جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

تعمیر برد الکترونیکی یخچال

تعمیر برد الکترونیکی یخچال

مرکز تخصصی تعمیرات برد الکترونیکی یخچال فریزر و ساید بای ساید های ایرانی و خارجی سامسونگ ، دوو ، ال جی ، کنوود ، اسنوا ، پارس ، الکترواستیل ، آاگ ، جنرال الکتریک ، مابه ، ویرپول و سایر برندها ، تعمیر برد یخچال و ساید بای ساید توسط سرویس برتر با گارانتی ارائه میگردد .

در این مقاله به علائم خرابی برد الکترونیکی یخچال ، هزینه تعمیرات ، نحوه اعطای گارانتی ، نحوه تماس با سرویس برتر و پاسخ به چند سوال رایج در رابطه با تعمیرات برد الکترونیکی یخچال و ساید بای ساید خواهیم پرداخت .

فهرست صفحه

وظیفه برد الکترونیکی در یخچال و ساید بای ساید

با پیشرفت تکنولورژی برای کنترل بهتر قطعات یخچال و افزایش کیفیت سرما سازی یخچال فریزر ها از یک برد الکترونیکی بجای قطعات زیاد و حجیم مکانیکی در یخچال ها استفاده شد .

از مزایای برد های الکترونیکی میتوان فضای کم ، هوشمندی بالا ، کنترل دقیق را نسبت به قطعات مکانیکی نام برد .

برد الکترونیکی مغز و مرکز کنترل و فرمان دهی در یخچال میباشد ، اگر این برد ها به هر علتی دچار نقص یا خرابی شوند میتوانند به کل یخچال رو از کار بیاندازند پس یک قطعه بسیار مهم در یخچال ما هستند .

علائم خرابی برد الکترونیکی یخچال فریزر و ساید

قبل از اقدام به تعمیر برد الکترونیکی یخچال یکسری علائم به ما نشان میدهند که برد یخچال یا ساید بای ساید ما به مشکل برخورد کرده است ، این علائم عمومی و در اکثر برندها به یک شکل نمایان میشود .

  1. صفحه نمایشگر روشن نمیشود و اعداد روی آن خاموش هستند .
  2. صفحه نمایشگر به سرعت روشن خاموش میشود .
  3. ارور برروی صفحه نمایش ظاهر میشود .
  4. یکی از قطعات کار نمیکند ( مثلا موتور ، سیستم دیفراست و … )
  5. دمای یخچال درست نشان داده نمیشود
  6. صدای بوق ممتد از یخچال شنیده میشود .

از شایع ترین علائم خرابی برد های الکترونیکی یخچال فریزر و ساید بای سای میتوان موارد بالا را نام برد ، در صورتی یکی از نشان ها را مشاهده کردید میتوانید برای تعمیرات برد الکترونیکی خود با شماره 67549-021 تماس بگیرید .

در ادامه مطلب به علت بروز مشکلات بالا خواهیم پرداخت با سرویس برتر همراه باشید .

علت روشن نشدن صفحه نمایشگر ( دیسپلی ) یخچال

مهم ترین بخش برد الکترونیکی را میتوان منبع تغذیه نام برد ، منبع تغذیه اولین ناحیه از برد میباشد که به محض ورود برق ( شدت جریان ) شروع بکار میکند .

منبع تغذیه وظیفه تولید ولتاژ مختلف AC  و DC  را در رنج های مختلف برای کارکرد سایر نقاط برد دارد .

منبع تغذیه همیشه در حال تولید ولتاژ برای نواحی فرمان ، IC ها و میکروچیپ های یخچال است پس امکان خرابی در این قسمت نسبت به سایر قطعات الکترونیکی بیشتر میباشد .

منبع تغذیه یکی از مهم ترین دلایل روشن نشدن یخچال فریزر میباشد و در صورت بروز باید تعمیر شود .

برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال در این حالت باید ترانزیستور ، خازن ها ، ترانس ، دیوید ها قسمت تغذیه چک شود

علت ظاهر شدن ارور برروی صفحه نمایش یخچال

یکی از ویژگی های برد الکترونیکی داشتن سیستم عیب یاب خودکار میباشد ، شرکت های سازنده یخچال فریزر با طراحی این سیستم توانسته اند با استفاده از ارور به کاربر هشدار دهند .

کد های ارور نشان دهنده خرابی یا نقص در یکی از قطعات یخچال یا برد الکترونیکی میباشند ، هر کدام از خطا ها در یخچال فریزر معنی و مفهوم مختص به خود را دارند و با مشاهده ارور و مطالعه دفترچه ارور به راحتی میتوان محدوده مشکل را برطرف کرد .

برخی از ارور ها نشان دهنده خرابی برد و نیاز به تعمیرات برد الکترونیکی یخچال میباشند برای اطلاعات بیشتر چند نمونه از ارور های یخچال فریزر ها را برای شما قرار داده ایم .

علت کار نکردن مدار فرمان برد و تعمیر برد الکترونیکی یخچال

یکی از علائم خرابی برد الکترونیکی یخچال ، سالم بودن قطعات و در عین حال کار نکردن قطعات میباشد .

زمانی که تعمیر کار یخچال در زمان عیب یابی یخچال متوجه سالم بودن قطعات و کار نکردن آن قطعه میشود ، میتوان متوجه خرابی برد و نیاز به تعمیر برد الکترونیکی یخچال شد .

مثلا موتور یخچال کار نمیکند ، زمانی که تعمیرکار موتور یخچال را تست میکند متوجه سالم بودن موتور میشود ، در این زمان باید به سراغ برد الکترونیکی برود .

نحوه تست موتور یخچال 

تعمیر برد یخچال فریزر و ساید بای ساید

تعمیرات برد الکترونیکی یخچال فریزر در محل قابل انجام نمیباشد زیرا برای عیب یابی و رفع مشکلات الکترونیکی نیاز به دستگاه های شبیه ساز ( ولتاژ ) ، قطعات الکترونیکی گسترده و متنوع و همچنین تخصص و تجربه چند ساله میباشد .

زمانی که تعمیرکار با علائم خرابی برد در یخچال روبرو میشود باید برد دستگاه را جدا کرده و آنرا به کارگاه منتقل کند .

زمان تقریبی برای تعمیر برد یخچال تقریبا 2 الی 5 ساعت در تهران ، کرج و حومه میباشد .

هزینه تعمیرات برد یخچال فریزر و ساید بای ساید

زمانی که برد دستگاه شما برای تعمیر به کارگاه منتقل میشود در 90% مواقع برد الکترونیکی یخچال قابل تعمیر میباشد ، اما در برخی موارد خاص و نادر که مشکلات مختص به IC  های برنامه یا برخی IC های خاص میباشد که در ایران موجود نمیباشد امکان تعمیر برد الکترونیکی یخچال یا ساید بای ساید وجود ندارد .

برای تعیین هزینه برد باید کارشناسی شود و لی با توجه به ایراد دستگاه خود میتوانید حدود هزینه تعمیر برد الکترونیکی را از کارشناسان ما بپرسید ، هزینه تعمیر برد تقریبا 1/5 قیمت برد اصلی یخچال فریزر میباشد .