logo

تعمیر برد الکترونیکی یخچال

تعمیر برد الکترونیکی یخچال

تعمیر برد الکترونیکی یخچال

تعمیر برد الکترونیکی یخچال

تعمیر برد الکترونیکی یخچال

مرکز تخصصی تعمیرات برد الکترونیکی یخچال فریزر و ساید بای ساید های ایرانی و خارجی سامسونگ ، دوو ، ال جی ، کنوود ، اسنوا ، پارس ، الکترواستیل ، آاگ ، جنرال الکتریک ، مابه ، ویرپول و سایر برندها ، تعمیر برد یخچال و ساید بای ساید توسط سرویس برتر با گارانتی ارائه میگردد .

در این مقاله به علائم خرابی برد الکترونیکی یخچال ، هزینه تعمیرات ، نحوه اعطای گارانتی ، نحوه تماس با سرویس برتر و پاسخ به چند سوال رایج در رابطه با تعمیرات برد الکترونیکی یخچال و ساید بای ساید خواهیم پرداخت .

فهرست صفحه

وظیفه برد الکترونیکی در یخچال و ساید بای ساید

با پیشرفت تکنولورژی برای کنترل بهتر قطعات یخچال و افزایش کیفیت سرما سازی یخچال فریزر ها از یک برد الکترونیکی بجای قطعات زیاد و حجیم مکانیکی در یخچال ها استفاده شد .

از مزایای برد های الکترونیکی میتوان فضای کم ، هوشمندی بالا ، کنترل دقیق را نسبت به قطعات مکانیکی نام برد .

برد الکترونیکی مغز و مرکز کنترل و فرمان دهی در یخچال میباشد ، اگر این برد ها به هر علتی دچار نقص یا خرابی شوند میتوانند به کل یخچال رو از کار بیاندازند پس یک قطعه بسیار مهم در یخچال ما هستند .

علائم خرابی برد الکترونیکی یخچال فریزر و ساید

قبل از اقدام به تعمیر برد الکترونیکی یخچال یکسری علائم به ما نشان میدهند که برد یخچال یا ساید بای ساید ما به مشکل برخورد کرده است ، این علائم عمومی و در اکثر برندها به یک شکل نمایان میشود .

  1. صفحه نمایشگر روشن نمیشود و اعداد روی آن خاموش هستند .
  2. صفحه نمایشگر به سرعت روشن خاموش میشود .
  3. ارور برروی صفحه نمایش ظاهر میشود .
  4. یکی از قطعات کار نمیکند ( مثلا موتور ، سیستم دیفراست و … )
  5. دمای یخچال درست نشان داده نمیشود
  6. صدای بوق ممتد از یخچال شنیده میشود .

از شایع ترین علائم خرابی برد های الکترونیکی یخچال فریزر و ساید بای سای میتوان موارد بالا را نام برد ، در صورتی یکی از نشان ها را مشاهده کردید میتوانید برای تعمیرات برد الکترونیکی خود با شماره 67549-021 تماس بگیرید .

در ادامه مطلب به علت بروز مشکلات بالا خواهیم پرداخت با سرویس برتر همراه باشید .

علت روشن نشدن صفحه نمایشگر ( دیسپلی ) یخچال

مهم ترین بخش برد الکترونیکی را میتوان منبع تغذیه نام برد ، منبع تغذیه اولین ناحیه از برد میباشد که به محض ورود برق ( شدت جریان ) شروع بکار میکند .

منبع تغذیه وظیفه تولید ولتاژ مختلف AC  و DC  را در رنج های مختلف برای کارکرد سایر نقاط برد دارد .

منبع تغذیه همیشه در حال تولید ولتاژ برای نواحی فرمان ، IC ها و میکروچیپ های یخچال است پس امکان خرابی در این قسمت نسبت به سایر قطعات الکترونیکی بیشتر میباشد .

منبع تغذیه یکی از مهم ترین دلایل روشن نشدن یخچال فریزر میباشد و در صورت بروز باید تعمیر شود .

برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال در این حالت باید ترانزیستور ، خازن ها ، ترانس ، دیوید ها قسمت تغذیه چک شود

علت ظاهر شدن ارور برروی صفحه نمایش یخچال

یکی از ویژگی های برد الکترونیکی داشتن سیستم عیب یاب خودکار میباشد ، شرکت های سازنده یخچال فریزر با طراحی این سیستم توانسته اند با استفاده از ارور به کاربر هشدار دهند .

کد های ارور نشان دهنده خرابی یا نقص در یکی از قطعات یخچال یا برد الکترونیکی میباشند ، هر کدام از خطا ها در یخچال فریزر معنی و مفهوم مختص به خود را دارند و با مشاهده ارور و مطالعه دفترچه ارور به راحتی میتوان محدوده مشکل را برطرف کرد .

برخی از ارور ها نشان دهنده خرابی برد و نیاز به تعمیرات برد الکترونیکی یخچال میباشند برای اطلاعات بیشتر چند نمونه از ارور های یخچال فریزر ها را برای شما قرار داده ایم .

علت کار نکردن مدار فرمان برد و تعمیر برد الکترونیکی یخچال

یکی از علائم خرابی برد الکترونیکی یخچال ، سالم بودن قطعات و در عین حال کار نکردن قطعات میباشد .

زمانی که تعمیر کار یخچال در زمان عیب یابی یخچال متوجه سالم بودن قطعات و کار نکردن آن قطعه میشود ، میتوان متوجه خرابی برد و نیاز به تعمیر برد الکترونیکی یخچال شد .

مثلا موتور یخچال کار نمیکند ، زمانی که تعمیرکار موتور یخچال را تست میکند متوجه سالم بودن موتور میشود ، در این زمان باید به سراغ برد الکترونیکی برود .

نحوه تست موتور یخچال 

تعمیر برد یخچال فریزر و ساید بای ساید

تعمیرات برد الکترونیکی یخچال فریزر در محل قابل انجام نمیباشد زیرا برای عیب یابی و رفع مشکلات الکترونیکی نیاز به دستگاه های شبیه ساز ( ولتاژ ) ، قطعات الکترونیکی گسترده و متنوع و همچنین تخصص و تجربه چند ساله میباشد .

زمانی که تعمیرکار با علائم خرابی برد در یخچال روبرو میشود باید برد دستگاه را جدا کرده و آنرا به کارگاه منتقل کند .

زمان تقریبی برای تعمیر برد یخچال تقریبا 2 الی 5 ساعت در تهران ، کرج و حومه میباشد .

هزینه تعمیرات برد یخچال فریزر و ساید بای ساید

زمانی که برد دستگاه شما برای تعمیر به کارگاه منتقل میشود در 90% مواقع برد الکترونیکی یخچال قابل تعمیر میباشد ، اما در برخی موارد خاص و نادر که مشکلات مختص به IC  های برنامه یا برخی IC های خاص میباشد که در ایران موجود نمیباشد امکان تعمیر برد الکترونیکی یخچال یا ساید بای ساید وجود ندارد .

برای تعیین هزینه برد باید کارشناسی شود و لی با توجه به ایراد دستگاه خود میتوانید حدود هزینه تعمیر برد الکترونیکی را از کارشناسان ما بپرسید ، هزینه تعمیر برد تقریبا 1/5 قیمت برد اصلی یخچال فریزر میباشد .

فهرست
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فرم درخواست خرابی آنلاین

لطفا فرم زیر را کامل کنید و برای ما ارسال کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم

فرم درخواست خرابی

لوگو