علت یکسره کار کردن یخچال فریزر

علت یکسره کار کردن یخچال

علت یکسره کار کردن یخچال فریزر چیست ؟ دلیل یکسره شدن یخچال چیست ؟ چرا یخچال اتومات نمیکند ؟ سرویس برتر قصد دارد در این صفحه تمامی دلایل یکسره شدن یا اتومات نکردن یخچال فریزر را بررسی و راهکارهای برطرف شدن این مشکل را بطور کامل معرفی کند ، با ما همراه باشید .

مهم نیست یخچال فریزر یا ساید بای ساید شما قدیمی یا جدید باشد ، روال کار کرد تمامی یخچال فریزر ها یکسان است و در طول 24 ساعت باید چند بار اتومات یا استراحت کند ، اگر این اتفاق برای دستگله شما نمی افتد نشان دهنده وجود یک مشکل در یخچال یا فریزر میباشد که باید سریعا برطرف شود ، در غیر اینصورت ممکن است یخچال شما از کار بیافتد .

فهرست مقاله

معرفی تمامی دلایل یکسره شدن یخچال فریزر

زمانی که یخچال فریزر یکسره روشن است یا یخچال خاموش نمیشود به ممکن است اشکلات فنی یا موارد محیطی باعث بروز آن شده باشد .

مانند :

  1. دمای بالای آشپزخانه
  2. تابش مستقیم نور آفتاب به یخچال فریزر
  3. ورود هوای محیط به درون یخچال یا فریزر
  4. گذاشتن غذای گرم درون یخچال یا فریزر
  5. خرابی برد الکترونیکی ، ترموستات ، تایمر ، سنسور
  6. کمبود گاز
  7. شارژ بیش اندازه گاز

هرکدام از موارد بالا میتواند دلیلی برای اتومات نکردن یخچال فریزر یا ساید بای ساید ما باشد ، این مشکل باید زود برطرف شود و درغیر اینصورت هزینه های تعمیر یخچال ما زیاد خواهد شد .

گرم بودن آشپزخانه دلیل یکسره شدن یخچال فریزر میشود

زمانی که دمای محیط آشپزخانه یا محل قرار گیری یخچال فریزر گرم باشد ، یخچال برای تولید سرما و تنظیم دمای یخچال بصورت یکسره کار میکند .

درمواردی قرار گرفتن یخچال در کنار اجاق گاز و یا روبروی تابش مستقیم آفتاب نیز باعث بروز این مشکل میشود ، اگر این چنین است جای یخچال خود را تغییر دهید تا مشکل دستگاه برطرف شود .

ورود هوای محیط به یخچال علت اتومات نکردن یخچال فریزر میباشد

زمانی که هوای محیط به درون یخچال وارد میشود ، باعث هدر رفتن سرمای یخچال فریزر میشود ، در این حالت یخچال بصورت یکسره کار میکند تا دمای یخچال را پایین بیاورد .

ممکن است شما بصورت سهوی درب یخچال را باز گذاشته باشید یا نوار درب یخچال شما خراب یا پوسیده شده باشد و باعث ورود هوای محیط به درون یخچال شود .

زمانی که این مشکل را برطرف کنید دوباره یخچال شما بطور عادی کار و اتومات میکند .

ورود هوای محیط به یخچال علت اتومات نکردن یخچال فریزر میباشد

زمانی که هوای محیط به درون یخچال وارد میشود ، باعث هدر رفتن سرمای یخچال فریزر میشود ، در این حالت یخچال بصورت یکسره کار میکند تا دمای یخچال را پایین بیاورد .

ممکن است شما بصورت سهوی درب یخچال را باز گذاشته باشید یا نوار درب یخچال شما خراب یا پوسیده شده باشد و باعث ورود هوای محیط به درون یخچال شود .

زمانی که این مشکل را برطرف کنید دوباره یخچال شما بطور عادی کار و اتومات میکند .

گذاشتن غذای گرم در یخچال علت یکسره کار کردن یخچال فریزر است

زمانی که میخواهید مواد غذایی را درون یخچال یا فریزر قرار دهید صبر کنید تا دمای آن با دمای اتاق ( 23 درجه ) یکی شود و سپس اقدام به قرار دادن مواد غذایی درون یخچال یا فریزر کنید .

زمانی که شما غذای گرم را درون یخچال میگذارید مشکلاتی از قبیل برفک زدن یخچال فریزر یا اتومات نکردن یخچال برای دستگاه پیش خواهد آمد .

ورود غذای گرم باعث بالا رفتن دمای سنسور یا ترموستات یخچال میشود ، اینکار باعث کارکرد بیش از حد یخچال برای سرما سازی و در نهایت یخ زدگی مواد غذایی درون یخچال میشود .

اختلال در برد الکترونیکی باعث اتومات نکردن یخچال فریزر میشود

تمامی فرمان های یخچال توسط برد الکترونیکی صادر میشود ، یکی از قسمت های مهم برد فرمان قطع و وصل موتور یخچال و شروع تایم یخ زدایی یخچال میباشد  .

در بسیاری از موارد مشاهده شده است که خرابی برد الکترونیکی باعث یکسره کار کردن یخچال فریزر شده است ، در این صورت برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال میتوانید با سرویس برتر تماس بگیرید .

معیوب بودن سنسور و یکسره شدن یخچال فریزر

برد الکترونیکی یخچال توسط سنسور از دمای داخل یخچال و فریزر باخبر میشود ، تا زمانی که سنسور دمای مناسب را به برد الکترونیکی گزارش ندهد موتور یخچال یکسره کار خواهد کرد .

درصورت خرابی سنسور یخچال فریزر اتومات نمیکند ، در این حالت سنسور جدید بجای سنسور معیوب باید جایگزین شود .

خرابی ترموستات علت اتومات نکردن یخچال فریزر

ترموستات نوعی سنسور میباشد اما بجای کار کردن با برد الکترونیکی با تایمر مکانیکی یا الکترونیکی کار میکند .

با چرخاندن ولوم ترموستات یخچال یا فریزر دمای معینی را برای قطع و وصل موتور یخچال تعیین میکنید ، چنانچه به هر دلیلی این ترموستات معیوب شود ممکن است باعث کار نکردن موتور یخچال  یا علت یکسره کاردن یخچال ما شود .

اختلال در عملکرد تایمر باعث یکسره شدن یخچال و موتور میشود

تایمر مکانیکی در یخچال های قدیمی و ظیفه قطع و وصل ، تغییر حالت از روی سرما سازی به یخ زدایی یا دیفراست دارد .

در مدل های کمی جدیدتر از یک تایمر الکترونیکی برای اینکار استفاده میشود ، این تایمر ها در زمان های مشخصی تنظیم شده و وظیفه اتومات کردن یخچال را برعهده دارد .

یکی از خرابی های تایمر الکترونیکی باعث یکسره کار کردن یخچال یا روشن نشدن یخچال میباشد .

کم شدن گاز یخچال باعث اتومات نکردن یخچال میشود

گاز یخچال کاملا باید به اندازه باشد در غیر اینصورت میتواند علت یکسره کار کردن موتور یخچال ما شود .

اگر گاز یخچال کم شود ، موتور برای ساختن سرما باید بیشتر کار کند ، در اینصورت موتور یکسره خواهد شد .

درصورت کم شدن گاز یخچال باید نسبت به رفع نشتی و شارژ گاز یخچال اقدام شود .

اگر شارژ گاز بصورت درست انجام نشود و بیش از اندازه گاز به دستگاه تزریق شود موتور برای مایع و گاز کردن مبرد دچار مشکل میشود و نمیتواند سرما را بدرستی تولید کند ، این موضوع میتواند با گذشت زمان علت سوختن موتور یخچال ما شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو