جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ Samsung

آیا ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ بر روی صفحه نمایش داده می شود و دستگاه شما عملکرد مطلوبی ندارد؟ یا اصلا دستگاه شما کار نمی کند؟

تیم سرویس برتر مقاله ای جامع برای شما تهیه کرده است تا با انواع ارور و نحوه رفع ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنا شوید. با مطالعه این مقاله می توانید خرابی های ماشین ظرفشویی از جمله مشکلات پمپ, نشتی آب و… را شناسایی و در برخی مورد خودتان آن ها را رفع کنید. رفع برخی از ارورها بسیار تخصصی است و پیشنهاد می شود با تکنسین های مجرب تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات تخصصی می توانید با یکی از شعب سرویس برتر تماس بگیرید. تکنسین های ما آماده هستند تا در سریع ترین زمان ممکن به شما کمک کنند و مشکلات دستگاه شما را رفع کنند.

فهرست صفحه

علت ارور دادن ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

مهم نیست ماشین ظرفشویی شما چه برندی باشد ممکن است در برخی مواقع ارور ظرفشویی سامسونگ را بر روی صفحه نمایش دستگاه خود مشاهده کنید. نمایش ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ بر روی صفحه نمایش به کاربر اطلاع می دهد که دستگاه دچار مشکلی شده است و در مدل هایی که فاقد نمایشگر هستند این خطاها از طریق چراغ های چشمک زن نشان داده می شود.

اگر کد خطای E3 ماشین ظرفشویی سامسونگ یا هر کد خطای دیگری را مشاهده کرده اید اکنون می توانید بدانید که چگونه آن را رفع کنید. برای رفع ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ می توانید دستگاه خود را از پریز برق جدا کنید مججدا آن را راه اندازی کنید گاهی اوقات با قطع و وصل کردن برق خطاهای موقت برطرف می شوند؛ اگر مشکل رفع نشد ختما با تکنسین متخصص تماس بگیرید.

ارور 3C یکی از ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور C3 ماشین ظرفشویی سامسونگ خطای عملکرد پمپ است یعنی پمپ از کار افتاده است. برای رفع ارور، ماشین ظرفشویی را خاموش کنید و چرخه را مجددا شروع کنید اگر خطا مجددا تکرار شد برای تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ خود با شماره 67549-021 تماس بگیرید.

ارور 3E ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور 3E یکی از ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ به معنای خطای تامین آب با دمای بالا است که نشان دهنده گرمای بیش از حد داخل ماشین ظرفشویی است. 

برای رفع ارور E3 در ماشین ظرفشویی سامسونگ باید به طور دستی دما را به زیر 80 درجه سانتیگراد برسانید. اگر خطا مجددا تکرار شد بهتر است برای تعمیرات ماشین ظرفشویی خود با ما تماس بگیرید.

ارور 4C / 4E ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور 4E / 4C در ماشین ظرفشویی سامسونگ خطای تامین آب است که نشان می دهد ماشین ظرفشویی در فشار یا دمای مورد نیاز آب دریافت نمی کند. برای رفع خطای C4 / E4 ابتدا مطمئن شوید منبع آب روشن است سپس فشار و دمای آب را چک کنید.

دمای آب باید بین 48 تا 65 درجه سانتی گراد و فشار آب بین 20 تا 120 Psi باشد. اگر فشار آب کمتر از 20 باشد احتمال خرابی دریچه تامین آب وجود دارد؛ معمولا با تعویض شیر برقی این مشکل برطرف می شود.

در صورتی که موفق به رفع ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ نشدید با ما تماس بگیرید تا متخصصین ما در کوتاهترین زمان ممکن جهت بررسی و رفع مشکل ماشین ظرفشویی شما اقدام کنند.

ارور 5C / 5E ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور 5E / 5C  یا  SE / SC خطای تخلیه است. برای رفع این ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ ابتدا باید اتصال تخلیه و شیلنگ تخلیه را بررسی کنید سپس فیلتر و سامپ را تمیز کنید.

سامپ قطعه ای است که به وسیله واشر به کف ماشین ظرفشویی وصل می شود و به هیت پمپ و پمپ تخلیه کمک می کند تا وظایف خود را به درستی انجام دهند.

ارور 7E ماشین ظرفشویی سامسونگ

کد خطای 7e یکی دیگر از ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ است ک نشان دهنده خطای بازتابنده آب است.

اگر به تازگی ماشین ظرفشویی خود را خریداری کرده اید مطمئن شوید که نوار بسته بندی از بازتابنده دیواره آب جدا شده است تا به آن اجازه حرکت دهد.

مطمئن شوید بازتابنده در جای صحیح نصب شده باشد و مسدود نشده باشد.

ارور 9E ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور 9E ظرفشویی سامسونگ خطای سطح آب پایین است در این حالت به دلیل وجود آب کم در ماشین ظرفشویی، دستگاه نمی تواند کار کند.

برای رفع ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ را خالی کنید مواد شوینده را داخل دستگاه بریزید و یک چرخه معمولی را اجرا کنید. اگر خطا تکرار شد برق ماشین ظرفشویی را قطع کنید و جهت تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ خود کار را به متخصصین ما بسپارید.

ارور AP ماشین ظرفشویی سامسونگ

برخی از مدل های جدید ماشین ظرفشویی سامسونگ امکانات مدرنی دارند که یکی از آنها این حالت است که قابلیت اتصال تلفن همراه شما به ماشین ظرفشویی را دارد.

برای رفع این ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ می توانید دستگاه را خاموش کنید مجددا روشن کنید.

ارور 6E / bE / bE2 ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور 6e / be / BE2 از ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ است که خطای دکمه را نشان می دهد؛ این خطا معمولا به دلیل گیر کردن دکمه اتفاق می افتد.

برای رفع این خطا ماشین ظرفشویی خود را خاموش کنید و از پریز برق جدا کنید؛ دکمه ها را فشار دهید تا مطمئن شوید گیر نکرده اند. درصورتی که دکمه ها به درستی کار نکردند و خطا برطرف نشد کار را به متخصص بسپارید.

ارور CE ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور CE ماشین ظرفشویی سامسونگ خطای ارتباطی است یعنی کنترل پنل قادر به برقراری ارتباط با ماشین ظرفشویی نیست.

برای رفع این خطا ماشین ظرفشویی را خاموش کنید مجدد روشن کنید اگر خطا برطرف نشد کار را به متخصصین بسپارید ممکن است برد آسیب دیده باشد و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد.

ارور tE / HE ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور tE / HE خطای سنسور دما یا هیتر المنت است یعنی دمای داخل ماشین ظرفشویی اشتباه تشخیص داده می شود در این حالت امکان دارد برد دچار خرابی شده باشد.

رفع این ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ کاملا تخصصی است و حتما کار را به متخصصین بسپارید. قبل از اقدام به تعمیر ماشین ظرفشویی، دستگاهتان را خالی کنید و مواد شوینده در محفظه بریزید و یک چرخه معمولی را اجرا کنید اگر باز هم خطا رخ داد برای تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ با ما تماس بگیرید.

ارور HE1 ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور HE1 نشان دهنده این است که ترموستات دمای بالای 80 درجه را نشان می دهد. 

برای رفع این ارور، ماشین ظرفشویی را از پریز برق جدا کنید سپس درب دستگاه را باز کنید و دمای آب داخل ماشین ظرفشویی را بررسی کنید. اگر دما نزدیک به 80 درجه سانتی گراد باشد رله حرارتی روی برد اصلی گیر کرده است اگر دما پایین تر از 80 درجه سانتی گراد بود نشان دهنده خرابی سنسور دما یا ترموستات است.

اگر با تعویض ترموستات همچنان خطا نشان داده می شود باید برد را تعمیر یا تعویض کنید.

ارور LC / LE ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور LC / LE  خطای نشتی آب در مدل های Waterwall است. این ارور یعنی سنسور نشت ماشین ظرفشویی تشخیص رطوبت می دهد یا بازتابنده آب مسدود شده است.

زمانیکه دستگاه این کد را نمایش می دهد ماشین ظرفشویی خود به خود روشن می شود و دیگر خاموش نمی شود و سعی می کند آب را تخلیه کند. بهتر است برای شناسایی علت ارور دادن ماشین ظرفشویی سامسونگ و رفع این ارور کار را به متخصصین بسپارید. 

ارور 1E / IE ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور 1E / IE که در مدل های WaretWall نمایش داده می شود به معنای مسدود شدن فیلتر است یعنی آب از فیلتر خارج نمی شود.

برای رفع این ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ باید فیلتر را تمیز کنید برای تمیز کردن فیلتر دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ را مطالعه کنید. اگر بعد از تمیز کردن فیلتر مجددا خطا نمایش داده شد بهتر است کار را به متخصصین بسپارید.

ارور PE ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور PE ماشین ظرفشویی سامسونگ خطای اتصال نیمه بار است. برای رفع این ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ را خاموش کنید و سیم های روی موتور توزیع کننده و سوئیچ توزیع کننده را بررسی کنید در صورتی که هر سیمی قطعی دارد آن را تعویض کنید اگر بعد از انجام مراحل همچنان خطا نمایش داده می شود باید نسبت به تعویض کامل موتور توزیع کننده اقدام کنید.

ارور OC / OE ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور OE / OC در ماشین ظرفشویی سامسونگ خطای سرازیر شدن آب است.

برای رفع این ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ ابتدا شیلنگ تخلیه، فیلتر تخلیه و پمپ تخلیه و اتصالات زیر سینک را بررسی کنید و آنها را تمیز کنید و در صورت خرابی اقدام به تعویض آن کنید.

اگر با انجام این مراحل همچنان خطا نمایش داده می شود باید اقدام به تعویض شیر برقی کنید.

ارور E1 / E2 / E4 ماشین ظرفشویی سامسونگ

در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی سامسونگ ارور E1 / E2 / E3 نمایش داده می شود که در ادامه با نحوه رفع ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنا می شوید.

ارور E1: این ارور یه معنای نشتی یا دور بالای موتور پمپ به دلیل نشتی است.

ارور E2: این ارور یعنی تغذیه آب ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده است.

ارور E4: این ارور یعنی تغذیه آب گرم ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده است.

نحوه رفع ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ

تا اینجا با علت ارور دادن ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنا شده اید چنانچه سوالی دارید می توانید در قسمت دیدگاه با ما درمیان بگذارید. تیم پشتیبانی و تکنسین های متخصص ما آماده هستند تا راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

با اطمینان از کیفیت خدمات و استفاده از قطعات اصلی سامسونگ، ما تضمین می کنیم که دستگاه شما به بهترین شکل ممکن تعکیر و سرویس شود. برای ثبت درخواست نصب، سرویس و تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ می توانید از یکی از روش های زیر اقدام نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *