ، کیک و … را درست کنید که ما در این مقاله آموزش پخت پیتزا در ماکروفر سامسونگ را توضیح می دهیم .

پیتزا یکی از پر طرفدارترین غذاهای جهان می باشد که با ماکروفر سامسونگ می توانید انواع کیک ، شیرینی ، پیتزا و … را در کوتاهترین زمان آماده کنید . با ما همرا باشید تا با طرز پخت پیتزا در ماکروفر سامسونگ آشنا شوید .

برای پخت پیتزا در اولین مرحله مواد مورد نظر را آماده می کنیم و بعد باید ماکروفر را برای پخت پیتزا آماده کنیم .

 برای اینکار 3 پایه فلزی را داخل ماکروفر قرار دهید . درب ماکروفر را ببندید سپس گزینه Convection را فشار دهید . 

در این مرحله دما را انتخاب کنید. دمای مورد نظر برای پخت پیتزا  180 تا 220 درجه می باشد . دکمه Start را فشار دهید . بعد از اینکه ماکروفر به این دما رسید چند بوق می زند . حالا میتوانید پیتزای خود را داخل دستگاه قرار دهید . در این مرحله زمان پخت پیتزا که بین 20 تا 30 دقیقه میباشد را انتخاب کنید . دکمه Start را بزنید .

بعد از گذشت این زمان ماکروفر چند بوق میزند که در این مرحله اگر میخواهید روی پیتزای شما برشته و طلایی شود میتوانید دکمه grill را فشار دهید و زمان 2 تا 4 دقیقه ای به دستگاه بدهید و مجددا دکمه Start را بزنید . 

بعد از اتمام این مرحله و شنیدن صدای بوق ماکروفر ، میتوانید درب دستگاه را باز کنید و پیتزای شما آماده است .

دکمه دیگری هم برای پخت پیتزا وجود دارد به اسم Microwave + Convection که با زدن یک دکمه تمام این مراحل را انجام می دهد ولی ما به شما پیشنهاد نمیکنیم زیرا هم باعث خشک شدن پیتزا می شود هم به خاطر استفاده طولانی مدت از قابلیت Microwave باعث فشار آوردن به مگنترون و خازن می شود و طول عمر دستگاه شما کاهش پیدا میکند .

این مقاله توسط مرکز تخصصی تعمیرات ماکروفر سامسونگ تهیه و منتشر شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *