جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

ارور F1 یخچال اسنوا و نحوه رفع آن

ارور F1 یخچال اسنوا یکی از خطاهای رایج است که در این مقاله قصد داریم به عیب یابی و نحوه رفع این مشکل بپردازیم.

یخچال فریزرهای مدرن مشکلات به وجود آمده در دستگاه را به صورت کد خطا بر روی صفحه نمایش نشان می دهند اگر معنی هر کد خطایی را بدانید به آسانی می توانید اقدام به رفع آن کنید.

در صورتیکه علت نمایش کد خطا بر روی صفحه نمایش یخچال را نمی دانید اصلا جای نگرانی ندارد با مراجعه با دفترچه راهنما به آسانی می توانید با معنی ارورهای یخچال اسنوا آشنا شوید و اقدام به رفع آن کنید اگر به دفترچه راهنما دسترسی ندارید می توانید در قسمت دیدگاه ها در انتهای صفحه می توانید با ما در میان بگذارید تا تکنسین های سرویس برتر راهنمایی های لازم را جهت رفع مشکل دستگاه شما ارائه دهند.

ارور f1 یخچال اسنوا
فهرست صفحه

ارور F1 یخچال اسنوا 810

ارور F1 یخچال فریزر اسنوا زمانی مشاهده می شود که اواپراتور یخچال به درستی کار نکند. این ارور معمولا در مدل 810 یخچال فریزر اسنوا مشاهده می شود.

 اواپراتور، لوله مارپیچی است که در قسمت پشت کابین یخچال قرار دارد و وظیفه سرما سازی یخچال را بر عهده دارد اگر اواپراتور یخچال به دلیل یخ زدگی یا گرم شدن دچار مشکل شود عملکرد صحیح یخچال مختل می شود و نمی تواند فضای داخلی کابین یخچال را خنک کند. برای آشنایی با دلایل بروز این مشکل با ما همراه باشید.

علت ارور F1 یخچال فریزر اسنوا

ارور F1 در یخچال اسنوا مربوط به گرم شدن بیش از حد کابین یخچال است که عوامل متعددی عامل بروز این مشکل هستند از جمله موارد زیر:

 • مشکلات مربوط به درب یخچال فریزر
 • تنظیم نادرست دمای یخچال
 • کاهش گاز مبرد یخچال
 • کثیفی کندانسور
 • معیوب شدن ترموستات یخچال فریزر
 • خرابی برد الکترونیکی یخچال فریزر

مشکلات مربوط به درب علت ارور F1 یخچال اسنوا

یکی از دلایل اصلی مشاهده ارور F1 در یخچال اسنوا مشکلات مربوط به درب یخچال است که برای جلوگیری از بروز این مشکل موارد زیر را رعایت کنید.

 • از باز ماندن درب یخچال به مدت طولانی خودداری فرمائید.
 • درب یخچال فریزر را بیش از حد باز و بسته نکنید. باز و بسته کردن بیش از حد درب منجر به افزایش دمای داخل کابین و افزایش مصرف انرژی می شود.
 • آسیب دیدن درب و لاسیک دور درب نیز باعث می شود عملکرد صحیح یخچال مختل شود و برای رفع آن باید از متخصصین کمک بخواهید.

تنظیم نادرست دما یکی از دلایل ارور F1 یخچال اسنوا

تنظیم کردن مناسب دما تاثیر بسزایی در عملکرد یخچال دارد. اگر دمای یخچال به مدت طولانی بیش از حد پایین باشد موتور یخچال بیش از اندازه کار می کند و فشار زیادی به موتور وارد می شود که باعث گرم شدن کابین یخچال و در نتیجه نمایش ارور F1 یخچال اسنوا می شود.

برای رفع این مشکل کافیست دمای یخچال را مناسب با دمای محیط تنظیم کنید اگر مشکل رفع نشد احتمالا قطعه ای دچار مشکل شده است و باید از متخصین کمک بخواهید تا با بررسی دقیق اقدام به تعمیر یخچال اسنوا کنند.

کاهش گاز مبرد یخچال فریزر اسنوا

اگر میزان گاز مبرد یخچال کاهش پیدا کند دمای کابین افزایش پیدا می کند و ارور F1 در یخچال اسنوا مشاهده خواهد شد.

تشخیص و رفع مشکلات مربوط به نشت گاز نیاز به ابزار و دانش فنی دارد و خطرات جدی برای سلامت و محیط زیست ایجاد می کند توصیه می شود برای رفع این مشکل حتما از متخصصین کمک بخواهید.

جهت رفع مشکلات کاهش گاز تعمیرکاران اقدامات زیر را انجام می دهند.

 • بررسی نشت گاز: با استفاده از ابزارهای تخصصی محل نشت گاز را شناسایی خواهند کرد.
 • تعمیر نشت لوله ها: در صورت شناسایی نشت لوله اقدام به تعمیر می شود. امکان دارد لویه سوراخ شده باشد.
 • شارژ مجدد گاز: پس از رفع نشتی اقدام به شارژ مجدد گاز مبرد می شود.

کثیفی کندانسور دلیل اصلی ارور F1 یخچال فریزر اسنوا

کندانسور نقش مهمی در انتقال حرارت دارد و کثیفی آن منجر به افزایش مصرف انرژی، گرم شدن بیش از حد یخچال و در نهایت نمایش ارور F1 یخچال اسنوا بر روی صفحه نمایش می شود. برای رفع این مشکل باید اقدام به تمیز کردن کندانسور شود.

خرابی ترموستات یخچال فریزر اسنوا 810

سنسور دما یکی از مهم ترین قطعات یخچال فریزر است که دمای داخلی یخچال را اندازه گیری می کند و این اطلاعات را به برد انتقال می دهد در صورت خرابی این قطعه دمای کابین به درستی تشخیص داده نمی شود یا اطلاعات نادرستی به برد ارسال می شود و این مشکل منجر به نمایش ارور F1 یخچال فریزر اسنوا خواهد شد.

برای رفع این مشکل باید سنسور دما و اتصالات سوکت های آن چک شود در صورت قطعی اتصالات آن را تعویض کنید و اگر مشکل رفع نشد سنسور دما را تعویض کنید.

 

خرابی برد الکترونیکی علت ارور F1 یخچال فریزر اسنوا

برد الکترونیکی یکی از اصلی ترین قطعات یخچال فریزر اسنوا است که عملکرد تمامی قطعات را کنترل و مدیریت می کند. خرابی این قطعه علت اصلی نمایش کدهای خطا از جمله ارور F1 در یخچال اسنوا است که برای رفع این مشکل باید تز متخصصین کمک بخواهید تا با بررسی برد اقدام به تعمیر یا تعویض برد الکترونیکی شود.

برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال کافیست با شماره 67549-021 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *