جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

خدمات تعمیر برد یخچال دوو

خرابی برد الکترونیکی یخچال و ساید بای ساید دوو یکی از مشکلات رایج و متداول در این دستگاه ها میباشد ، مشکل در برد الکترونیکی در 90% مواقع به علت نوسانات شدید برق بوجود می آید ، تعمیر برد یخچال دوو قابل انجام میباشد ، هزینه تعمیرات برد یخچال و ساید بای ساید دوو تقریبا 10 برابر کمتر از خرید یک برد نو میباشد .

بیش تر مشکلات برد یخچال و ساید بای ساید مربوط به منبع تغذیه میباشد ، با تعویض چند قطعه در منبع تغذیه برد شما بطور کامل تعمیر و مشکلات آن رفع میشود ؛ در ادامه مطلب علائم خرابی برد یخچال دوو و نحوه رفع و تعمیر آن بطور کامل از 0 تا 100 مورد نقد و بررسی قرار میگیرد ، با سرویس برتر همراه باشید و چنانچه سوالی در ذهنتان باقیست در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذراید .

تعمیر برد یخچال دوو
فهرست صفحه

علائم خرابی برد یخچال دوو چیست ؟

زمانی که در عملکرد برد الکترونیکی اختلالی ایجاد میشود علائم و نشانه هایی در یخچال فریزر پدیدار میشوند ، علائم خرابی برد یخچال دوو به یکی از اشکال زیر نمایان میشوند .

 

  • صفحه نمایش خاموش میشود
  • یخچال بطور کلی خاموش میشود
  • صفحه نمایش بطور پی در پی خاموش روشن میشود .
  • از قسمت بالای یخچال صدای زیادی شنیده میشود 
  • یخچال بطور مداوم آلارم میدهد ( بوق های ممتد )
  • برروی صفحه نمایش خطا ایجاد میشود
  • اعداد نمایشگر دما بطور کامل روشن نمیشود
  • کمپرسور یا موتور روشن نمیشود

هر کدام از موارد بالا مربوط به قسمت خاصی از برد الکترونیکی یخچال دوو میباشد ، برای رفع و تعمیر مشکلات برد یخچال دوو با نمایندگی تعمیرات یخچال دوو در تهران ( 67549-021 ) تماس بگیرید .

علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو

یکی از علائم خرابی برد یخچال دوو روشن نشدن صفحه نمایش یخچال میباشد ، این مربوطط به ارتباط بین برد اصلی و برد دیسپلی میباشد .

دو حالت برای خرابی برد یخچال دوو وجود دارد .

1. برد اصلی نمیتواند ولتاژ مناسب برای تغذیه و مصرف دیسپلی را صادر کند ، در این حالت باید قسمت مدار فرمان برد الکترونیکی بررسی شود .

2. خرابی برد دیسپلی : ممکن است قطعات الکترونیکی روی برد دیسپلی نیز دچار اختلال یا از بین رفتن شده باشند .

برای تعمیر برد یخچال فریزر و ساید بای ساید دوو حتما از خدمات پس از فروش نمایندگی دوو استفاده نمایید ، برای ثبت درخواست با شماره 67549-021 تماس بگیرید .

 

علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال دوو

رفع خاموش شدن و تعمیر برد یخچال دوو

خاموش شدن کامل یخچال دوو یکی از علائم خرابی برد یخچال دوو میباشد ، این مشکل در 90% مواقع از آسیب دیدن منبع تغذیه برد اصلی بروز پیدا میکند .

برد تغذیه متشکل از خازن ، دیود ، ترانزیستور ، ترانس سوچینگ میباشد ، این قطعات در معرض نوسان برق میباشد ، ولتاژ برق ورودی بطور مستقیم به این قسمت وارد میشود .

تعمیر برد تغذیه یخچال دوو امکان پذیر میباشد و نیاز به خرید برد نو نمیباشد ، شما میتوانید برای ثبت درخواست سرویس و تعمیرات برد الکترونیکی یخچال دوو با یکی از شعب سرویس برتر در سراسر تهران تماس بگیرید .

تعمیر برد یخچال در منزل قابل انجام نمیباشد زیرا نیاز به دستگاه های الکترونیکی دارد که قابلیت حمل و نقل را ندارند ، مدت زمان تقریبی برای تعمیر برد یخچال حدودا 8 تا 12 ساعت پس از انتقال به تعمیرگاه دوو میباشد .

ic برد یخچال دوو

علت صدای برد یخچال و ساید بای ساید Deawoo

در بسیاری از مواقع کاربران صدای تق تق یا صدای غیر عادی از برد یخچال را به ما گزارش داده اند ، این مشکل از رله های برد میباشد که در قسمت فرمان برد الکترونیکی قرار دارند .

رله ها با دریافت ولتاز های 12 و 24 ولت مسیر برق 220 ولت را برای کار کرد قسمت های مختلفی مانند دیفراست ، موتور ، فن ها ، لامپ روشنایی ، شیر برقی ، یخ ساز و غیره را ارسال میکنند .

این رله ها در طول روز بارها و بارها قطع و وصل میشوند ، این امر ممکن است باعث جرقه زدن یا اصطلاک رله شود .

یکی از علائم خرابی برد یخچال دوو صدای زیاد رله ها میباشد ، در این حالت رله بجای یکبار وصل شدن چندین بار پشت سر هم اقدام به وصل جریان الکتریکی میکند و در نتیجه صدای زیاد تولید میکند .

برای تعمیر برد یخچال دوو و رفع این مشکل باید رله معیوب تعویض شود .

 

آلارم یخچال و نحوه تعمیرات برد یخچال دوو

آلارم یا صدای بوق ممتد میتواند یکی از نشانه های خرابی برد یخچال دوو باشد در این حالت با از دست رفتن سرمای قسمت یخچال یا فریزر برد به ما هشدار میدهد که یک مشکل در یخچال فریزر یتا ساید بای ساید وجود دارد .

معمولا این مورد در زمانی اتفاق می افتد که مدار فرمان به درستی کار نمیکند و عملکرد یکی از قسمت های دیفراست ، موتور و فن ها متوقف شده است .

این مشکل میتواند از قطعات مکانیکی مانند رله یا از قسمت ic برنامه بروز پیدا کند ، برای تعمیر این مورد میتوانید با یکی از شعب نمایندگی تعمیر برد یخچال دوو در تهران تماس بگیرید .

برد یخچال دوو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *