سرویس برتر

تازه نگه داشتن مواد غذایی در یخچال

روزانه مقادیر زیادی از مواد غذایی به علت عدم نگهداری درست دور ریخته میشود هیچ چیز بدتر از فاسد شدن و از بین رفتن مواد غذایی نیست ما راهکارهایی جهت افزایش طول عمر و تازه نگه داشتن مواد غذایی در یخچال مانند میوه جات ، سبزیجات ، مانده غذا ، حبوبات و … به شما معرفی میکنیم با اینکار میتواند از هدر رفتن مواد غذایی جلوگیری کنید .

سرویس برتر مجموعه تخصصی تعمیرات لوازم خانگی در تهران 

فهرست صفحه

تازه نگه داشتن میوجات در یخچال

نگهداری صحیح از میوه ها باعث تازه ماندن آن ها در یخچال و حفظ طمع خوب آن ها میشود ، اگر میوه جات بصورت صحیح در یخچال قرار دهید علاوه بر افزایش طول عمر آن ها میتوانید از طمع خوب میوه ها در طول زمان لذت ببرید .

برای افزایش طول عمر میوه ها در یخچال سیب را در کنار سایر میوه ها قرار ندهید ، زیرا سیب باعث رسیدن سایر میوه ها میشود همین امر سبب فاسد شدن سریع تر آن ها میشود پس برای نگهداری از سیب یک محیط جداگانه در نظر بگیرید .

اگر میخواهید میوه هایی مانند زرد آلو ، طالبی ، موز ، انبه و تمامی میوه هایی که نیاز به رسیدن دارند را در یخچال بگذارید ایتدا در بیرون از یخچال صبر کنید تا بطور کامل برسد و سپس درون یخچال بکذارید .

افزایش مدت زمان ماندگاری خیار

تقریبا میتوان گفت همگی ما برای نگه داشتن خیار آن را بطور کامل با کیسه داخل جامیوه ای یخچال قرار میدهیم ، اما اینکار درست نیست .

خیار در دمای اتاق ماندگاری بیشتری نسبت به زمانی که داخل یخچال گذاشته میشود دارد به عبارتی دیگر قرار دادن خیار در یخچال باعث پلاسیدگی آن میشود .

تا زمانی که خیار را برش نداده اید میتوانید آنرا در دمای محیط خانه نگهداری کنید اما به محض برش خوردن اگر آنرا میل نکردید ، قطعات برش خورده را میتواند 1 تا 3 روز درون یخچال قرار دهید .

نگهداری از توت فرنگی درون یخچال

سعی کنید توت فرنگی را در ظروف دربسته دارای منافذ ریز قرار دهید ، این ظروف باعث خارج شدن رطوبت موجود در توت فرنگی و ماندگاری بیشتر توت فرنگی در یخچال میشود .

سعی کنید توت فرنگی را بیش از 10 روز درون یخچال نگذارید و هرچه سریع تر آنرا نوش جان کنید .

نگهداری صحیح از موز و افزایش مدت ماندگاری موز

آیا میدانستید موز جلوی رسیدگی سایر میوه ها را میگیرد ، اگر موز را در کنار سایر میوه ها در یخچال بگذاریم سرعت فاسد شدن آن ها کم میشود ، اما موز درون یخچال با سیاه شدن رنگ پوست و خراب شدن آن همراه است .

بهترین روش برای نگهداری از موز قرار دادن آن در بیرون یخچال میباشد ، برای افزایش مدت زمان نگهداری از موز میتوانید تاج دسته موز را با یک پلاستیک ببندید .

البته زمانی که پوست موز کنده شود برای تازه ماند آن را در یخچال بگذارید ، 1 الی 2 روز میتوانید موز برش خورده را در یخچال نگهداری کنید .

بهترین راه نگهداری از فلفل دلمه ای

بهترین راه حل در نگهداری از فلفل دلمه ای قرار دادن آن درون یک ظرف پلاستیکی منفذ دار برای گردش هوا و خارج شدن رطوبت فلفل دلمه ای میباشد .

فلفل دلمه ای را با این روش میتوانید بمدت 5 تا 10 روز درون یخچال تازه نگه دارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *