جستجو کردن
جستجو کردن

سرویس برتر

آموزش استفاده از برنامه های ماشین لباسشویی

معنی کلمات روی لباسشویی ال جی

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی و نحوه انتخاب درست برنامه های ماشین لباسشویی های ال جی ، سامسونگ ، بوش ، آاگ ، دوو ، اسنوا ، حایر و تمامی لباسشوهایی دیگر بطور کامل در این مقاله توضیح داده شده است .

با سرویس برتر همراه باشید و اگر جواب سوالاتان را در مقاله ما نیافتید در قسمت دیدگاه ها سوال یا نظر خود را با ما در میان بگذارید .

فهرست مقاله

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی

در ابتدا لازم است بدانید اصطلاحات و کلمات در تمامی ماشین لباسشویی ها دارای یک معنی میباشند بعنوان مثال کلمه spin  در تمامی لباسشویی معنی خشک کن میدهد .

پس فرقی نمیکند ماشین لباسشویی شما سامسونگ ، ال جی ، آاگ ، ایندزیت ، کنوود ، اسنوا ، دوو ، بوش ، جنرال الکتریک یا هر برند دیگری باشد شما با استفاده از راهنمای دکمه های ماشین لباسشویی میتوانید به راحتی نحوه انتخاب برنامه ماشین لباسشویی خود را بدانید .

 1. Cottone : کتان ، شستشوی لباس های کتان و پنبه ای
 2. Eco : صرفه جویی ، کم مصرف ، شستشوی بهینه سازی شده
 3. Delicate : ظریف ، حساس ، شستشوی لباس های حساس
 4. Quick : سریع ، تند ، شستشوی سریع
 5. Rinse : شستشو ، آبکشی ، یکبار آب کشی اضافه
 6. Synthetic : مصنوعی ، شستشوی لباس های مصنوعی
 7. Wool : پشمی ، شستشوی لباس ها پشمی و حوله
 8. Hand Wash : شستشوی دستی
 9. sport : شستشوی لباس های ورزشی
 10. Drain : تخلیه آب
 11. Pre Wash : شستشوی مقدماتی
 12. Crease care : ضد چروک
 13. Refresh : شستشو با بخار آب
 14. silent Wash : شستشوی بدونه صدا
 15. Mix : مخلوط ، برای لباس هایی با جنس های مختلف
 16. Blanket : لباس های ضخیم ، مانند پتو
 17. Easy Care : ضد چروک برای اتو کشی آسان
 18. Intensive : متمرکز ، شتسشو برای لباس های خیلی کثیف
 19. Temp : دما : تعیین دمای آب
 20. Dry : خشک کن 100% ( در مدل های سشوار دار )
 21. Dark Wash : شستشوی تیره ، برای شستن لباس های تیره
 22. Sports Wear : لباس های ورزشی ، برای شستن لباس های اسپرت
 23. Iron DRY : لباس با جنس پارچه نخی و کتان برای اتو کشی آسان
 24. No Spin  : بدونه خشک کن

حالا با دانستن معنی کلمات روی ماشین لباسشویی خود میتوانید بهتر از عملکرد این دستگاه استفاده کنید ، اما ما در ادامه نحوه صحیح قرار دادن و انتخاب برنامه ماشین لباسشویی را به شما آموزش خواهیم داد پس با سرویس برتر مرکز تخصصی تعمیر لباسشویی های ایرانی و خارجی همراه باشید .

معنی دکمه Cottan و نحوه استفاده از این برنامه

اگر لباس هایی مانند : شلوار جین ، شلوار کتان ، پیراهن کتان ، کت ، شلوار پارچه ای دارید بهترین برنامه لباسشویی برای شستن لباس های شما انتخاب این برنامه است .

کافیست دکه Cottan را بزندید و سپس دکمه start را فشار دهید .

انتخاب برنامه های Delicate / wool / hand wash در ماشین لباسشویی

با توجه به معنی کلمات روی ماشین لباسشویی در قسمت بالا این 3 برنامه ماشین لباسشویی برای شستشوی لباس های ظریف و حساس در نظر گرفته شده اند ، در این برنامه ها لباسشویی با حداقل سرعت خود میچرخد تا آسیبی به لباس یا پارچه ما نزند .

اگر قصد شسشتوی لباس های ظریف مانند : حریر ، لباس های پشمی ، لباس های ابریشمی ، حوله ، پرده ، روتختی و از این قبل لباس ها را داردید از یکی از این 3 دکمه لباسشویی استفاده کنید .

نحوه استفاده و معنی کلمه sport در ماشین لباسشویی

لباس های ورزشی : معمواا این لباس ها با جنس میکروفیبر یا الیافی میباشند که برای شستشوی آن ها نیاز به آب با درجه پایین میباشد ، این برنامه با سرعت چرخش کمتر و حفظ حساسیت پارچه باعث شستشوی مرتب و از بین بردن بوی بد عرق از روی لباس ها میشود .

برنامه Quick / Quick 30 و نحوه درست استفاده از آن

با توجه به معنی کلمه Quick  در ماشین لباسشویی میتوانید متوجه نوع شستن آن نیز بشوید ، اگر لباس های شما دچار کثیفی زیادی نیستند و میخواهید سریع یک شستشوی معمولی را داشته باشید این برنامه ماشین لباسشویی برای شما مناسب است ، در این برنامه لباسشویی در 30 دقیقه لباس های شما را بطور کامل تمیز میکند .

معنی کلمات drain / spin / temp / no spin / pre wash

 • pre wash : با فشردن این دکمه میتوانید یک شستشوی مقدماتی قبل از اجرای برنامه شستشوی خود داشته باشید ، در این حالت باید در قسمت pre wash  نیز مقداری پودر یا مایع برزید .
 • no spin : با فشردن این دکمه لباسشویی شما دور خشک کن را اجرا نمیکند و پس از اتمام شستشو درب لباسشویی باز میشود .
 • temp : با استفاده از دکمه شما میتوانید با تنظیم درجه حرارت آب در برنامه های مختلف تعیین کنید لباس های شما با چه دمایی شسته شوند ، با فشردن این دکمه میتوانید دما آب روی 30 ، 40 ، 50 و 60 درجه تنظیم کنید .
 • spin : با این دکمه میتوانید سرعت چرخش ماشین لباسشویی را در دور خشک کن تعیین کنید ، با فشردن این دکمه میتواند دور های 400 ، 600 ، 800 ، 900 و 1200 دور را انتخاب کنید ، هرچقدر دور خشک کن بالا تر باشد لباس ها بیشتر خشک میشوند .
 • drian : زمانی که این دکمه را فشار میدهید ، لباسشویی در هر مرحله ای باشد آب را تخلیه میکند و درب لباسشویی باز میشود ، البته قبل از آن باید دکمه stop را فشار و سپس برنامه drian  را اجر کنید .

برنامه شستشوی MIX ماشین لباسشویی

این برنامه برای شستن لباس ها با جنس پارچه مختلف برنامه ریزی شده است ، با انتخاب این برنامه شما یک شستشوی 60 دقیقه ای خواهید داشت این برنامه بیشتر در ماشین لباسشویی بوش کاربرد دارد .

یک پاسخ

 1. سلام خسته نباشید .من ماشین لباسشویی ۸ کیلویی lG خریداری کردم .ولی متاسفانه هم دفترچه راهنما و هم نوشته روی صفحه به زبان روسیه.و هرچقدر در گوگل سرج کردم بیشتر نا امید شدم .چون اصلا آموزش و راهنمایی به زبان روسی وجود نداره🙏😔

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *