جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

بررسی علت ارور 5E لباسشویی سامسونگ

ارور 5E لباسشویی سامسونگ نشان دهنده عدم تخلیه صحیح آب است که معمولا به دلیل بروز مشکل در پمپ تخلیه یا برد الکترونیکی نمایش داده می شود.

ماشین لباسشویی های مدرن تمامی مشکلات به وجود آمده در دستگاه را بصورت کد خطا بر روی صفحه نمایش نشان می دهد تا کاربران به آسانی بتوانند علت آن را بیابند و اقدام به رفع مشکل کنند. زمانیکه با ارور 5E مواجه شده اید بهتر است سریعا اقدام به رفع آن کنید تا از آسیب دیدن قطعات دیگر جلوگیری کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره ارور ماشین لباسشویی سامسونگ به دفترچه راهنمای لباسشویی مراجعه کنید. چنانچه حین رفع ارور 5E یا SE دچار مشکلی شده اید می توانید در انتهای صفحه قسمت دیدگاه با تیم سرویس برتر به اشتراک بگذارید.

ارور 5E ماشین لباسشویی سامسونگ
فهرست صفحه

علت ارور 5E لباسشویی سامسونگ

موارد زیر دلایل نمایش ارور se در لباسشویی سامسونگ هستند که توصیه می شود اگر در کارهای فنی تخصصی ندارید بررسی و رفع آن را به متخصصین بسپارید.

 • بروز مشکل در شلنگ تخلیه
 • مسدود شدن مسیر فاضلاب
 • کثیفی فیلتر ماشین لباسشویی
 • استفاده بیش از حد از مواد شوینده
 • تراز نبودن ماشین لباسشویی
 • قطعی اتصالات داخلی
 • خرابی برد الکترونیکی
 • خرابی پمپ تخلیه

بروز مشکل در شلنگ تخلیه علت ارور 5E لباسشویی سامسونگ

بروز مشکل در شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از دلایل نمایش علامت e5 در ماشین لباسشویی سامسونگ است که برای رفع مشکل شلنگ تخلیه به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. ماشین لباسشویی را خاموش کنید و از پریز برق جدا کنید.
 2. شلنگ تخلیه را چک کنید از عدم پیچ خوردگی و شکستگی آن اطمینان حاصل کنید.
 3. شلنگ تخلیه شیب مناسبی داشته باشد و ارتفاع آن بین 60 تا 100 سانتی متر باشد.
 4. در صورت فرسودگی شلنگ تخلیه آن را تعویض کنید.
 5. مسیر شلنگ تخلیه را چک کنید در صورت مسدود بودن رفع انسداد کنید.

مسدود شدن مسیر فاضلاب دلیل ارور 5E لباسشویی سامسونگ

گاهی اوقات مسیر فاضلاب با پرز لباس، خشک شدن چربی و روغن، انباشته شدن مواد شوینده و… مسدود می شود؛ به دلیل مسدود شدن یا پر بودن فاضلاب، آب کثیف به درستی از ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود و مقداری از آن در لباسشویی باقی می ماند که این مشکل باعث می شود ارور se لباسشویی سامسونگ بر روی صفحه نمایش نشان داده شود.

برای رفع این مشکل بهتر است از متخصصین تاسیسات کمک بخواهید تا در صورت مسدود بودن فاضلاب، مشکل را رفع کنند.

کثیفی فیلتر علت اصلی ارور se لباسشویی سامسونگ

کثیفی فیلتر یکی از دلایل اصلی نمایش ارور e5 لباسشویی سامسونگ است. برای رفع این مشکل فیلتر لباسشویی را هر 3 تا 6 ماه یکبار تمیز کنید و در صورت آسیب دیدن فیلتر اقدام به تعویض فیلتر کنید.

تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی سامسونگ علاوه بر رفع ارور 5E باعث می شود کیفیت شست و شو بالاتر برود و همچنین طول عمر دستگاه بالا برود.

استفاده بیش از حد از مواد شوینده در لباسشویی سامسونگ

استفاده از مواد شوینده نامرغوب یا استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده می تواند یکی از دلایل نمایش ارور se ماشین لباسشویی سامسونگ باشد.

استفاده از مواد شوینده به مقدار زیاد نه نتها باعث تمیز شدن لباس ها نمی شود بلکه باعث می شود کف زیادی تولید شود و لکه های مواد شوینده بر روی لباس بماند و اگر مشکل رفع نشود حتی قطعات دیگر آسیب ببیند.

تراز نبودن ماشین لباسشویی سامسونگ

تراز نبودن ماشین لباسشویی یکی از دلایل اصلی عدم تخلیه صحیح لباسشویی است؛ برای رفع این مشکل باید دستگاه خود را تراز کنید. برای آشنایی با نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی، دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه بفرمایید.

تراز نبودن ماشین لباسشویی باعث می شود مشکلات زیر در دستگاه به وجود بیاید:

 • صدای بیش از اندازه لباسشویی
 • لرزش دستگاه
 • نمایش ارور 5e لباسشویی سامسونگ
 • آبریزی ماشین لباسشویی
 • مختل شدن عملکرد صحیح تخلیه لباسشویی

قطعی اتصالات داخلی علت ارور 5E لباسشویی سامسونگ

با مرور زمان یا استفاده نادرست از دستگاه امکان دارد اتصالات لباسشویی دچار فرسودگی یا قطعی شود و این مشکل باعث شود عملکرد صحیح قطعات مختل شود و این مشکل علت نمایش ارور 5E در لباسشویی سامسونگ باشد

برای رفع این مشکل اتصالات بین قطعات، مخصوصا اتصال بین برد با قطعات دیگر را چک کنید و در صورت قطعی یا فرسودگی آن را تعویض کنید.

اگر در کارهای فنی تخصصی ندارید توصیه می شود تعمیر ماشین لباسشویی خود را به متخصصین بسپارید تا از بروز آسیب های جدی تر و خطر برق گرفتگی جلوگیری کنید.

خرابی برد الکترونیکی یکی از دلایل ارور SE لباسشویی سامسونگ

برد یکی از مهم ترین قطعات ماشین لباسشویی است که وظیفه کنترل و مدیریت تمامی قطعات را برعهده دارد. خرابی برد عملکرد تمامی قطعات را مختل میکند و میتواند دلیل نمایش اکثر ارورها از جمله ارور 5E لباسشویی سامسونگ باشد.

برای رفع این مشکل باید برد الکترونیکی تعمیر یا تعویض شود. تعمیر یا تعویض برد کار بسیار تخصصی است و حتما باید توسط متخصصین انجام شود.

برای تعمیر برد ماشین لباسشویی کافیست با شماره 67549-021 تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

خرابی پمپ تخلیه اصلی ترین دلیل ارور 5E لباسشویی سامسونگ

پمپ تخلیه یکی از مهم ترین قطعات ماشین لباسشویی است که نقش اصلی در تخلیه صحیح آب را برعهده دارد. مسدود یا معیوب شدن پمپ تخلیه می تواند علت ارور e5 لباسشویی سامسونگ باشد که برای رفع این مشکل باید پمپ تخلیه بررسی شود.

اگر پمپ تخلیه دچار گرفتگی شده است آن را رفع کنید سپس پروانه های پمپ را چک کنید امکان دارد دچار آسیب شده باشد. در صورتیکه مشکل رفع نشد احتمالا پمپ تخلیه سوخته است و باید بطور کامل تعویض شود.

برای رفع مشکل دستگاه خود می توانید از خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ در سرویس برتر استفاده کنید.

 

نحوه رفع ارور 5E لباسشویی سامسونگ در سرویس برتر

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ صرفا جهت راهنمایی و هشدار به کاربر طراحی شده است تا آسان تر بتواند دلیل مشکل را بشناسد. ارور e5 لباسشویی سامسونگ یکی از این ارورها است که مربوط به مشکلات پمپ تخلیه است و توصیه می شود شناسایی دقیق علت این مشکل را به متخصصین بسپارید و از خدمات نمایندگی مجاز تعمیرات سامسونگ استفاده کنید.

برای ثبت درخواست تعمیرات همین حالا با شماره 67549-021 تماس بگیرید تا متخصصین ما در کوتاه ترین زمان ممکن به محل اعزام شوند و مشکل دستگاه شما را رفع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *