جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

علائم خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی چیست؟ | علت خرابی + راهکار

یکی از بارز ترین و مهم ترین خرابی های ماشین لباسشویی خرابی بلبرینگ است، ما در این مقاله علائم خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی های سامسونگ، ال جی، دوو، اسنوا، کنوود، آاگ، بوش، ایندزیت، زیرووات، پاکشوما، آبسال، بکو، حایر و ده ها برند دیگر را مورد نقد و بررسی قرار داده ایم. 

در صورت مشاهده صدا، لرزش و علائم غیر طبیعی در کار کرد ماشین لباسشویی می توانید با شماره 67549-021 تماس بگیرید، برطرف شدن مشکلات مربوط به بلبرینگ لباسشویی در مراحل اولیه با هزینه های پایین قابل انجام است و بی توجهی به آن باعث آسیب دیدن سایر قطعات لباسشویی می شود. 

فهرست صفحه

علائم خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی

نشانه های خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی معمولا به یکی از اشکال زیر در لباسشویی مشاهده می شود: 

 • صدای زیاد ماشین لباسشویی در حین شست و شو
 • لرزش شدید ماشین لباسشویی 
 • حرکت غیر طبیعی دیگ از جای خود 
 • نشتی آب از کاسه نمد و بلبرینگ
 • چرخش سخت و سفت ماشین لباسشویی 
 • مشاهده لکه روغن برروی لباس ها پس از اتمام چرخه شستشو
در ادامه در رابطه با هرکدام از موارد بالا اطلاعات تکمیلی ارائه شده است، با ما همراه باشید. 
تماس با ما

صدای بلبرینگ ماشین لباسشویی در دور خشک کن

صدای زیاد و غیر طبیعی ماشین لباسشویی بویژه در دور خشک کن (spin) یکی از رایج ترین علائم خرابی بلبرینگ لباسشویی است که معمولا به یکی از اشکال زیر شنیده و نمایان می شود: 

صدای سوت کشیدن: زمانی که هنگام چرخش دیگ بخصوص دور خشک کن صدای تیز و بلند مانند سوت کشیدن در لباسشویی شنیده می شود، به دلیل خرابی بلبرینگ نشان دهنده وجود مشکل ئر چرخش بلبرینگ ها و خشک کشدن بلبرینگ است. 

صدای خش خش بلیبرینگ لباسشویی: اگر در هنگام کار کرد لباسشویی صدای خشک و خرد شدن چیزی به طور متوالی شنیده می شود نشان دهنده خرابی بلبرینگ و خارج شدن قطعات بلبرینگ از جای خود است. 

صدای سایده شدن دو تکه آهن برروی یکدیگر: این صدا مانند برخود دو تکه آهن در فواصل زمنی مشخصی در لباسشویی ظاهر می شود، این صدا ناشی از فرسودگی بلبرینگ های لباسشویی است. 

در صورت مشاهد ه این صدا ها در لباسشویی سریعا با مراکز تعمیرات لباسشویی تماس بگیرید، این یک مشک جدی است و باید توسط تعمیرکاران لباسشویی مورد بررسی قرار گیرد. 

نشتی آب از بلبرینگ لباسشویی

یکی از علائم خرابی بلبرینگ های ماشین لباسشویی وجود نشتی آب و مشاهده خارج شدن آب در کناره های پایه های لباسشویی است. 

اگر بلبرینگ های لباسشویی شکسته باشند یا کاسه نمد فرسوده باشد آب در مراحل شستشوی لباسشویی به بلبرینگ ها وراد و از درز گیر ها خارج می شود.

وجود نشتی از در این قسمت می تواندئ باعث وارد شدن آب به موتور لباسشویی و ایجاد اتصال کوتاه شود. 

چنانچه در قسمت پایه های لباسشویی خود آب مشاهده می کنید سریعا دستگاه را از برق خارج کرده و با نمایندگی های مجاز تعمیرات لباسشویی تماس بگیرید. 

حرکت سخت درام ماشین لباسشویی

درام ماشین لباسشویی باید به راحتی و نرمی بچرخد، شما می توانید برای تست این قسمت در (درب) لباسشویی را باز کرد و با دست درام را بچرخانید، درام باید به راحتی و نرمی به چرخش در بیاید. 

حرکت سفت درام ماشین لباسشویی نشانه خرابی بلبرینگ ها در اثر فرسایش، اصطحکاک، شکستن بلبرینگ و خرابی شفت و سه نظام لباسشویی است. 

بی توجهی به این مشکل باعث شکستن شفت و سه نظام و در نهایت قفل شدن درام می شود. 

دلایل خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی

بلبرینگ به دلایل مختلفی امکان دارد خراب شود که برای شما توضیح خواهیم داد تا با رعایت کردن نکاتی بتوانید از خرابی این قطعه جلوگیری کنید و همچنین طول عمر دستگاه خود را افزایش دهید .

از جمله دلایل خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی موارد زیر است . 

 • استفاده مداوم از ماشین لباسشویی
 • پر کردن بیش از حد دیگ از لباس
 • قرار دادن پتو و لباسهای بزرگ و سنگین در ماشین لباسشویی
 • تراز نبودن ماشین لباسشویی
 • انجام ندادن سرویس سالیانه

استفاده مداوم از ماشین لباسشویی علت خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی

استفاده مداوم و پشت هم از ماشین لباسشویی می تواند علت خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی باشد. برخی از افراد تمام لباسهای چرک را در یک روز می شویند و ماشین لباسشویی بطور مداوم و پشت سر هم کار می کند.

در حین شست و شو، قطعات ماشین لباسشویی داغ می شوند؛ با استفاده مداوم و بی وقفه از دستگاه زمانی برای خنک شدن قطعات نمی دهیم که این امر باعث خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی و گاهی اوقات فشار آمدن به موتور و قطعات دیگر می شود.

بهتر است از ماشین لباسشویی در روز یک بار استفاده شود یا بین هر مرحله شست و شو حداقل دو ساعت زمان استراحت به ماشین لباسشویی دهید .

پر کردن بیش از حد دیگ از لباس

پر کردن ماشین لباسشویی بیش از حد مجاز نیز می تواند علت خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی باشد.

هر ماشین لباسشویی با توجه به حجم دیگ و قدرت بلبرینگ، توانایی شست و شوی وزن معینی از لباس را دارد؛ قرار دادن بیش از حد مجاز لباس در محفظه ماشین لباسشویی باعث سایش بلبرینگ و خرابی آن می شود؛ برای پر کردن دیگ از لباس سعی کنید همیشه به اندازه یک وجب بین لباس و سقف دیگ فاصله باشد تا هم لباسها بهتر شسته شوند هم به قطعات دیگر فشار وارد نشود.

ظرفیت لباس در لباسشویی به وزن ماشین لباسشویی شما بستگی دارد که با مراجعه به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود می توانید مشخصات دقیق دستگاه خود را پیدا کنید.

قرار دادن البسه بزرگ در ماشین لباسشویی

یکی از مهم ترین دلایل خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی، قرار دادن لباسهای بزرگ و حجیم در دستگاه است.

لباسهای کوچک و چند تکه در حین شست و شو در فضای دیگ می چرخند و تعادل در دیگ برقرار میشود؛ اما وزن حوله، پتو و لباسهای حجیم بعد از خیس شدن افزایش پیدا می کند که باعث میشود حین چرخش دیگ در یکطرف دیگ قرار بگیرند و تعادل در دیگ برقرار نشود که باعث آسیب دیدن بلبرینگ می شود.

برای شست و شوی لباس های حجیم بهتر است لباسشویی درب از بالا استفاده کنید یا لباسهای خود را به خشکشویی بسپارید.

تراز نبودن ماشین لباسشویی یکی از دلایل خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی

-تراز نبودن ماشین لباسشویی یکی از ساده ترین و اصلی ترین علت خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی است . اگر ماشین لباسشویی تراز نباشد حین فرایند شست و شو و چرخش دیگ، دستگاه تکان های شدیدی میخورد و کمک فنر نمیتواند تکان ها را خنثی کند.

لرزش ماشین لباسشویی باعث می شود به قطعات از جمله بلبرینگ آسیب جدی وارد شود؛ در صورت خرابی این قطعه باید اقدام به تعویض آن کنید.

تعویض بلبرینگ کاری تخصصی است؛ کلیه خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی در مجموعه سرویس برتر، توسط تکنسین های ماهر همراه با گارانتی 3 تا 6 ماهه در محل انجام می شود.

برای ثبت درخواست کافی است با شماره 67549-021 تماس بگیرید تا متخصصین ما در کوتاهترین زمان جهت بررسی و تعمیر دستگاه شما به محل اعزام شوند.

انجام ندادن سرویس سالیانه علت خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی

انجام ندادن سرویس سالیانه ماشین لباسشویی یکی از دلایل خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی یا قطعات دیگر است؛ برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی بهتر است هر 6 ماه تا 1 سال یکبار دستگاه خود را سرویس کنید.

سرویس سالیانه باعث میشود تا ایرادات کوچک در ماشین لباسشویی توسط تکنسین ها بررسی و رفع شود و از بروز مشکلات جدی تر با هزینه های بالا جلوگیری شود .

خدمات سرویس ماشین لباسشویی در سرویس برتر

 • بررسی کامل دیگ و در صورت خرابی تعمیر یا تعویض قطعات
 • سرویس و تعویض فیلتر ماشین لباسشویی
 • بررسی و رفع خرابی اتصالات و سیم کشی دستگاه
 • جرم گیری ماشین لباسشویی
 • بررسی واشر دور درب و در صورت معیوب شدن تعویض آن
 • روغن کاری و گریسکاری بلبرینگ و موتور 
 • بررسی تمامی قطعات ماشین لباسشویی و در صورت مشاهده خرابی تعمیر یا تعویض قطعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *