جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید

یکی از خرابی های متداول یخچال ساید بای ساید خرابی یخساز میباشد ، یخساز میتواند به دلایل مختلفی از کار بیافتد یا در عملکرد خود دچار نقص شود ما در این صفحه تمامی علائم و نشانه های خرابی و نحوه تست یخساز را بطور کامل آوردیه ایم با ما همراه باشید تا 0 تا 100 تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید را بیاموزید . 

شما میتواند برای تعمیرات یخساز یخچال ساید بای ساید در سرار تهران با ما تماس بگیرید کارشناسان ما در کمترین زمان اقدامات لازم جهت تعمیرات یخساز یخچال های : ال جی ف سامسونگ ، دوو ، اسنوا ، جنرال الکتریک ، مابه ، کنوود ، آاگ ، بوش و سایر برنده ها را انجام میدهند . 

تعمیر یخساز یخچال

خرابی های رایج و طریقه تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید

 • یخساز یخ درست نمیکند 
 • یخساز یخ درست میکند اما یخ را خارج نمیکند 
 • یخساز بیش ز حد یخ درست میکند 
 • یخ طمع بدی دارد 
 • تکه یخ ساخته شده بسیار کوچک هستند 
 • یخساز یخ زده است 

این 6 مورد از اساسی ترین مشکلات یخساز ها میباشد که ممکن است برای دستگاه شما نیز بوجود آید ، در ادامه مطلب هرکدام از موارد بالا بطور کامل مورد نقد و بررسی قرار میگیرد .

با ما همراه باشید و چنانچه سوالی دارید در قسمت نظرات کاربران از ما بپرسید ، کارشناسان ما در کمتر از 2 ساعت پاسخ شما را میدهند . 

چرا یخساز یخ درست نمیکند ؟

درست نشدن یخ در یخساز یکی از بیشترین و پرتکرار ترین خرابی یخساز میباشد ، این مشکل میتواند دلایل مختلفی چون : 

 • وارد نشدن آب به یخساز : در این حالت آب وارد یخساز نمیشود بنابر این آبی برای درست شدن یخ در قالب وجود ندارد . 
 • کمبود سرما در فریزر : در این حالت آب درون قالب وجود دارد اما به علت کافی نبودن سرمای فریزر ، یخ تولید نمیشود . 
 • خرابی سنسور یخساز :  ممکن است سنسور تشخیص نادرستی از وجود آب در یخساز را داشته باشد بنابراین یخ تولید نمیشود . 
هرکدام از موارد بالا باید توسط متخصصان و کارشناسان تعمیرات یخچال مورد نقد و بررسی و سپس تعمیر شوند . 

برای رفع این قبل مشکلات و تعمیر یخساز یخچال و ساید بای ساید حتما با یکی از شعب تعمیرگاه های سرویس برتر در تهران تماس بگیرید . 

 

مسدود شدن فیلتر و جلوگیری از ورود آب

یکی از دلایل کار نکردن یخساز یخچال فیلتر آب است ! در بعضی مواقع عدم تعویض بموقع فیلتر آب باعث جم شدن رسوب در فیلتر و مسدود شدن مسیر ورود آب به یخچال میباشد . 

توصیه میشود هر 6 ماه یکبار فیلتر تصفیه آب یخچال حتما تعویض شود اینکار علاوه بر رفع مشکلات یخساز باعث جلوگیری از رسوبات آب در شیلنگ های درب یخچال میشود . 

زمان تعویض فیلتر بیرونی یخچال هر 6 ماه یکبار و زمان تعویض فیلتر داخلی یخچال هر 12 ماه یکبار میباشد .

جنس فیلتر خارجی کربن فعال میباشد ، کربن فعال باعث از بین رفتن بو و طمع نامناسب آب و همچنین جلوگیری از ورود املاح درشت آب به یخچال میشود . 

جنس فیلتر داخلی آنتی باکتریال  میباشد که برای از بین بردن قارچ و میکروب های آب بکار میرود . 

برای تعمیرات یخساز یخچال و تعویض فیلتر آب میتوانید با یکی از شعب سرویس برتر تماس بگیرید . 

دلیل خارج نشدن یخ و نحوه تعمیر یخساز یخچال

در این حالت یخ  داخل قالب تولید شده است اما یخساز قادر به تخلیه یخ نمیباشد ، این مشکل از مشکلات رایج در یخساز ها میباشد . 

این مشکل میتواند از یکی از قسمت های زیر بوجود آید : 

 • خرابی موتور یخساز : یخساز از چرخ دنده های مختلفی تشکیل شده است ممکن است یک یا چند عدد از این چرخ دنده ها شکسته یا هرز شده باشند ، برای تعمیر یخساز یخچال ساید بای ساید باید این چرخدنده ها تعویض شوند . 
 • خرابی سنسور یخساز : معیوب بودن و تشخیص نادرست دمای قالب یخ میتواند باعث خالی نشدن یخ از قالب باشد ، برای رفع این مشکل کافیست سنسور تعویض شود .
 • پر بودن مخزن یخ : ممکن است مزن یخ شما پر باشد و قالب یخ بطور کامل چرخش نداشته باشد برای رفع این مورد مخزن یخ را تخلیه کنید . 
عیب یابی و تشخیص این مشکل باید توسط تعمیرکاران و متخصصان تعمیرات یخساز انجام شود برای ثبت درخواست میتوانید با شماره 67549-021 تماس بگیرید . 

رفع و تعمیر خالی نشدن یخ از یخ ریز یخچال ساید بای ساید

در این حالت مخز یخ پر شده است ، اما یخ از یخ ریز خارج نمیشود این مشکل میتواند دلایلی همچون : 

 • شکستن ماردون : ماردون یک قطعه مارپیچ مانند میباشد که وظیفه چرخش و خالی کردن یخ های ساخته شده توسط یخساز را برعهده دارد ، د اکثر مواق به علت یخ زدگی مخزن یا جمع شدن بیش از حد یخ این قطعه در فشار شکسته میشود .
 • خرابی موتور یخساز : ماردون توسط یک موتور شرع به چرخیدن و خالی کردن یخ میکند ، چنانچه این موتور ضعیف یا سوخته باشد تکه های یخ از یخساز خارج نمیشود .
 • دریچه دمپر : این قطعه مخزن خروج یخ را از یخ ریز باز و بسته میکند چنانچه این قطعه معیوب باشد یخ ها در پشت دمپر جمع میشوند برای رفع این مشکل و تعمیر یخساز یخچال باید دمپر تعویض شود . 

برای ثبت درخواست سرویس و تعمیرات یخساز یخچال با یکی از شعب سرویس برتر در تهران تماس بگیرید .  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *