جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

سرویس برتر

علت بوی بد کولر گازی چیست ؟

علت بوی بد کولر گازی

بوی بد و نامطبوع کولر گازی و اسپیلت یکی از معضلات و مشکلات رایج در کولر گازی ها میباشد ، ما در این مقاله سعی داریم علت بوی بد کولر گازی  و اسپیلت به همراه نحوه رفع و از بین برد بوی کولر گازی را بطور کامل از 0 تا 100 مورد نقد و بررسی قرار دهیم ، با ما همراه باشید و چنانچه سوالی در ذهنتان باقی ماند در قسمت نظرات کاربران با ما در میان بگذارید .

انواع بوی نامطبوع در کولر گازی و اسپیلت  عبارت اند از : بوی مواد شیمیایی، بوی ماهی ، بوی سوختگی ، بوی تخم مرغ گندیده ، بوی نشتی گاز ، بوی کپک ، بوی دود سیگار ، هرکدام از این 7 مورد به دلایل مختلفی در کولر گازی نمایان میشوند در ادامه مطلب هرکدام از این موارد بطور کامل مورد بررسی قرار میگیرند .

علت بوی بد کولر گازی و اسپیلت

عدم توجه به سرویس به موقع کولر گازی علاوه بر خرابی و معیوب شدن کولر گازی میتواند باعث بروز این مشکل شود ، بوی بد و نامطبوع در کولر گازی میتواند با یک سرویس ساده برطرف شود . 

به عنوان مثال کثیفی کویل های اواپراتور و یا عدم توجه به تمیز کردن کولر گازی ( شستن فیلتر های اواپراتور ) میتواند بوی بد و نامطبوعی در کولر گازی ایجاد کند . 

یا نشتی گاز در کولر مبرد در کولر گازی و اسپیلت بوی بد و غیر قابل تحملی را در کولر گازی ایجاد میکند ، برای رفع این مشکل و تعمیر کولر گازی کافیست با یکی از شعب سرویس برتر در تهران تماس بگیرید . 

دلایل ایجاد بوی مواد شیمیایی در کولر گازی و اسپیلت چیست ؟

ممکن است گاز مبرد کولر گازی یا اسپیلت دچار نشتی شده باشد ،نشتی گاز مبرد میتوانند باعث ایجاد بوی نامطبوع در محیط منزل یا دفتر یا مغازه شما شود . 

گاز مبرد خنک کننده کولر گازی و اسپیلت از خانواده فریون ها میباشد ، این گاز بسیار سنگین میباشد و چنانچه به داخل محیط نشت کند میتواند زمان زیادی در هوا باقی بماند . 

به علت سنگینی این گاز در صورتی که تهویه در منزل وجود نداشته باشد این گاز به کف خانه منتقل میشود . 

به محض احساس بوی گاز حتما با یکی از مراکز تعمیر کولر گازی تماس بگیرید تا کارشناسان و متخصصان کولر گازی به منزل شما مراجعه و مشکل دستگاه شما را برطرف کنند . 

علت بوی ماهی دادن کولر گازی چیست ؟

سرمای کویل های اواپراتور کولر گازی باعث تبدیل رطوبت آب هوا به قطرات آب برروی صفحه اواپراتور میشود ، این قطرات آب از طریق حوضچه درین به فاظلاب منتقل میشود . 

ماند طولانی مدت این آب در حوضچه و تخلیه نشدن آب علاوه بر آبریزش کولر گازی باعث ایجاد بوی ماهی در کولر گازی میشود . 

این مشکل با سرویس شستشو و باز کردن مسیر تخیله برطرف میشود ، برای سرویس کولر گازی و رفع این مشکل با یکی از نمایندگی های مجاز تعمیرات کولر گازی تماس بگیرید . 

دلیل بوی سوختگی در کولر گازی و نحوه رفع بوی بد کولر
گازی

وجود قطعات الکترونیکی ، سیم کشی ، کابل های ارتباطی ، فن ها و مدار های الکترونیکی میتوانند باعث ایجاد بوی سوختگی یا پلاستیک سوخته در کولر گازی شوند . 

در صورت احساس هرگونه بوی سوختگی در کولر گازی و اسپیلت سریعا دستگاه خود را خاموش کرده و با نمایندگی مجاز تعمیرات کولر گازی تماس بگیرید . 

یکی دیگر از دلایل بوی سوختگی در کولر گازی میتواند جمع شدن گرد غبار در دستگاه باشد ، زمانی که پس از مدت طولانی از کولر گازی مجددا استفاده میکنید این گرد و غبار میتواند باعث ایجاد بو در کولر گازی شود . 

علت بوی تخم مرغ گندیده کولر گازی

بوی تخم مرغ گندیده در کولر گازی میتواند به دلیل وجود لاشه یک حیوان مانند موش رخ بدهد ، در بسیاری از مواقع به علت خاموش بودن طولانی مدت کولر گازی در فصل زمستان ممکن است برخی از حیوانات کوچک در کولر گازی لانه بسازند . 

بعد از روشن شدن کولر گازی یا به علت های مختلف کشته شدن این حیوانات میتواند باعث ایجاد بوی نامطبوع در کولر گازی و اسپیلت شوند . 

بوی سیگار و نحوه از بین بردن بوی سیگار در کولر گازی و اسپیلت

استعمال دخانیات در محیط های بسته و مکان های نصب کولر گازی باعث ورود تتون و دود سیگار به فیلتر ها و کویل های اواپراتور کولر گازی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *