معنی spin در ماشین لباسشویی چیست ؟

معنی دکمه spin در ماشین لباسشویی

معنی spin در ماشین لباسشویی تعیین سرعت چرخش دیگ ماشین لباسشویی در دور خشک کن میباشد ، این دکمه در تمامی برند ها مانند : سامسونگ ، ال جی ، دوو ، اسنوا ، بوش ، کنوود ، ایندزیت ، آاگ ، زیرووات ، آریستون و تمامی برند ها به معنای سرعت چرخش دیگ در دور تند میباشد .

در ادامه این مقاله به کاربرد های مختلف و معنی دکمه spin در ماشین لباسشویی میپردازیم ، با سرویس برتر همراه باشید و چنانچه سوالی دارید در قسمت نظرات کاربران با ما در میان بگذارید .

کاربرد دکمه spin در ماشین لباسشویی

در تمامی ماشین لباسشویی دکمه spin در لباسشویی دور چرخش موتور در دور خشک کن را از 400 دور تا 1400 دور تعیین میکند ، زمانی که شما دکمه spin را فشار میدهد گزینه های 400 ، 600 ، 800 ، 1000 ، 1200 و 1400 را میتوانید با فشردن دکمه spin انتخاب کنید .

زمانی که spin را برروی 400 تعیین میکنید به این معناست که دور خشک کن ماشین لباسشویی در هر دقیقه 400 دور برای خشک کردن لباس ها میچرخد و زمانی که این عدد را برروی 1400 تنظیم میکنید یعنی در دور خشک کن در هر دقیقه دیگ با سرعت 1400 دور در دقیقه کار میکند .

انتخاب spin در برنامه های لباسشویی چگونه است ؟

زمانی که ما برنامه های ماشین لباسشویی را انتخاب میکنیم ، هر برنامه با توجه به جنس پارچه و برنامه انتخابی spin بطور خودکار تنظیم میشود ، در این حالت کاربر میتواند با فشردن دکمه spin سرعت چرخش را تغییر دهد .

پیشنهاد میشود در این حالت spin را بصورت دستی تنظیم نکنید زیرا هر برنامه با آزمایش های بسیار توسط شرکت های سازنده تعیین شده است .

استفاده از spin بطور مستقل

چنانچه میخواهید فقط و فقط از دور خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنید کافیست طبق مراحل زیر عمل کنید .

  1. لباس ها را درون لباسشویی قرار دهید .
  2. دکمه power لباسشویی را بفشارید .
  3. بعد از روشن شدن ماشین لباسشویی دکمه spin را بفشارید .
  4. حالت دور خشک کن را تنظیم کنید .
  5. درب ماشین لباسشویی را ببنید .
  6. دکمه start را بفشارید .

در این حالت فقط از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده میشود و تنها لباس ها آبکشی میشود .

معنی spin در ماشین لباسشویی های قدیمی

در ماشین لباسشویی های قدیمی که بصورت تایمری طراحی شده اند نیز دکمه spin وجود دارد ، در این مدل لباسشوی ها دکمه no spin یا off نیز وجود دارد .

در لباسشویی های قدیمی برای تنظیم spin باید بصورت دستی دور خشک کن را تنظیم کنید ، به عنوان مثال در یک شستشوی 30 دقیقه دور خشک کن را برروی عدد 800 دور دقیقه تنظیم کنید .

علت کار نکردن دکمه spin در ماشین لباسشویی

چنانچه با فشردن گزینه spin نمیتواند عملکرد موتور را در دور خشک کن تنظیم نمایید ، احتمالا یکی از مشکلات زیر در لباسشویی شما وجود دارد .

  • دکمه spin معیوب میباشد .
  • برد الکترونیکی معیوب میباشد .
  • برنامه انتخابی بدونه خشک کن میباشد .
  • ماشین لباسشویی معیوب است .

برای عیب یابی لباسشویی و تعمیرات ماشین لباسشویی میتوانید از تعمیرکاران ما کمک بگیرید ، کافیست با یکی از شعب ما تماس بگیرید .

در این قسمت میتوانید نظرات ، سوالات ، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید ، ارسال نظرات باعث بهبود کیفیت خدمات دهی ما میشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو