جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

تازه نگه داشتن مواد غذایی در یخچال

روزانه مقادیر زیادی از مواد غذایی به علت عدم نگهداری درست دور ریخته میشود هیچ چیز بدتر از فاسد شدن و از بین رفتن مواد غذایی نیست ما راهکارهایی جهت افزایش طول عمر و تازه نگه داشتن مواد غذایی در یخچال مانند میوه جات ، سبزیجات ، مانده غذا ، حبوبات و … به شما معرفی میکنیم با اینکار میتواند از هدر رفتن مواد غذایی جلوگیری کنید .

سرویس برتر مجموعه تخصصی تعمیرات لوازم خانگی در تهران 

فهرست صفحه

تازه نگه داشتن میوجات در یخچال

نگهداری صحیح از میوه ها باعث تازه ماندن آن ها در یخچال و حفظ طمع خوب آن ها میشود ، اگر میوه جات بصورت صحیح در یخچال قرار دهید علاوه بر افزایش طول عمر آن ها میتوانید از طمع خوب میوه ها در طول زمان لذت ببرید .

برای افزایش طول عمر میوه ها در یخچال سیب را در کنار سایر میوه ها قرار ندهید ، زیرا سیب باعث رسیدن سایر میوه ها میشود همین امر سبب فاسد شدن سریع تر آن ها میشود پس برای نگهداری از سیب یک محیط جداگانه در نظر بگیرید .

اگر میخواهید میوه هایی مانند زرد آلو ، طالبی ، موز ، انبه و تمامی میوه هایی که نیاز به رسیدن دارند را در یخچال بگذارید ایتدا در بیرون از یخچال صبر کنید تا بطور کامل برسد و سپس درون یخچال بکذارید .

افزایش مدت زمان ماندگاری خیار

تقریبا میتوان گفت همگی ما برای نگه داشتن خیار آن را بطور کامل با کیسه داخل جامیوه ای یخچال قرار میدهیم ، اما اینکار درست نیست .

خیار در دمای اتاق ماندگاری بیشتری نسبت به زمانی که داخل یخچال گذاشته میشود دارد به عبارتی دیگر قرار دادن خیار در یخچال باعث پلاسیدگی آن میشود .

تا زمانی که خیار را برش نداده اید میتوانید آنرا در دمای محیط خانه نگهداری کنید اما به محض برش خوردن اگر آنرا میل نکردید ، قطعات برش خورده را میتواند 1 تا 3 روز درون یخچال قرار دهید .

نگهداری از توت فرنگی درون یخچال

سعی کنید توت فرنگی را در ظروف دربسته دارای منافذ ریز قرار دهید ، این ظروف باعث خارج شدن رطوبت موجود در توت فرنگی و ماندگاری بیشتر توت فرنگی در یخچال میشود .

سعی کنید توت فرنگی را بیش از 10 روز درون یخچال نگذارید و هرچه سریع تر آنرا نوش جان کنید .

نگهداری صحیح از موز و افزایش مدت ماندگاری موز

آیا میدانستید موز جلوی رسیدگی سایر میوه ها را میگیرد ، اگر موز را در کنار سایر میوه ها در یخچال بگذاریم سرعت فاسد شدن آن ها کم میشود ، اما موز درون یخچال با سیاه شدن رنگ پوست و خراب شدن آن همراه است .

بهترین روش برای نگهداری از موز قرار دادن آن در بیرون یخچال میباشد ، برای افزایش مدت زمان نگهداری از موز میتوانید تاج دسته موز را با یک پلاستیک ببندید .

البته زمانی که پوست موز کنده شود برای تازه ماند آن را در یخچال بگذارید ، 1 الی 2 روز میتوانید موز برش خورده را در یخچال نگهداری کنید .

بهترین راه نگهداری از فلفل دلمه ای

بهترین راه حل در نگهداری از فلفل دلمه ای قرار دادن آن درون یک ظرف پلاستیکی منفذ دار برای گردش هوا و خارج شدن رطوبت فلفل دلمه ای میباشد .

فلفل دلمه ای را با این روش میتوانید بمدت 5 تا 10 روز درون یخچال تازه نگه دارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *