تعمیر برد الکترونیکی یخچال

علائم سوختن برد یخچال

علائم سوختن برد یخچال چیست ؟ علائم سوختم برد یخچال چیست ؟ از کجا بفهمیم برد یخچال سوخته ؟ نشانه های سوختن برد یخچال چیست

ارور H1 یخچال اسنوا

ارور H1 یخچال اسنوا

بررسی علت ارور H1 یخچال اسنوا معنی ارور H1 یخچال اسنوا چیست ؟ چرا علامت H1 برروی یخچال اسنوا ظاهر شده ؟ چگونه ارور H1

علائم سوختن موتور یخچال

علائم سوختن موتور یخچال چیست ؟

علائم سوختن موتور یخچال چیست ؟ موتور یخچال از اصلی ترین قطعات یخچال فریزر میباشد ، سوختن موتور یخچال به معنای اتمام کار کرد سرما

تعمیر یخچال سامسونگ

عیب یابی یخچال سامسونگ

عیب یابی یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ اولین و مهم ترین مرحله در تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید سامسونگ عیب یابی

علت صدای زیاد یخچال فریزر

علت صدای زیاد یخچال چیست ؟ چرا صدای یخچال غیر طبیعی شده است ؟ دلیل صدا در یخچال چیست ؟ آیا این مشکل جدی است ؟ برای رفع آن چیکار کنیم ؟

این سوال بارها از سرویس برتر پرسیده شده است ، ما تصمیم گرفتیم در رابطه با این سوالت مقاله ای را آماده و توضیحاتی در باره علت بوجود آمدن صدای زیاد و راهکارهای برطرف کردن آن منتشر کنیم .

فهرست صفحه

علت صدای زیاد یخچال فریزر و ساید بای ساید

در ابتدا بطور کلی میخواهیم ببین چه قطعاتی باعث بوجود آمدن صدا در یخچال میشوند ، لیست قطعاتی که ممکن است باعث بروز این مشکل شوند عبارت اند از :

  • فن یخچال و ساید بای ساید
  1. فن اواپراتور
  2. فن کندانستور
  • کمپرسور یا موتور
  • رله استارت موتور
  • برد الکترونیکی
  • تراز نبودن یخچال

این 4 قطعه میتواند دلیل بوجود آمدن صدای زیاد در یخچال شوند ، در ادامه هر کدام از قطعات را بررسی و توضیحات بیشتری را ارائه مکنیم .

فن اولین علت صدای زیاد یخچال و ساید بای ساید

خرابی بلبرینگ های فن ، شکستگی قسمتی از پروانه ، برخورد فن با توده های یخ باعث بوجود آمد صدای غیر طبیعی در یخچال و ساید بای ساید میشود .

برای عیب یابی فن باید ابتدا قاب روی فن یخچال را باز کنیم ، اگر برفک یا یخ مشاهده نمیشود ، فن را از جای خود جدا میکنیم و با برق مستقیم تست میکنیم .

اگر این قطعه معیوب باشد باید یک فن نو جایگزین شود .

مشاهده برفک در مقابل فن به علت عدم کارکرد سیستم دیفراست یخچال میباشد و در این صورت باید بدنبال علت یخ زدن یخچال باشیم .

مشکلات مکانیکی در موتور دلیل صدای زیاد یخچال و ساید بای ساید

در بیشتر مواقع خارج شدن رتور در کمپرسور میتواند علت صدای زیاد کمپرسور باشد ، در این حالت امکان برطرف کردن مشکل در موتور یخچال نمیباشد .

برای از بین رفتن این حالت باید موتور یخچال تعویض شود ، یکی از علائم سوختن موتور صدای غیر طبیعی و لرزش میباشد ، در صورت بروز این موارد به زودی کمپرسور از کار خواهد افتاد .

خرابی برد الکترونیکی از دلایل صدای زیاد یخچال

برد الکترونیکی در یخچال فریزر یا در قسمت بالای یخچال یا در پشت آن قرار دارد ، البته در مدل های قدیمی تر در برخی از دستگاه ها  در بالای درب این قطعه قرار دارد .

برروی برد الکترونیکی یک رله راه انداز جهت ارسال فرمان به برد الکترونیکی قرار دارد ، در بعضی مواقع خرابی این رله همراه با صدای زیاد مشاهده شده است ، این صدا به علت وصل نشدن جریان برق و تلاش برد برای بکار انداختن موتو بوجود می آید .

نعمیر یخحچال امرسان

تعمیر یخچال امرسان

سرویس برتر نمایندگی تعمیرات یخچال امرسان نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر امرسان در تمامی مناطق 22 گانه تهران آماده ارائه خدمات نصب و راه اندازی ،

نمایندگی تعمیرات یخچال کنوود

نمایندگی تعمیرات یخچال کنوود

سرویس برتر نمایندگی تعمیرات یخچال کنوود سرویس برتر مرکز تخصصی تعمیر یخچال کنوود در تهران ، نصب و راه اندازی ، سرویس و تعمیرات با

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو